Kategorijas | Emuāri

Atslēgas vārdi:

Dāmas un kungi, TRAKAIS PAVASARIS var sākties!

Labrīt, hokejs.lv lasītāj!

Tā kā aprīlis ir spodrības mēnesis, ir pienācis īstais mirklis piepucēt Latvijas hokeja tēlu. Šodien tiek svinīgi pārrauta sarkanā lenta domēna www.hokejs.lv priekšā un portāls var enerģiski spert savus pirmos soļus pa mežonīgajām hokeja fanu takām. Kādas ir portāla perspektīvas? Tas lielā mērā atkarīgs no veiksmīgām (vai citiem neveiksmīgām) apstākļu sakritībām, autoru un citu kolēģu lojalitātes, godīguma, patiesuma, precizitātes, varbūt arī no aprīlī iztecinātajiem bērzu sulu galoniem, bet galvenais no Jūsu, lasītāj, aktivitātes lādiņa. Esiet moži kā bites! Esiet brīvi kā karogs vējā! Novāciet savas kedas no bremzes pedāļa un spiediet uz sadaļu forums, raujam vaļā diskusijas un runājam par un ap, garām un šķērsām melnā kaučuka spēlei. Es arī gribētu aicināt visus lasītājus būt tolerantiem un baudīt kultūras burvību. Matu pataupīsim smagiem mirkļiem un tik tiešām, būsim korekti un cienīsim viens otru!

Aizvadītā nedēļa man aizritēja zem blāzmainas hokeja zīmes. Bija jau tāda sajūta, ka hokejs kā globālā sasilšana lavās virsū. Uzgriez LTV – priekšā hokejs, dodies uz universitāti – biedri runā par hokeju, pēc universitātes dodies uz Ģertrūdes ielu izstrādāt…. Hokejs.lv koncepciju un vakarā dodies uz arēnu vākt informāciju un viedokļus par… Hokeju. Hokejs, hokejs, hokejs. Bet lielais ripas dzenāšanas čempionāts sākas tikai 2. maijā Halifaksā. Tātad, hokejs ir svētā cieņā! Un tas ir brīnišķīgi. Tas, ka mēs varam lepoties ar šādu subkultūru. Tas, ka pēc junioru spēles ar Norvēģiju vikingu komandas vadība pati nāk klajā ar paziņojumiem: „Latvijā ir labākie hokeja fani pasaulē!””

Ja draugiem par otrajām mājām ir kļuvis teātris, kino un opera, tad vismaz man otrās mājas pagājušonedēļ bija Arēna Rīga. Bet patīkami. Katrā ziņā gan jaunie hokejisti, gan izlases vīri mani patīkami pārsteidza. Un arī hemelonveidīgais Latvijas sporta fans iepriecināja. Kolēģis no Latvijas Avīzes (LA) zināja stāstīt, ka cienījamais LA žurnālists Egils Jurisons esot šo čempionātu nosaucis pār bērnu hokeju. Nudien – tad mums aug varen’ gudri bērni! Tieši tā – man paliks atmiņā šī izlase kā ļoti gudra komanda. Nebija ne stūrgalvīgu pārkāpumu, nebija ne bērnišķīgu izlēcienu. Dzelžaina aizsardzība un armijas cienīga disciplīna. Kaut vai vien ieskatoties protokolā – četrās spēlēs ielaistas divas ripas! Pretinieki arīdzan nebūt nebija akli uz vārtiem tendēti, bet atceroties citus junioru čempionātus nekas tamlīdzīgs uzreiz prātā nešaujas.

Patīkami, ka uz jauniešu spēlēm skatītāji nāca kā pēc ģeometriskās progresijas formulām. Protams, ja komanda uzvar, tad līdz zināmai robežai tas ir tikai loģiski un varbūt pat neizbēgami. Biļetes arī nebija nekāda sviestmaize, bet sulīgs McDonalda dubultais čīzburgers – 4 Ls par 15 – 17 gadus vecu (jaunu) čaļu spēli. Un tomēr tūkstošiem cilvēki nāca, maksāja un, svarīgākais, atbalstīja! Laikam Latvijas hokeja fans ir kā 10 mēnešu miegā snaužošs lācis. Kad vajag, tad pamostas. Labā nozīmē. Neesmu ne ASK, ne Barona, ne Kedaiņu nedz nīdējs, nedz fans, bet groza bumbas līdzjutēju vidū laikam ir iestājusies rutīna. Kaut gan liekas, ka uz pirmo divu komandu spēlēm liela daļa nāk kāda mazliet savdabīga un „sentimentāla” (fonētiskās asociācijas…) kultūras nama publika. Vienkārši Atnāk uz arēnu jaunieši patusēt. Pamatā uz visiem sporta veidiem centrālais kontingents ir viens. Bet fanu kreklus, dziesmā vienojas un ritīgu podģeršku (kriev. val. – atbalsts) sniedz tikai Latvijas hokeja izlašu līdzjutējs. Fenomens.

Nobeigumā, pievēršoties vīru izlasei, pārsteidza gan mūsējo, gan somu hokejistu atdeve. Un manām uzacīm pārvērsties izbrīna arkās lika trešais periods. Zinot, cik neilgi izlase ir saspēlējusies un uz cik iespaidīga noguruma fona spēlē mūsējie, kungi turējās vēl stabilāk kā ozoli vējā. Kā pats vakara nagla, manā skatījumā, Lauris Dārziņš pēc mača sacīja: „Emocionāli sajūtas vienkārši bija vienkārši fantastiskas. Esam fiziskās kondīcijas bedrē, bet skatītāju atbalsts dzina uz priekšu.”

Žurnālistam ir jābūt skeptiskam. Bet šovakar nav pat kam īsti piesities. Jā, U-18 zaudēja, bet skaistā un pārliecinošā spēle daudz ko kompensē. Nākamreiz par Rīgas Dinamo. Par jauno Dinamo!

Lai jums veicas!


3 komentāri šim rakstam

 1. hu Saka:

  Novēlu veiksmi!!

 2. BMW Saka:

  Tā turpināt, Kristap, lai izdodās!!!

 3. SDK NAMEJS Saka:

  MALAČI. Atbalstam jūsu aktivitātes par visiem 100%

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites