Trekns punkts uz i

Vakar Latvijas U-18 jauniešu hokeja izlase pasaules čempionāta 1. divīzijā neko vairs neizšķirošajā pēdējā spēlē ar 9:0 sakāva Japānu. Latvija čempionātā izcīnīja 2. vietu. Zelts un vienīgā ceļa zīme uz stiprāko līgu Norvēģijai, bet bronza – Austrijai.

Kaut gan jau pirms spēles bija zināms, ka Latvijai ir garantētas sudraba godalgas, sarkanbaltsarkanie cīnījās uz pilnu klapi. Otrā perioda piecās minūtēs iemestās trīs japāņu vārtos salauza aziātu pretestību.

Pēc ātrumos līdzvērtīgā sākuma Latvija pārtvēra iniciatīvu, 19. minūtē atklājot rezultātu (0:1). Otrā perioda ievadā sarkanbaltsarkanie sašāva melnās formās spēlējošos japāņus ar vēl trīs precīziem metieniem (0:4). Uzlecošās saules zemes hokejisti glābšanas riņķi meta vārtsargu virzienā, taču ripas ķērēja Jamaguči nomaiņa mājinieku ofensīvu piebremzēja tikai uz desmit minūtēm. Lai gan trešā perioda sākumā rezultāts jau bija (6:0), japāņi tika novesti līdz baltām pelītēm – tiktāl, ka uzmainītā Kato vietā vārtos tika ielikts (pamests zem kāpurķēdēm)… atkal Jamaguči. Visā visumā Latvijas hokejisti saspēlējās kā vieglā treniņā, beigās panākot 9:0. Divus vārtus Latvijas labā guva Aldis Popēns (viņam arī viena rezultatīva piespēle). Par spēles labāko spēlētāju Latvijas komandā tika atzīts vārtsargs Dainis Vasiļjevs.

Dainim Vasiļjevam šī bija trešā „sausā” spēle (no pavisam piecām) čempionātā. Sargādams Latvijas cietoksni visos turnīra mačos, Vasiļjevs tikai divas reizes izmantoja vārtu tīkla priekšrocības. Lai arī Vasiļjevs gan pēc vidēji mačā ielaistajiem vārtiem (0.4), gan pēc atvairīto ripu procenta čempionātu pabeidza kā līderis (97.89), labākā vārtu sargātāja balvu saņēma norvēģis Emīls Barias (0.5 un 97.80). Barias atšķirībā no Vasiļjeva izlaida vienu spēli.

Savukārt Miks Indrasis tika atzīts par visa turnīra vērtīgo uzbrucēju. Indrasis izcēlās gan ar labu lietderības koeficientu +5 (desmitais labākais čempionātā), gan augstu rezultativitāti – seši punkti (2+4), kas bija sestais labākais turnīra rādītājs.

Roberts Bukarts ar septiņiem punktiem (4+3) turnīrā rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ierindojās dalītā 2. vietā. No Latvijas hokejistiem rezultatīvāko desmitniekā iekļuva vēl divi hokejisti. Popēns ar sešiem punktiem (3+3) bija sestais, bet Ronalds Cinks (1+5) astotais.

Uz skaistu piespēļu bāzes, čempionāta rezultatīvākā spēlētāja balvu dabūja itālietis Tomaso Traversa (1+7), bet rezultatīvākā aizsarga – norvēģis Daniels Sorviks (4+2).

Neviens no Latvijas aizsargiem rezultatīvāko aizsargu trijniekā nav iekļuvis. Alberts Iļiško ar diviem punktiem (1+1) ieņem dalītu 5. vietu.

Edgars Dīķis, Aldis Popēns, Ralfs Freibergs ar lietderības koeficientu +7 un Roberts Bukarts un 15 gadus vecais Aldis Cimeramanis ar lietderības koeficientu +6 kļuva attiecīgi par pirmajiem pieciem lietderīgākajiem čempionāta spēlētājiem.

Ar 21 iemestu ripu un divām ielaistām, Latvija kļuva gan par turnīra rezultatīvāko komandu, gan par komandu, kas ielaidusi vismazāk vārtus. Taču, kā pēc Latvijas un Norvēģijas izlases spēles teica vikingu galvenais treneris Lovdals Orjans, uzvar nevis meistarīgākā, bet labākā komanda…