Par stabilitātes garantiem un lielo naudu NHL

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Kārtējā NHL regulārā turnīra sezona ir izskanējusi. Vieniem tā bija veiksmīga, citiem – mazāk. No Latvijas hokejistiem otrpus Atlantijas okeānam pasaules spēcīgākās hokeja līgas regulārajā čempionātā ripu trenkājuši trīs spēlētāji – Raitis Ivanāns, Kārlis Skrastiņš un Sandis Ozoliņš. Pirmie divi NHL sezonai pielikuši punktu, bet Ozoliņa pārstāvētā Sanhosē „Sharks” piedalīsies play-off batālijās, kur pirmajā kārtā spēkosies ar Kalgari „Flames” . Dīķa viņā pusē hokeja apskatnieki haizivis jau nodēvējuši par vienu no galvenajiem pretendentiem uz Stenlija kausu.

Viens no Eņģeļu pilsētas karaļiem Ivanāns noteikti izgājušo NHL regulāro sezonu no personiskās statistikas viedokļa var vērtēt kā teicamu. Regulāra spēļu prakse (73 mači), ko tikai uz laiku sezonas pirmajā pusē pārtrauca lauztais vaiga kauls, veiksmīga savu ierasto funkciju pildīšana (12 kautiņi, no kuriem septiņos pretinieks pietests bez liekām ceremonijām) un mērenais pienesums (seši precīzi metieni un divas rezultatīvas piespēles) Losandželosas kluba snaiperiem ir galvenie argumenti, kas runā par labu latvieša lietderībai „Kings” komandā. Par to, ka ar Ivanānu karaļu vienības vadoņi saista nākotni (tuvāku vai tālāku) liecina arī janvāra beigās vēl uz diviem gadiem parakstītais līgums ar uzbrucēju. Tas tikai apliecina – latviešu „policists” Losandželosas kluba sistēmā, runājot politikas žargonā, ir viens no „stabilitātes garantiem”.

Par zināmu stabilitātes stūrakmeni savā komandā var nodēvēt arī latviešu „dzelzs vīru” Kārli Skrastiņu. Sezonu sācis Kolorado vienībā, Skarstiņam, šīgada regulārajai sezonai punktu nācās pielikt jau Floridas „Panthers” krāsās tērptam. Uz panterām, kas vairāk gan kuļas pa līgas tabulas lejasgalu (11. vieta Austrumu konferencē), latviešu aizsargu „Avalanche” kluba vadība aizmainīja februāra beigās. Iespējams, ka pie vainas bija neilgi pirms gadu mijas gūtais nelāgais pleca savainojumā, bet ej nu tu sazini, kur slēpjas tā īstā patiesība (ja vien tāda ir). Te gribas likt galdā izcilā latviešu dzejnieka Raiņa viedos vārdus: „Pastāvēs, kas pārvērtīsies.” Domājams, ka tas pilnībā attiecināms arī uz mūsu „dzelzs vīru”. Iespējams pārvērtības bija nepieciešamas Kolorado vienībā, iespējams – pašam Skrastiņam, bet tiklab – abiem. Vairs nav jēgas zīlēt kafijas vai sazin` vēl kādos biezumos par to, kā būtu, ja Skrastiņš tagad lavīnu rindās spēlētu play –off. Hei, no izlases līdzjutēju un droši vien arī valstsvienības treneru viedokļa Skrastiņa aizmainīšana uz Floridu liek priekā atplaukt smaidam – Kārlis iespējams brauks uz Pasaules čempionātu. Tagad gan viņam jāsaved kārtībā plauksta, kas atsakās klausīt.

Jāatzīmē, ka jau savā trešajā mačā „Panthers” rindās (spēle pret Ņujorkas „Islanders”) Skrastiņš pēc pilnas programmas apliecināja „dzelzs vīra” statusu, deviņas (!) reizes bloķējot pretinieku metienus. Bet bija nepieciešams tikai pus mēnesis jaunās komandas sastāvā, lai The human shot blocking machine, kā Skrastiņu nodēvēja spēles komentētājs, pret tiem pašiem saliniekiem gūtu savus pirmos vārtus „Panthers” rindās. Neveiksmīga sezona? Diezin vai tā viennozīmīgi drīkst apgalvot.

Trešais latvietis NHL laukumos Sandis Ozoliņš regulāro sezonu aizvadīja zem Sanhosē „Sharks” karoga. Ozoliņa pilnvērtīga renesanse „Sharks” rindās, šķiet, tomēr izpalika. 39 spēlēs sakrātie 16 punkti (3+13) nebūtu tas peļamākais rezultāts aizsargam, taču ieraksts –11 statistikas ailē zem sadaļas „lietderības koeficents” nebūt nav glaimojošs. ”Šobrīd izskatās šādi: ja play-off būs baigie mēsli, tad mani izlaidīs laukumā kā atrās palīdzības mašīnu – lai riskēju. Līdz brīdim, kamēr viss ritēs pēc iedomātā scenārija, es būšu rezervists,” nākotnes perspektīvas izcilais aizsargs atklāj laikraksta Sporta Avīze pēdējā numurā.

——————————

Tikmēr regulārās sezonas gaitā par vienu no skaļākajiem darījumiem visas līgas vēsturē parūpējās Vašingtonas „Capitals” un krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins. 22 gadus vecais uzbrucējs ar ASV galvaspilsētas vienību janvārī pagarināja līgumu vēl uz 13 gadiem. Šajā laikā Ovečkina, kurš NHL aizvada jau trešo sezonu, kabatā ieripos 124 miljoni ASV dolāru. Līdz ar to krievu uzbrucējs ir kļuvis par pirmo hokejistu, kurš parakstījis līgumu, kas lielāks par 100 miljoniem dolāru. Ziemeļamerikā hokeja apskatnieki uzskata, ka šādas izdarības liecina tikai par vienu – līga atkopjas pēc piedzīvotā lokauta. „Kad uzzināju par [„Capitals” īpašnieka] Teda Leonsisa dāsnumu, saķēru galvu,” pirms nepilniem trim mēnešiem atzina Kalgari „Flames” galvenais treneris Maiks Kīnans. „Nevaru iedomāties, kur nonāks līga, ja klubi atļausies tādus līgumus.”

Droši vien līga nekur „nenonāks” – tāpat uz vietas vien stāvēs. Sports mūsdienās ir un paliek bizness ar lielo „B”, un visnotaļ uzskatāmi to demonstrē biznesmeņi, t. i. sporta funkcionāri, Ziemeļamerikā. Kā teiktu nabagmājas iemītnieks Joke no filmas „Emīla nedarbi”: „Tā tam būs būt!”


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites