Kategorijas | Jaunumi

Atslēgas vārdi: ,

Trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties

Vakar Arēnā Rīga Latvijas nacionālā hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē Latvijā pirms gaidāmā pasaules čempionāta ar 4:3 soda metienu sērijā uzvarēja Dāniju. Uzvaru nesošo soda metienu realizēja Viktors Bļinovs.

Atšķirībā no iepriekšējā pārbaudes mača ar Somiju, jau spēles pašā sākumā „Arēnas „Rīga”” tribīnes bija piepildītas un no emocijām dzirksteļoja. Spēlējot ātru, disciplinētu un pretuzbrukumiem bagātu hokeju uz pamatīga noguruma fona, Latvijas izlase trešajā periodā nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru, ievelkot cīņu līdz soda metienu fāzei. Pastaigu pa skalpeļa asmeni Latvijas hokejisti turpināja arī bullīšos, pirms pēdējā garantētā metiena, trešajā metienu kārtā, sērijā nonākot iedzinēju lomā 1:2. Tiesa, mūsējie spriedzi izturēja un septītajā metienu kārtā vārtsargs Sergejs Naumovs kopā ar Viktoru Bļinovs nodrošināja Latvijas izlasei uzvaru.

„Spēle man patika. Grūti ir vērtēt spēlētāju sniegumu, ja visa komanda atrodas zem milzīgas fiziskās slodzes. No otrdienas slodzes tiks samazinātas, skatīsimies spēles video ierakstu un vērtēsim,” sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks, kurš pēc mača saņēma arī apbalvojumu par ieguldījumu Latvijas hokejā.

Lai arī Dānijas izlases galvenais treneris Maiks Sirans pēc spēles neizskatījās priecīgs, viņš veltīja komplimentus gan savai komandai, gan par tradicionālu kļuvušo komplimentu pretinieku trenerim par Latvijas faniem. „Lieliskā atmosfēra arēnā deva spēlētājiem milzu enerģijas lādiņu. Spēlētāji parādīja raksturu un prata atspēlēties no 1:3. Tas mani priecē, jo mums komandā ir daudzi jauni spēlētāji; tostarp īpaši gribētu uzteikt jauno vārtsargu Patriks Galdbraitu,” sacīja treneris Sirans.

Savukārt pēc spēles sastaptais Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Haralds Vasiļjevs norādīja, ka Latvijas izlasei vēl ir daudz elementu, ko slīpēt. „Šovakar bija jautrs hokejs. Tiesa, Latvijas komandai vēl daudz jāstrādā pie izspēlēm, ripas izvešanas no savas zonas, vairākuma un mazākuma. Protams, saspringtā mača galotne spēlētājiem bija liela psiholoģiskā slodze, taču tā kā šī ir tikai pārbaudes spēle, tam nav nekāda nozīme.”

Pievēršoties spēles gaitai, Aleksejs Širokovs jau mača 51. sekundē vadībā izvirzīja laukuma saimniekus (1:0). Te gribētos uzteikt Georgiju Pujacu par filigrāno pirmo, gan Mārtiņu Cipuli par otro piespēli pēc māņkustības. Līdzīgā cīņā, taču ar mikroskopisku Latvijas izlases pārsvaru ritošais periods 15. minūtē guva Latvijas līdzjutējiem nepatīkamu pavērsienu. Vārtu priekšā palika nepiedegts Tors Draslers – 1:1. „Bļinovs vienkārši pazaudēja pretspēlētāju,” vārtu zaudējumu raksturoja hokejists un TV3 komentētājs Artis Ābols.

Pēc salīdzinoši miermīlīgā otrā perioda starta tribīnēs uzbangoja allaž uzmundrinošais roku vilnis. Un še tev – 27. minūtē Rasmus Olsens norībina mājinieku vārtu stabiņu. Kārtējo reiz nostrādāja vecā labā paruna – neiemet tu, iemetīs tev. Pēc pusminūtes divpadsmit sekunžu laikā ar vienu pieskārienu skaitlisko pārsvaru realizē Mārtiņš Cipulis – 2:1. „Dāņu aizsargu uzmanības kļūda,” tā komentētājs Ābols. Vēl pēc trīs minūtēm šis pats uzbrucēju trijnieks Širokovs – Cipulis – Sprukts Latvijas izlase pārsvaru dubulto. Jānis Sprukts no aizvārtes atrada Alekseju Širokovu, kuram tie otrie vārti mačā (3:1). „Dāņu vārtsargu šajā situācijā vainot grūti, taču viņš arī neizvilka,” sacīja Ābols.

Trešajā periodā bija manāms, ka dažu Latvijas hokejistu slidojums maiņas izskaņā kļūst izteikti smagnējs. Likteņa ironija vai neveiksme, taču 45. minūtē vārtu priekšā piespēlē rupji kļūdījās Latvijas izlases aizsargs Arvīds Reķis un dāņi panāca 3:2. Lai arī labas izdevības bija gan Latvijas hokejistiem, gan dāņiem, pusotru minūti pirms spēles beigām viesi drosmīgi noņēma vārtsargu.

Burzma vārtu priekšā, Dānijas izlases kapteinis Damgārds saņem ripu uz zilās līnijas un šķiļ, ka ugunis vai šķīst – 3:3. Kļuva, skaidrs – gaidāms pagarinājums.

Pagarinājuma piecās minūtēs bīstamāk uzbruka Latvijas hokejisti, izveidojot trīs labus vārtu gūšanas momentus, kaut gan rezultātu tas nemainīja.

Soda metienu sērijā no pirmajiem trijiem bullīšim pa vienam realizēja Ņiživijs un Macijevskis, taču Dārziņš pieslidoja pārāk tuvu vārtsargam un vārtus neguvu. Līdzīgi, arī dāņi iemeta divus no trijiem, tāpēc neizšķirts pieprasīja bullīšu papildsēriju. Atkal veiksmīgs bija tehniskais Ņiživijs ar glanci raidot ripu vārtos, tomēr arī Kaspers Degens izdarīja to pašu. Latvijas izlases piektajā soda metienā vēlreiz nepaveicās Laurim Dārziņam, bet nākamajā sērijā viņa kļūdu laboja Viktors Bļinovs, filigrāni apvadot vārtsargu un pieliekot punktu divarpus stundas garajam trillerim – 4:3.

Jāatzīmē, ka mača sākumā, starplaikos, un beigās par ieguldījumu Latvijas hokejā tika apbalvoti vairāki Latvijas treneri, bijušie hokejisti, Hokeja federācijas darbinieki un citi “hokeja cilvēki”.

Pārbaudes spēle hokejā.
14. aprīlis. Arēna Rīga.
Latvija – Dānija 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 1:0)
Vārti: 0:51 1:0 Širokovs (Pujacs, Cipulis), 14:46 1:1 Dreslers (Jakobsens, Hārds), 27:45 2:1 Cipulis (Sprukts, Širokovs, vair.) 30:39 3:1 Širokovs (Cipulis, Sprukts), 44:49 3:2 Kjērgārds, 18:39 3:3 Dagmārds (Lasens, Kristiansens), 65:00 4:3 Bļinovs (pēcsp. met.).