Kategorijas | Jaunumi


Izslēgšanas spēļu pirmie atkritēji

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Nacionālajā Hokeja līgā turpat pusotru nedēļu pilnā sparā rit cīņas par Stenlija kausu. Noskaidroti arī pirmie atkritēji – Otavas „Senators” un Ņūdžersijas „Devils”. Otaviešus pēc vislabākajiem paraugiem apspēlēja Pitsburgas „Penguins” (sērijā 4:0 pingvīnu labā), bet velnu pretestību salauza Ņujorkas „Rangers” (4:1 reindžeri uzvar).

Viens no pērnās sezonas Stenlija kausa izcīņas finālistiem – Otavas „Senators” – no izslēgšanas spēlēm izkrita ar pamatīgu blīkšķi. Bezierunu kapitulācija (0:4) play – off pirmajā kārtā pret Pitsburgas „pingvīniem” senatoru vadībai jau likusi lūkoties pēc galvenajiem grēciniekiem savārītajā postažā. Un tāds tapa atrasts – šosezon „Senators” rindās nieka 36 spēles aizvadījušais un polemiķa slavu ieguvušais vārtsargs Rejs Emerijs. Viņš neveicinot labu mikroklimatu komandā. 25 gadus vecais vārtsargs aizokeāna presei, liekot roku pie sirds, skaidrojis, ka nemaz tik ļauns un uz strīdēšanos orientēts jau viņš neesot, un arī komandas biedri, lai arī viņu aizmuguriski aprunājot, galu galā tomēr ir vieni lāga zēni. Labie vārdi par kolēģiem, šķiet, nākuši par vēlu. Proti, „Senators” vadība jau paziņojusi, ka sasāpējušos situāciju var atrisināt divējādi – vai nu otavieši izpirks Emerija līgumu, vai gluži vienkārši vārtsargu aizmainīšot uz citu klubu. Bet jautājums paliek – vai tas vien atrisinās „Senators” problēmas? Visticamāk, ka nē. Otavas komandai nepārprotami nepieciešams kapitālais remonts. Vietējā prese Kanādā jau uzskaitījušas lietas, kuras nepieciešams atrisināt: pirmkārt, problēmas ar vārtsargiem, otrkārt, komandas rakstura izveidošana, un, treškārt, spēja uzvarēt nozīmīgās cīņās.

Par Otavas galma intrigām viens pīpis ir Krosbijam & Co – viņi soļo tālāk. Pats Krosbijs aizvadītajās izslēgšanas spēlēs apliecinājis savu līdera reputāciju, četros mačos sakrājot astoņus (2+6) punktus. Krietnu artavu komandas panākumos sniedz arī krievs Jevgeņijs Malkins (7 punkti, 2+5), kā arī slovāks Marians Hosa (5 punkti, 1+4), čehs Petrs Sikora (trīs precīzi raidījumi) un veterāns Gerijs Roberts (divās spēlēs pret „Senators” tikpat precīzu metienu). Nenoliedzami, pingvīniem ir ļoti sabalansēts un vienmērīgs sastāvs (ir, kas iemet, ir, kas piespēlē, ir, kas padara melno darbu), taču nepamet sajūta, ka īstā patiesība slēpjas ne tikai „Penguins” varenumā, bet arī „Senators” slābanumā.

„Penguins” Kanādas galvaspilsētas hokejistus apspēlēja visos komponentos. Visupirms palūkosimies uz kopējo vārtu attiecību sērijā, kas ir krietni par labu Pitsburgai (16:5). Tāpat hokeja apskatnieki Ziemeļamerikā norāda, ka Otavas aizsardzībā bijuši uzkrītoši daudz caurumu, un arī vārtu vīrs Martins Gerbers nav bijis nekāds pestelis, par pieminēto Emeriju nemaz nerunājot. Tikmēr pingvīni likuši pretī dzelzs disciplīnu aizsardzībā, vārtsarga veiklību un uzbrucēju aukstasinību (skat. rindkopu augstāk).

Ja paskatāmies vēl senāk, salīdzinot regulārā čempionāta prologu un epilogu Otavas izpildījumā, jāsecina: cik starta izrāviens Otavai padevās iespaidīgs (13 uzvaras un tikai viens zaudējums), tik nobeigums –štruntīgs (pēdējās astoņās spēlēs seši zaudējumi). Un izkrišana no play – off jau pirmajā kārtā ir tikai loģisks turpinājums nedienām, kas sākās sezonas otrajā pusē. Savukārt pitsburgišiem jārēķinās, ka nākotnē (nākamajā play – off sērijā), lai kas arī stātos pretī, viņiem tik viegli vis neklāsies.

Arī Ņujorkas „Rangers” un Ņūdžersijas „Devils” pārī noskaidroti triumfatori. Tie ir Ņujorkas reindžeri, kas nobruģējuši sev vietu otrajā kārtā. Glābējs velniem nespēja būt arī izdaudzinātais Martins Brodērs – piecās play – off spēlēs ielaistas 16 ripas, vidēji– 3,2. Jāatzīmē, ka šajā sezonā velniem Ņujorkas klubs ir gluži kā melns kaķis. Ieskaitot regulārās sezonas spēles, „Devils” ņujorkiešiem zaudējis 11 no 13 mačiem… Un precīzi spriež tie lasītāji interneta portālos, kuri norāda, ka „Devils” vadība sezonu starplaikā komandu pametušajiem Skotam Gomezam (tagad spēlē tieši Ņujorkas „Rangers”) un Braienam Rafaļskim (Detroitas „Red Wings”) tā arī pienācīgu maiņu nav spējuši atrast.

Hokeja apskatnieki Amerikā norāda uz velnu pārāk bezzobaino aizsardzību. „Aizsargi Brodēram sniedza pārāk mazu palīdzību,” vēsta laikraksts The New York Times. Turklāt arī Brodērs nav vārtos „stāvējis uz galvas” , kā to darījis mūsu Edgars Masaļskis nesenajā pārbaudes spēlē pret slovākiem. Ņūdžersijas komandas treneris uzskata, ka 36 gadus vecais Brodērs ir „psiholoģiski noguris”. Dīvaini, ka psiholoģiskais nogurums iestājas jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā. Neba nu Brodēram pietiek ar trim uzvarām NHL, izcīnot Lorda Stenlija vārdā nodēvēto kausu!

Citās sērijās:

Austrumu konference

Bostonas „Bruins” (8) – Monreālas „Canadiens” (1) (sērijā – 2:3)

Nākamās spēles:

19. aprīlī Bostonā (šonakt);

21. aprīlī Monreālā*

Vašingtonas „Capitals” (3) – Filadelfijas „Flayers” (6) (sērijā – 1:3)

Nākamās spēles:

19. aprīlī Vašingtonā (šonakt)

21. aprīlī Filadelfijā*

22. aprīlī Vašingtonā*

Rietumu konference

Detroitas „Red Wings” (1) – Nešvilas „Predators” (8) (sērijā – 3:2)

Nākamās spēles:

20. aprīlī Nešvilā

22. aprīlī Detroitā*

Sanhosē „Sharks” (2) – Kalgari „Flames” (7) (sērijā – 3:2)

20. aprīlī Kalgari

22. aprīlī Sanhosē*

Minesotas „Wild” (3) – Kolorado „Avalanche” (sērijā – 2:3)

19. aprīlī Kolorado (šonakt)

21. aprīlī Minesotā*

Anaheimas „Ducks” (4) – Dalasas „Stars” (5) (sērijā – 2:3)

20. aprīlī Dalasā

22. aprīlī Anaheimā*

* ja nepieciešams


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites