Kategorijas | Jaunumi

Dānija vēlreiz pārspēta

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam Kanādā, sestdien Odensā uzvarēja Dāniju ar 4:1. Sergejs Naumovs atvairīja 18 no 19 pretinieku metieniem. Pēc četrām pārbaudes spēlēm Latvijas izlasei ir pozitīva bilance – trīs uzvaras un zaudējums.

Spēles lūzums bija mača trešajā periodā, kad Latvijas izlase divarpus minūtēs guva trīs vārtus, panākot 4:0. Vārtus Latvijas izlases labā guva Aleksejs Širokovs, Krišjānis Rēdlihs, Juris Štāls un Guntis Džeriņš.

„Salīdzinājumā ar pirmo maču ar dāņiem, mūsu spēles kvalitātes ziņā šī bija sakarīgāka cīņa – tik daudz nemuļļājāmies, bet vairāk devām piespēles un metām pa vārtiem,” sarunā hokejs.lv sacīja Latvijas aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kurš pēc ceļgala traumas sadziedēšanas atkal bija atgriezies laukumā.

„Uzvarējām galvenokārt tāpēc, ka mēs izmantojām savas izdevības, bet dāņi – nē. Lai gan spēles sākumā bijām mazliet sasprindzinājušies, vēlāk iekrita pirmās ripas un spēle atraisījās. Dāņi arī tik dziļi nesēdēja aizsardzības ierakumos,” turpināja Rēdlihs. „Centāmies izdarīt spiedienu uz dāņiem, taču kopumā visi trīs periodi aizritēja līdzīgā gaitā. Nebija jau arī tā, ka mēs dāņus nomētājām ar cepurēm.”

Metienu izteiksmē pirmajā periodā Dānijas hokejisti bija pārāki (10:8).

Tiesa, pirmie vārti spēlē tika gūti tikai spēles vidū – otrā perioda 12. minūtē, kad ar metienu no vārtu priekšas skaitlisko vairākumu realizēja Aleksejs Širokovs.

Mača izšķirošie mirkļi risinājās trešā perioda vidū, kad Latvijas izlase divarpus minūšu laikā guva trīs vārtus. Vispirms Krišjānis Rēdlihs ar elegantu pauzi noguldīja divus dāņu aizsargus un vārtsargu, pārsvaru dubultojot (2:0). Pēc divām minūtēm Juris Štāls ar vienu pieskārienu ripai pēc Viktora Bļinova piespēles noslēdza pretuzbrukumu (3:0). Pusminūti vēlāk ar metienu devītniekā kroni visam uzlika Guntis Džeriņš, panākot graujošo 4:0.

Piecas minūtes pirms spēles beigām pie Naumova pārtiem nepiesegts palika Torams Dreslers, kurš guva prestiža vārtus Dānijai – 4:1.

Arī pirmajā šā pavasara Latvijas un Dānijas pārbaudes spēlē 14. aprīlī Arēnā Rīga ar 4:3 uzvarēja Latvija.

Kopumā pēc četrām pārbaudes spēlēm Latvijas izlases bilanse ir pozitīva – trīs uzvaras un zaudējums. Divreiz uzvarēta Dānija, reizi Slovākija. Zaudējums pret Somiju. Latvija uzvarējusi abas izbraukuma spēles, savā laukumā – uzvara un zaudējums.

Svētdien Latvijas izlase ielido Rīgā. Otrdien (22. aprīlī) Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks nosauks 23 spēlētājus, kuri dosies uz pēdējo pārbaudes spēli Eiropā 24. aprīlī pret Zviedriju. Pēc tam Latvijas izlase lidos uz pasaules čempionāta mājvietu Kanādu, kur 26. aprīlī aizvadīs pēdējo pārbaudes maču ar Baltkrieviju.

Pārbaudes spēle hokejā.
Dānija – Latvija 1:4 (0:0, 0:1, 1:3).

Vārti: 31:06 0:1 Širokovs (Cipulis, G. Džeriņš, vair.), 49:43 0:2 K. Rēdlihs (Brancis), 51:38 0:3 Štāls (Bļinovs), 52:17 0:4 G. Džeriņš (Bļinovs, Štāls), 55:13 1:4 Dreslers (Andreasens, Šmits).
Metieni: 19:23.
Soda minūtes: 8:14.

Latvijas izlase:
Vārtsargs: Naumovs.
Aizsargs: Galviņš, Laviņš, Pujacs, J. Rēdlihs, K. Rēdlihs, Jerofejevs, Saviels, Andersons.
Uzbrucēji: M. Rēdlihs, Bērziņš, Dārziņš – Cipulis, Sprukts, Širokovs – Pečura, A. Džeriņš, Brancis – Štāls, Bļinovs, G. Džeriņš.

2. Capricorn Saka:

Žēl, ka nerādÄ«ja Åo spÄ“li pa TV.. Laikam Ä»oti aizraujoÅa spÄ“le bija..

3. kaspars Saka:

es tik domaaju, kamdelj divas parbaudes speeles ar vienu pretinieku.. izdevigak nebutu iemegjinaat arii ko speciigaaku.. ?

4. Edgars Saka:

Nu ar ko varÄ“ja ar to sarunāja 6 spÄ“les mÄ“neÅa laikā izskatās daudz maz optimāli, tikai cerams ka vismaz kāds seko lÄ«dz ko dara slovēņi.

5. ŠĨasļivijs Saka:

Domājams, ka LHF nevarÄ“ja neko dižāku sarunāt – par to liek domāt gan tas, ka RÄ«gā bija tikai divas pārbaudes spÄ“les, gan, otrkārt, Znaroks gribÄ“ja arÄ« kādus spÄ“kos lÄ«dzÄ«gus pretiniekus (kā Dānija), jo spÄ“lÄ“ ar Slovēņiem Åāda pieredze var bÅ«t ļoti noderÄ«ga. Domājams nebija citas lādzÄ«gas alternatÄ«vas par Dāniju

6. kasagrande Saka:

Es nedomāju, ka pretinieki ir tik vāji, bija spÄ“le ar Somiju un ar Slovākiju, kas abas it kā skaitās krietni labākas par mums, divas spÄ“les ar Dāniju, kas ir pat ļoti apsveicami, jo tas ir apmÄ“ram SlovÄ“nijas lÄ«menis un spÄ“lÄ“tājiem ir jāzin kā spÄ“lÄ“t pret tāda lÄ«meņa komandām. Nereti mums ir bijis tā, ka pārbaudes spÄ“les spÄ“lÄ“jam pret spÄ“cÄ«gām komandām un PČ nākot pretÄ« vājākām komandām mÅ«sÄ“jie spÄ“lÄ“ lÄ«dzÄ«gi kā pret spÄ“cÄ«gākajām. Un vÄ“l taĨu laikam Kanādā ar kaut ko spÄ“lÄ“sim..

7. als Saka:

Vortāls jauns, bet sejas vecās… :DDD

8. kasagrande Saka:

vortāls vai portāls, kāda starpÄ«ba?:) Tāpat neticu, ka Åis bÅ«s ilgdzÄ«votājs, jo gan jau Zaļkalnam ar laiku radÄ«sies citas intereses un apstāsies tāpat kā hockey.lv…

9. Kristaps Zaļkalns Saka:

Ja pÄ“dÄ“jo komentāru rakstÄ«ja Ä«stais Kasagrande, tad zini, ka es dziļi tevi cienu par erudÄ«ciju un aktivitāti komentāru slejās. Tiesa, nebiju no Tevis gaidÄ«jis Åādus izteikumus, jo diez vai “intereses” var nemainÄ«ties, ja tu no rÄ«ta 8:30 dodies uz lekcijām, tad tik pat kā pa taisno ar sabiedrisko transportu dodies uz Piņķiem, bet ap 23:00 beidzot atgriezies mājās un 1:00 pabeidzis kārtÄ“jo publikāciju. Kursu darbus nemaz nepieminot, – kur nu vÄ“l laiks sev vai tādi brÄ«numi kā draugi… Var jau bÅ«t, ka par simbolisku atalgojumu un ar absolÅ«ti neprofesionālu medija vadÄ«bas attieksmi Tu varÄ“tu izturÄ“t Åādu slodzi, taĨu zini – es neizturÄ“ju un pÄ“c iepriekÅÄ“jā Ĩempionāta man radās veselÄ«bas problÄ“mas. Katrā gadÄ«jumā ne par ko nesÅ«dzos un sirdÄ« ir milzÄ«gs gandarÄ«jums par katru atzinÄ«go komentāru pie sava raksta.

10. kasagrande Saka:

Redzi, Kristap, Tu esi jauns džeks un ÅobrÄ«d Tev ir laiks un vÄ“lÄ“Åanās bÄ«dÄ«t Åito lietu, par ko man ir prieks un cieņa pret Tevi, bet kas bÅ«s pÄ“c gada? PÄ“c diviem? Laika hokejam atliks arvien mazāk. Agrāk es arÄ« domāju, ka nekad nekas netraucÄ“s man fanot par hokeju, bet Åogad es jau domāju, ka pa nakti spÄ“les neskatÄ«Åos. Laiks iet, mainās intereses utt. Ceru, ka Tev izdosies atrast sekotājus un piesaistÄ«t arÄ« citus entuziastus, jo uz viena cilvÄ“ka (Tava) entuziasmu ilglaicÄ«gus projektus bÄ«dÄ«t ir ļoti grÅ«ti. KaroĨe – lai izdodās!

11. als Saka:

Sava taisnÄ«ba kasagrandem ir… redzÄ“s cik Åitā lapa ilgi “novilks”….. protams veiksmi veidotājiem, bet ne vienmÄ“r ar pliku veiksmi pietiek… :)

12. kasagrande Saka:

TaisnÄ«ba jau ir arÄ« Zaļkalnam, atceros, ka arÄ« savulaik bÄ«dÄ«ju sarunas par iespÄ“ju kaut ko rakstÄ«t hockey.lv un toreiz no viņiem prasÄ«bas bija tādas, ka viņi sastāda tādu kā grafiku, kad un par ko ir jāraksta, pretÄ« piedāvājot bezmaksas ieejas uz spÄ“lÄ“m un Ls 1 par rakstu. Tā kā es toreiz jau sen strādāju, tad man tā maksa likās smieklÄ«ga, stāstÄ«ju to kādam profesionālam žurnālistam, viņÅ pasmÄ“jās un teica, ka par tādu maksimums, uz ko bÅ«tu gatavs, varÄ“tu pÄ“c spÄ“les redakcijai nosÅ«tÄ«t sms ar rezultātu. Tā ka sanāk, ka prasÄ«bas no hockey.lv bija nopietnas, bet viņu piedāvātais diezgan simbolisks un arÄ« tā cerÄ“t uz ilglaicÄ«gumu ir gandrÄ«z nereāli, tad jau labāk strādāt par velti un rakstÄ«t kad un ko gribi. Bet tas nu tā, neliela atkāpe, tas, ko gribÄ“ju pateikt, bija tas, ka vienam cilvÄ“kam ir grÅ«ti – var saslimt, var gadÄ«ties kaut kas cits, galu galā var apprecÄ“ties un saražot bÄ“rnu bariņu un nekādam hokejam tad vairs laika nebÅ«s. Bet no otras puses… ja skatās unz hockey.lv pÄ“dÄ“jos pāris gadus, tad gan jau Zaļkalnam izdosies labāk:)