Kategorijas | Jaunumi


No Halifaksas dabaskrūts līdz gaidāmajam rekordam

Droši vien tikai retajam vārds Halifaksa vēl neizsaka neko. Jā, tā ir Latvijas izlases apakšgrupas spēļu mājvieta Kanādā, taču kāda ir Halifaksas Metro Centre arēna, kurā spēlēs Latvijas hokejisti, cik grādi ir Halifaksā un kur ellē vispār atrodas tāda Halifaksa? Par to un gaidāmo čempionāta apmeklētības rekordu tālākajās rindās.

360 000 pilsoņu apdzīvotā ostas pilsēta Halifaksa ir dibināta 1749. gadā un nosaukta Britu tirdzniecības ministra Lorda Halifaksa vārdā. Halifaksa atrodas Kanādas Austrumos, netālu no Atlantijas okeāna. Halifaksu dēvē par Jaunskotijas galvaspilsētu. Tuvākā lielpilsēta ir Monreāla, turklāt starp Halifaksu un Monreālu atrodas arī otra čempionāta mājvieta Kvebeka.

Halifaksa ir pazīstama kā pilsēta ar izsmalcinātu kultūru, kurā augstā cieņā tiek turētas ķeltu tradīcijas, īpaši skotu dziesmas un dejas. Viena no populārākajām Halifaksas vietām ir Keipa Bretona augstienes nacionālais parks. Tur esošais Kabotas pēdas (Cabot trail) gleznainais lielceļš tūkstošiem ceļotājus katru gadu priecē ar savu kalnaino reljefu, ko rotā neskaitāmas klintis un cilvēka rokas neskarti zaļi biezokņi, bet viņā ceļa pusē brīžiem veras blāzmaina Atlantijas līča ainava. Halifaksā tūristu iecienīts ir Aleksandera Grehema Bella muzejs un Atlantijas Jūras muzejs.

Šeit vietējais laiks no Rīgas laika atpaliek par sešēm stundām. Kad Halifaksā ir 12:00 dienā, Latvijā ir 18:00 vakarā. Tuvākajās nedēļās gaisa temperatūra Halifaksā solās būt ap + 10 grādiem dienā, bet naktī termometra stabiņš pēc metrologu prognozēm diez vai noslīdēšot zemāk par plus četru grādu atzīmi.

Latvijas izlase savas pirmās trīs spēles aizvadīs Metro Center arēnā, kas līdzīgi kā Arēna Rīga spēj uzņemt 10 000 skatītājus. Arēna ir apaļus trīsdesmit gadus veca, turklāt svinīgais pamatakmens jau zemē ticis ielaists 1976. gadā. Par ieeju Metro centrā jāšķiras no 57 Kanādas dolāriem – tik maksā lētākā biļete uz kādu no apakšgrupas mačiem. Tāpat kā iepriekšējos pasaules čempionātos, arī Halifaksā var iegādāties biļetes uz visām vienas apakšgrupas spēlēm – no 399$ par astoņām mačiem. Ir iespējams iegādāties atsevišķi biļetes uz vienu spēli, dienas biļeti (divas spēles no 108$). Piedāvājumi ir daudz un dažādi, tostarp ir arī biļete uz 26 spēlēm (uz visiem mačiem līdz play-off ). Par šādu prieku jāšķiras no nepilna tūkstoša (989$).

Jāpiezīmē, ka Halifaksā augsta līmeņa hokeja turnīri nav sveši zvēri – 2003. gadā šeit notika pasaules čempionāts junioriem, bet 2004. gadā melno kaučuku dzenāt bija ieradušās šīs planētas pašas meistarīgākās hokejistes. Ikdienā Halifaksas arēna ir mājvieta Kvebekas junioru hokeja līgas vienībai (QMJHL) „Mooseheads”. Uz „Aļņu galvu” spēlēm tribīnes gandrīz vienmēr ir pilnas – mačus vidēji apmeklē ap 8000 līdzjutēju.

Tāpēc laikam lieki taisīt no uzacīm izbrīna arkas, klausoties Starptautiskās Hokeja federācijas prezidenta (IIHF) Renē Fāzela vārdos par gaidāmo apmeklētības rekordu.

Kā Fāzels izteicies, šis Kanādā gaidāmais IIHF simtgades jubilejas čempionāts būs visu laiku apmeklētākais pasaules čempionāts profesionālā hokeja vēsturē. „Pēc 72 pasaules čempionātiem un simts gadiem tas mirklis būs nonācis Kanādā. Valstī, kas devusi mums lieliskāko spēli pasaulē,” izteicies Fāzels.

„Kad septiņdesmitajos gados kanādieši septiņas sezonas nepiedalījās starptautiskās sacensībās, tās bija melnākās dienas starptautiskās federācijas vēsturē. Taču tagad esam pārliecināti: Kanādā tiks pārspēts čempionāta apmeklētības rekords, kas tagad ir 552 097 skatītāju. Pagaidām tas pieder Čehijas čempionātam, kas notika 2004. gadā Prāgā un Ostravā.”

Par Kvebeku un melno kaķi, kas kopš 1979. gada allaž vajājis čempionāta rīkotāj komandas, lasiet tuvākajās dienās.


12 komentāri šim rakstam

 1. Capricorn Saka:

  Jauka vieta, kur Latvijai kļūt par Pasaules Ĩempioniem =)

 2. oho Saka:

  Alekandra Grehema ZVANU muzejs…
  Aleksands G. Bells tas ir, kas tālruni izgudroja

 3. als Saka:

  Nope! Jauka vieta, lai apmestos uz dzīvi!!!:DDD

 4. kasagrande Saka:

  als, kad brauksim tur dzÄ«vot? Man jau zb Åitā Latvijas ekonomikas stutÄ“Åana un augoÅā inflācija.

 5. kasagrande Saka:

  Un tagad hokeja ziņa Nr.1 Åodien!

  Izglītības un zinātnes ministrija izsludina atklātu konkursu uz valsts aģentūras
  “Hokeja un slidoÅanas sporta skola” direktora amatu

  Prasības pretendentiem/-ēm

  – augstākā akadÄ“miskā vai otrā lÄ«meņa profesionālā augstākā izglÄ«tÄ«ba

  – vismaz 3 gadu darba pieredze vadoÅā amatā

  – vÄ“lama pieredze darbā valsts pārvaldÄ“

  – pieredze sporta izglÄ«tÄ«bas jomā

  – pieredze iekÅÄ“jo normatÄ«vo aktu izstrādÄ“

  – zināÅanas personāla un finanÅu vadÄ«bā

  – zināÅanas Valsts pārvaldes iekārtas likuma un AdministratÄ«vā procesa likuma piemÄ“roÅanā

  – labas angļu un/vai franĨu un/vai vācu valodas zināÅanas

  – prasme strādāt ar standarta biroja programmatÅ«ru

  Mēs piedāvājam:

  – interesantu, radoÅu un atbildÄ«gu darbu

  – iespÄ“ju iegÅ«t neatsveramu profesionālo pieredzi

  – stabilitāti un sociālās garantijas

  – motivÄ“joÅu atalgojumu

  – labus darba apstākļus

  Pieteikuma dokumentus (CV, motivÄ“tu pieteikumu, izglÄ«tÄ«bu apliecinoÅa dokumenta kopiju, (uzrādot oriÄ£inālu) 20 dienu laikā no sludinājuma publicÄ“Åanas laikrakstā “Latvijas VÄ“stnesis” iesniegt IzglÄ«tÄ«bas un zinātnes ministrijas PersonālvadÄ«bas nodaļā 409.kabinetā Vaļņu ielā 2, RÄ«gā, LV-1050. Tālrunis uzziņām 7047849, 7047879.

  Davai, džeki, piesakās par hokeja aģentūras direktoru:)

 6. als Saka:

  >kasagrande
  hmmm… kā bÅ«tu sākot ar kādu 30.aprÄ«li…? ;) Nuuu… 2. maijs ir pÄ“dÄ“jais termiņÅ… :DDD ;)

 7. ripa Saka:

  Kad Halifaksā ir 12.00 Latvijā ir 19.00, tas ir pēc vasaras laika. Un Bells ir telefona izgudrotajs nevis zvans :D

 8. ŠĨasļivijs Saka:

  Ripa! Tu kaut ko jauc – Halifaksā laiks atpaliek pa 6 stundām. Paskties Åeit:
  http://www.worldtimezone.com/time/wtzresult.php?CiID=1284
  vai Åeit
  http://www.timeanddate.com/worldclock/difference.html?p1=286
  Turklāt PČ nolikums paredz ka spÄ“les sākas divos laikos – 16:15 un 20:15. Tv programmā ir teikts, ka spÄ“les sāksies 22:30 un 2:30.
  Lūk tā

 9. Rix Saka:

  Jautājums par biljeÅu cenu: kādi dolāri ? Ceru ka kanādas, bet varbÅ«t tomÄ“r autors var noprecizÄ“t?

 10. Kristaps Zaļkalns Saka:

  Jā, tie ir Kanādas dolāri.

 11. fanelis Saka:

  Kasagrande,ideja par dzÄ«voÅanu tur nav smādÄ“jama ;)!

 12. ilmars Saka:

  Vai kāds var pateikt interneta adresi, kur bÅ«tu iespÄ“jams redzÄ“t citas PČ spÄ“les/?

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites