Kategorijas | Jaunumi

H.Vītoliņš: Tiesneši nāca mums klāt un atvainojās…

Vakar Stokholmā Latvijas izlase izmēģināja spēkus uz NHL tipa laukuma, zaudējot Zviedrijai ar 3:4 pēdējā pārbaudes spēlē Eiropā.

Mača pirmajās desmit minūtēs zaudētās trīs ripas bija galvenais arguments, kāpēc Latvijas izlase uz Kanādu izlidos ar zaudējumu ceļa somā. Latvijas labā vārtus guva Lauris Dārziņš, Juris Štāls un Jānis Sprukts.

Neskatoties uz katastrofāli neveiksmīgo spēles sākumu, laukumā noteikumus diktēja Latvijas izlase. „Sāpīgs sākums, vēl jo vairāk tāpēc, ka pirmos divus vārtus ielaidām mazākumā. Tiesa, pēc neveiksmīgajām pirmajām desmit minūtēm mēs 50. minūtes viņus apspēlējām,” apmierināts ar spēli izklausījās Latvijas izlases treneris Harijs Vītoliņš. „Kāpēc zaudējām? Tās ir nianses. Protams, zviedri ir meistarīgāki – tā ir augstas klases komanda.”

Zviedri bija sevišķi pacentušies – Stokholmas ledus arēna tikusi speciāli pielāgota gaidāmā pasaules čempionāta standartiem, kurā spēlēs uz Nacionālās Hokeja līgas (NHL) tipa laukumiem. „Laukums bija izvilkts par diviem metriem garāks, bet platumā tas bija krietni samazināts – par četriem metriem šaurāks. Lai arī šīs pārmaiņas iegrieza sākumā, spēlējot mazākumā, kopumā labi pārorientējāmies uz jaunajiem laukumu izmēriem, ko arī apliecina spēles beigu rezultāts” turpināja Vītoliņš.

„Puiši ļoti labi cīnījās, pierādot, ka neviens pretinieks nav neuzvarams. Es negribu izcelt nevienu maiņu, visa komanda spēlēja labi. Mēs nevaram uzvarēt, ja kāds individuāli izceļas, mēs varam uzvarēt, ja visa komanda cīnās!”

Spēles gaitā neviens no Latvijas izlases vīriem nopietnas traumas neguva. Tiesa, Aleksandram Ņiživijam divas minūtes pirms spēles beigām tikusi pārsista lūpa un būšot jāliek šuves. Katram otrajam esot zilumi, jo zviedri spēlējuši rupji. „Pēc otrās trešdaļas tiesneši pienāca mums klāt un atvainojās, ka vairākās epizodēs neiedeva noraidījumus. Zviedri vairāk kārt pat no aizmugures izdarīja pārkāpums, kas reāli varēja beigties ar nopietnām traumām. Tostarp Ņiživijam atklāti gāja virsū ar augstu paceltu nūju, kas bija tīrs piecu minūšu noraidījums,” sacīja Vītoliņš.

Pievēršoties mača gaitai, jau trešajā minūtē Antons Strālmans no Kenija Džonsona piespēles, spēlējot vairākumā, atklāja rezultātu (0:1). Pēc divām minūtēm Latvijas izlases mazākuma četrinieks vēlreiz krita, kad precīzs bija Roberts Nilsons (0:2). Lai gan bija tikai vēl spēles sākums, ar to „Tre kronor” bija par maz – 10. minūtē Veinhalds Edgaram Masaļskim lika trešo reiz ķeksēt ripu laukā no vārtu tīkla (0:3)…

Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks ar padoto sākuma šoku tika galā un nākamajās divdesmit minūtēs rezultāts nemainījās. Vēl vairāk, 19. minūtē Lauris Dārziņš no kapteiņa Rodrigo Laviņa piespēles vienus vārtus atspēlēja (1:3).

Otrā perioda sākumā Juris Štāls pēc Gunta Džeriņa un Agra Saviela piespēlēm rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (2:3). Spriežot pēc mainīgās rezultāta gaitas, likās, ka tūliņ būs arī trešā ripa, taču nekā – tā vietā trīs noraidījumi Latvijas izlasei.

Kaut gan ilgu laiku rezultāts noturējās nemainīgs, viens no rezultatīvākajiem Skandināvijas hokejistiem aizvadītajās šā pavasara pārbaudes spēlēs Karls Fabricius 51. minūtē zviedriem atjaunoja divu vārtu pārsvaru – 2:4.

Ar šādu pavērsienu mierā nebija latvietis Jānis Sprukts, kurš piecas minūtes pirms cīņas beigām no Mārtiņa Cipuļa piespēlēs panāca pat ļoti cerīgo 3:4. Divas minūtes pirms spēles beigām mūsējiem radās lieliska iespēja rezultātu izlīdzināt – 2. minūšu noraidījums zviedriem. Pēdējā minūtē no vārtiem tika rauts laukā arī Edgars Masaļskis, taču laimes lācis palika zviedru pusē.

Latvijas hokeja izlasei pirms pasaules čempionāta atlikusi vēl viena pārbaudes spēle sestdien (26. aprīlī) Kanādā ar Baltkrieviju. Iecerēts, ka šajā spēlē Latvijas izlasei pievienosies papildspēki – Raitis Ivanāns un Kaspars Daugaviņš.

Stokholma, pārbaudes spēle (24. aprīlis).

Zviedrija – Latvija 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Vārti: 2:04 1:0 Stralmans (Džonsons, Nilsons, vair.), 3:59 2:0 Nilson (Ekmans, Stralmans), 9:22 3:0 Veinhandls (Edlers), 18:38 3:1 Dārziņš (Laviņš, Bērziņš), 24:25 3:2 Štāls (Džeriņš, Saviels), 50:24 4:2 Fabricius (Hornkvist, Holmkvists), 54:34 4:3 Sprukts (Cipulis).
Metieni: 28:22.
Soda minūtes: 37:14.
Vārtsargi: Ēriks Ersbergs – Edgars Masaļskis.

Latvijas izlase:
Masaļskis, Širokovs, Sprukts, Cipulis, Pujacs, J.Rēdlihs, Jerofejevs, K.Rēdlihs, Macijevskis, Vasiļjevs, Ņiživijs, Dārziņš, Bērziņš, M.Rēdlihs, Galviņš, Laviņš, Andersons, Saviels, Štāls, Bļinovs, Džeriņš.

2. evis Saka:

Pagaidām izskatās visnotaļ cerÄ«gi. Lai veicas jaunajiem džekiem aiz “dÄ«Ä·a” ! ! !

3. Capricorn Saka:

Būs labi.. PČ hokejā būs interesants Latvijai..

4. andris Saka:

Åitas scenarijs ir lidzigs pagaÅgadam kad latvijai bija labas parbaudes speles un izgazas pasaules Ĩempi , bet nu ceresim uz to labako…:)

5. dweep Saka:

“tiesneÅi pienāca mums klāt un atvainojās, ka vairākās epizodÄ“s neiedeva noraidÄ«jumus.” – shis moments neliecina par labu tiesneshu professionalitaatei…

6. Artur747 Saka:

“shis moments neliecina par labu tiesneshu professionalitaateiā€¦”- protams zvidriem ir slikti tiesniesi :D :D :D stulbums :D :D :D