Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

„Sharks” atloca piedurknes

Lai gan Nacionālās Hokeja līgas vēsturē kas tāds ir izdevies tikai “Red Wings” un “Islanders” komandām, aizvadītajā naktī izcīnot uzvaru Dalasā (2:1) Sanhosē „Sharks”, iespējams, ir ceļā uz jaunu vēsturi.

Tomēr der paturēt prātā, ka šis ceļš var aprauties jau nākamajā spēlē naktī no piektdienas uz sestdienu HP Pavilion arēnā, kur sērijas piektajā spēlē „Sharks” uzņems „Stars” hokejistus.

Droši vien mums nepiekritīs „haizivju” galvenais treneris Rons Vilsons, kurš ar visiem spēkiem cenšas iedvesmot Sanda Ozoliņa komandas biedrus: „Mēs izmantosim izaicinājumu mainīt vēsturi, sērijā atspēlējoties no 0-3,” šonakt pēc visai ilgi gaidītās uzvaras sacīja Vilsons. „Mēs esam pārāk ilgi sēdējuši rokas klēpī salikuši. Mēs neesam spēlējuši savu spēli,” sūrojās Vilsonu.

Vilciens ir ceļā, bet tas nav vēl aizgājis. „Reāli neviens no mums netic, ka „Sharks” var sēriju salauzt, bet tāda iespējamība pastāv. Un tāpēc mums vismazāk būtu jākoncentrējas uz iespējamībām,” dallasiešus viņu vietēju prese aicina nesākt drāzt iesmus pirms sērija nav galā.

Pēc mača „sausā” pirmā perioda ledus sakustējās otrajā trešdaļā, kad pie saviem vārtiem kļūdījās „Sharks” gados jaunais labās malas Devins Sitogučī. Ripa aizceļoja tieši uz dalasieša Jēre Lehtinena nūjas (0:1).

Kaut gan daudzi jau šajā mirklī bija pārliecināti, ka pirmoreiz kopš 1995. gada Sanhosē hokejisti play-off sēriju pabeigs uz nulles (0-4), viesi prata saņemties un izlīda gandrīz caur atslēgas caurumu.

Mazākumā ļoti neveiksmīgi nospēlēja Sergejs Zubovs, kuram šī bija tikai trešā spēle pēc pēdas traumas sadziedēšanas, kas pieredzējušajam aizsargam bija piespiedusi izlaist pusi sezonas. Īstajā brīdī uzdevumu augstumos bija „Sharks” kapteinis Patriks Marlo. Lai gan Marlo ļoti reti spēlē mazākumā, tas viņam nebija šķērslis, lai rezultātu izlīdzinātu (1:1).

Nevar arī nepiekrist Dalasas presei, ka „Stars” visu laiku labākie hokejisti ir tieši krievu aizsargs Sergejs Zubovs un amerikānis Maiks Modano. Tomēr tieši abi pieredzējušie vilki (abiem 37 gadi) ir lielākie grēkāži, kāpēc „Stars” būs jālido atpakaļ uz Austrumu krastu. Trešā perioda sākumā muļķīgu noraidījumu izdarīja Maiks Modano, ko „haizivs” Milans Mihaliks pārvērtā uzvaru nesošā vārtu guvumā – 1:2.

Sandis Ozoliņš palika rezervē. Par Ozo vien vēsts NHL mājas lapā iekarinātajā banerī, kurā rakstīts: „Vai tu zini? Sandis Ozoliņš ir NHL visu laiku rezultatīvākais Latvijā dzimušais hokejists.”

Jāpiebilst, ka NHL play-off vēsturē divām komandām no 148 gadījumu ir izdevies sērijā atspēlēties no 0-3 un iekļūt nākamajā kārtā. 1942. gadā Stenlija kausa finālā tas izdevās Detroitas „Red Wings”, bet 1975. gadā ceturtdaļfinālā sasniegumu atkārtoja „Islanders.”

Vai šogad kaut ko līdzīgu paveiks „Sharks”? Katrā ziņā pamats cerībām ir. Sanhosē hokejisti potenciālu apliecināja regulārajā turnīrā, ieņemot 2. vietu, turklāt tagad pēc pirmās izcīnītās uzvaras „Sharks” aizvadīs divas spēles savu skatītāju priekšā — Sanhosē līdzjutēji patiešām ir traki.

Tiesa, vai večiem pietiks spēka un ticības…