Kategorijas | Ziņas


Par visu pēc kārtas

Ar Dānijas un Čehijas dueli 20:00 (tiešraidē kanālā TV6) Kvebekā sāksies Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) 100 gadu jubilejas pasaules čempionāts hokejā. Oficiālais atklāšanas mačs Kanāda – Slovēnija Halifaksā pulksten 22:30 (TV6). 2:00 Krievijas – Itālijas spēle (3+), bet 2:15 Kanāda – Latvija (TV3).

Aizvadītajā nedēļā bijis gana daudz notikumu. Visiem jau zināms, ka Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks sastāvā nav iekļāvis trīs spēlētājus, plānoto divu vietā. Mājās aizsūtīts 23 gadus vecais Guntis Džeriņš, kurš MHC „Martin” rindās šosezon mirdzēja Slovākijas spēcīgākajā līgā – 61 spēlē 42 punkti (18+24). Aiz priekšsacīkšu apmales, bet krietni tuvāk izlasei atstāti pieredzējušais Aleksandrs Macijevskis un 21 gadu vecais aizsargs Jānis Andersons.

Atceroties, ka pirms gada pasaules čempionāta pēdējo spēli pret Norvēģiju (4:7) Maskavā mūsējie beidza ar četriem aizsargiem (turnīra gaitā traumas jau bija guvuši Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis, bet maču nevarēja pabeigt Agris Saviels un, noraidījuma dēļ, Rodrigo Laviņš) un zinot, ka Latvijas izlasei būs jāspēlē ar abām pasaules labākajām spēka hokeja spēlējošajām izlasēm, ir ļoti liela iespējamība, ka otrajā posmā debiju pasaules čempionātā piedzīvos vismaz Jānis Andersons.

Grūti prognozēt, kādu labumu vai ļaunumu šopavasar Latvijas izlasē ienesīs jaunība. Latvijas izlase pēc vidējā vecuma ir piektā jaunākā komanda čempionāta komanda (vidējais vecums 27 gadi). Pati jaunākā ir ASV izlase (25 gadi), bet turnīra lielākie veterāni ir slovāki (29 gadi). Katrā ziņā jaunības maksimālisms vismaz pārbaudes spēlēs sevi attaisnoja. Jācer, ka trenerim Znarokam izdosies arī saglabāt vīru psiholoģisko noturību, bet doka prasmīgās rokas turēs staltus mūsējos arī pēc kanādiešu un amerikāņu gaļasmašīnas.

Nezinu, ko par to saka Kirovs Lipmans, taču Latvijas Hokeja federācijas prezidenta 400 uzdāvinātie krekli uz Kanādu aizbraukušajiem līdzjutējiem izsaukuši pretrunīgu reakciju. Vieni vaicā, kāpēc tāda „akcija” nav bijusi, kad Latvijas izlase aizvadīja pasaules čempionātu Rīgā, otri komentāros prāto, kurš par „mūziku” maksājis. Cerams, šī nav pēdējā šāda veida akcija…

Ja var ticēt EURO DATA pētniekiem, tad puse Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka pēc 19 gadu pārtraukuma melnais kaķis tiks sagūstīts un čempionātā beidzot uzvarēs turnīra rīkotāji. Līdzīgās ar viņiem ir IIHF mājas lapa, kas sola Kanādas un Krievijas finālu, kāds nav pieredzēts kopš 1992. gada Albērvilas olimpiādes. Tiesa, runājot par Latvijas iedzīvotājiem, tikai sestā daļa no viņiem tic, ka finālā varētu spēlēt mūsu kaimiņi.

Kaut gan jau pirms gada bija zināms par izmaiņām, ka Kanādā ceturtdaļfinālus izspēlēs E un F grupas komandas katra savā starpā (E1 pret E4, E2 pret E3 un F1 pret F4, F2 – F3) un cīņa par palikšanu stiprākajā divīzijā notiks divu komandu divu savstarpējo spēļu summā (A4 pret D4 divreiz un B4 pret C4 divreiz) Latvijas portāli cēluši vētru piena glāzē – tas bija tikai IIHF atgādinājums. Interesanti aizvadītajā nedēļā bija lasīt Dienas un iihf.com konfrontāciju – Starptautiskie ledus speciālisti saka, ka mūsējiem šis ir izdzīvošanas gads, bet Diena raksta – ka izredzes šogad ir labas. Varbūt savu artavu veiksmes sniegs arī pirms 72 gadiem projektētās formas, kurās spēlēsim Valsts svētkos 4. maijā pret Kanādu?

Domājiet paši, kam labāk ticēt, ja IIHF Miķeli Rēdlihu sauc par veterānu…

Un kā rakstīja Diena, 12 gadu aplis ir gandrīz noslēdzies. Klāt ir eksāmenu laiks. Četri „skolotāju” skalpi (Leonīda Beresņeva, Haralda Vasiļjeva, Kurta Lindstrēma un Pjotra Vorobjova) šajā laikā ir noņemti. Ir bijušas divas septītās vietas, bijusi arī 13. vieta.

Latvijas Hokeja federācijas uzstādītā latiņa šopavasar ir 10. vieta. Ja Znaroks latiņai nepārleks, nav šaubu – būs par skalpu vairāk…

Foto: Scanpix/REUTERS/Mathieu Belanger


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites