Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Sākam pret ASV

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šonakt Halifaksā, Kanādā, pulksten 2.15 (pēc Latvijas laika) Latvijas hokeja izlase sāks savu pirmo spēli Pasaules čempionātā hokejā. Pretiniekos ASV izlase.

Ar ASV hokejistiem ir izspēlēts krustu, šķērsu. Lai arī uzvaru vairāk ir amerikāņiem, neviena no tām aizokeāna nūjas meistariem nav nākusi viegli. Divreiz jeņķi pat sasiti – 1998. gadā Šveicē (3:2) un 2001. gadā Vācijā (2:0), bet 2000. gada čempionātā un pirms diviem gadiem Turīnas olimpiādē ar ASV hokejistiem spēlēts neizšķirti (attiecīgi 1:1 un 3:3).

Patīkamākās atmiņas noteikti saistās ar 1998. gada meistarsacīkstēm Alpu zemē Šveicē. Togad uzvara 3:2 pār šķietami vareno ASV ar 15 NHL hokejistiem ierindā, ļāva amerikāņus uz pāris mēnešiem izsviest no elites divīzijas. Vēsturiskajā mačā veselas divas reizes jeņķus pārspēja neviens cits kā nu jau izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks.

Bet 2001. gada panākums pār ASV turpmākajā čempionātā gaitā mūsējos iemidzināja. Pēc uzvaras pār jeņķiem (2:0) piedzīvots zaudējums pēdējā apakšgrupu turnīra spēlē pret Ukrainu (2:4). Tas nozīmēja, ka tā vietā, lai ar pavisam cerīgu bilanci iekļūtu nākamajā čempionāta kārtā, piederība elites divīzijai bija jāapliecina gandarījuma turnīrā. Tiesa, pēc tā gluži kā balzāms dvēselei bija Baltkrievijas izlases aizsūtīšana uz B grupu.

Šogad ASV izlase būs nokomplektēta gandrīz tikai ar hokejistiem no NHL klubiem. Baltais zvirbulis kompānijā būs vienīgi Krievijas Superlīgas kluba AK Bars vārtsargs pieredzējušais Roberts Ešs.

Kā apspēlēt ASV? Kā savulaik runāja gudri vīri par PSRS izredzēm pret Kanādas izlasi – galvenais izturēt sākuma spiedienu, un tad jau var sākt funktierēt, ko tālāk. Domājams, līdzīga uzvaras recepte būtu jāliek lietā arī mūsējiem. Jo ilgāk spēsim savaldīt amerikāņu buļļus, jo lielākas izredzes uz pēc iespējas labvēlīgāku rezultātu. Bez tam mums taču netrūkst vīru (Mārtiņš Cipulis, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs), kas spētu aizskriet pretuzbrukumos. Tam lielisks pierādījums ir priekšpēdējā pārbaudes spēle pret zviedriem, kurā mirdzēja prettriecienu arsenāls. Tiesa, jāpatur galvā, ka arī pretinieki neguļ ziemas miegu – gan jau viņi būs papētījuši mūsu hokejistu dotības noorganizēt pretuzbrukumus.

Savukārt par amerikāņu galveno ieroci tomēr uzskatāms pats vienības sastāvs. Komandas personāls darījuši (dara) visu iespējamo, lai saliedētu spēlētājus – rīkotas kopīgas vakariņas, kā arī noorganizēts peintbola turnīriņš (sak, lai viens otru maķenīt patrenkā). Vai viņiem izdosies zvaigznes apvienot vienā komandā? Kā rāda vēstures lappuses, zvaigžņots sastāvs nereti mēdz izspēlēt ļaunu joku.

Uz ziemeļamerikāņu patiku pielietot spēka spēli intervijā Sporta Avīzei norāda izlases galvenais treneris O. Znaroks, apgalvojot, ka „jātiek cauri Amerikas un Kanādas dzirnavām”. Un dzirnakmeņi šiem ir visnotaļ solīdi. Tāpat šīs nakts spēles rezultātu lielā mērā noteiks tas, cik „liela” diena būs vārtsargam Edgaram Masaļskim. Par viņa spējām varējām pārliecināties pārbaudes spēlē pret slovākiem (Latvija uzvarēja ar 2:0), kad Slovākijas izlases galvenā trenera Juliusa Šuplera vīri tā arī neatrada pretlīdzekli Masaļska naskumam.

Latvijas izlase dalībai čempionātā pieteikusi trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Treneru kolektīvs komandas sastāvā čempionāta pirmajā kārtā neiekļāva uzbrucēju Aleksandru Macijevski un aizsargu Jāni Andersonu.

Ja tiks ievērota dzelžaina disciplīna, ja Masaļskis atkal „stāvēs vārtos uz galvas” un ja naskākie spēs aizskriet pretuzbrukumos (tādu mums netrūkst), tad var gadīties visādi… Trīs reiz piesitam pie koka!

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis

Aizsargi: Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Agris Saviels, Gunits Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Jēkabs Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs.

Uzbrucēji: Jānis Sprukts, Juris Štāls, Viktors Bļinovs, Lauris Dārziņš, Kaspars Daugaviņš, Herberts Vasiļjevs, Raitis Ivanāns, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis.

Latvija pret ASV Pasaules čempionātos:

1997. gads 4:5

1998. gads 3:2

2000. gads 1:1

2001. gads 2:0

2002. gads 2:3

2005. gads 1:3

2006. gads 2:4

foto: Scanpix/ Scanpix Sweden/ Misha Japaridze


18 komentāri šim rakstam

 1. sviests Saka:

  Kā vienmÄ“r… ja pirmajā minÅ«tÄ“ nedabÅ«sim pa muguru tad bÅ«s ok :D

 2. Toms Saka:

  Vismaz varÄ“ja latvieÅus nesaukt par jenÄ·iem. :)

 3. fanelis Saka:

  Nu bÅ«sim reāli- pa muguru jau stabili :)! Galvenā spÄ“le vÄ“l tikai priekÅā…Nu nav ko te vairs atmiņās gremdÄ“ties un vecus salmus cilāt- toreizÄ“jā izlase bija ziedu laiku izlase, bet nu reāli skatoties- izlase, kura sitas kā pa nātrÄ“m ne ziediem :))! Znaroks jau arÄ« nav nekāda burvju feja un vainot notiekoÅajā nedrÄ«kst, kā mums tas ierasts, ka viss tiek nogrÅ«sts uz treneri! No viņa atkarÄ«gs, kāda disciplÄ«na bÅ«s,izkārtojums,bet galarezultāts- no paÅiem spÄ“lÄ“tājiem, viņu gribasspÄ“ka un gatavÄ«bas!!!

 4. Maris Saka:

  dzeki turas!

 5. kriksis Saka:

  latvija varetu uzvaret jo sastavs musejiem ir labaks neka citus gadus. Bet var jau ari gadities tadi tiesneshi ka vienu gadu kur mums neieskaitija 2 vartus kuraa spele mes varejam mierigi uzvaret .

 6. Smersh Saka:

  Š”Š° Š½ŠµŃ‚ Š½ŠøŠŗŠ°ŠŗŠøŃ… ŠæŃ€Š¾Š±Š»ŠµŠ¼:ŠæŠµŃ€Š²Š°Ń¸ ŠøŠ³Ń€Š°-Š½ŃƒŠ¶Š½Š¾ Š´ŠµŠ»Š°Ń‚ь Š°Š¼ŠµŃ€ŠøŠŗŠ°Š½Š¾Š²,ŠæŠ¾Ń‚Š¾Š¼ Ń‚Š°ŠŗŠ¾Š³Š¾ шŠ°Š½ŃŠ° Š½Šµ Š±ŃƒŠ´ŠµŃ‚.ŠŸŠµŃ€Š²ŃƒŃˇ ŠøŠ³Ń€Ńƒ Š½Š°ŃˆŠø Š²ŃŠµŠ³Š´Š° ŠøŠ³Ń€Š°Š»Šø Š½Š° 5 Š±Š°Š»Š»Š¾Š².

 7. kasagrande Saka:

  PiekrÄ«tu Smersh, pirmajā spÄ“lÄ“ amÄ«Åi nebÅ«s neuzvarami. Varam cÄ«nÄ«ties.

 8. emils pankins Saka:

  nu jaa karo4 buus taa… : ivanaans pirmajaa periodaa saaks jau rubiities un mums jau saaks dot noraidiijumus.> :D

  un ivanaans “CERAMS” kaadu atrubiis no manis :D:D

  nu cerams ka jau uzvarees :D:D

 9. FruktiņÅ Saka:

  MÅ«su puiÅi paÅi labākie!!!!!!!!!!

 10. EGLE Saka:

  piekriitu emiilam ,jo ivanaans atpizģiis visus tur!! :D:D

 11. jānis Saka:

  Nu cerÄ“Åu ka bÅ«s tā jÄ“ga gaidiit tik ilgi Åo maĨu :)

 12. emils pankins Saka:

  jaa jani kaut notiktu kkas prikoliigs :D:D

  egle malaciite :D:D

 13. kasagrande Saka:

  DeviņstāvenÄ“ pa kreisi tikai viens gaiÅs logs, seÅstāvenÄ“ tieÅi pretÄ« divi gaiÅi logi, deviņstāvenÄ“ pa labi deviņi gaiÅi logi, tātad pa labi ir vairāk hokejfanu, tas laikam nozÄ«mÄ“, ka bÅ«s labi.

 14. kasagrande Saka:

  Secinājums pÄ“c pirmajām divām minÅ«tÄ“m – hokejs uz mažā laukuma nav labs hokejs:(

 15. kasagrande Saka:

  Interesanti, ka mazākumā mÄ“s baigi ļaujam amÄ«Åu malÄ“jiem spÄ“lÄ“tājiem, kuri ripu saņem netālu no zilās lÄ«nijas, ieslidot aizsardzÄ«bas zonas dziļumā un vai nu izdarÄ«t metienu vai piespÄ“li uz centru vai spÄ“lÄ“tājam, kas atrodas pie vārtu staba, kurÅ savukārt atkal vai nu izdara metienu vai piespÄ“li uz centru. Tas arÄ« viens no lielākajiem zaudÄ“juma iemesliem, jo golus zaudÄ“jam mazākumā, bet pa hodu amÄ«Åi ātrāk saspÄ“lejas uz mazā laukumā un vnk jÅ«tas Ä“rtāk, mÅ«su mazie uzbrucÄ“ji tiek atbruņoti ar spÄ“ka spÄ“li pret viņiem – spÄ“ka paņēmiens un ripa zaudÄ“ta, mÅ«sÄ“jiem uzbrukumā pietrÅ«kst telpas.

 16. Kakucis Saka:

  nu latvija labi uzpeleja neko nepasaka ta tu ret

 17. kriksa Saka:

  vajadzeja tikaj pieradijumus ka latviesiem tur darit nav ko

 18. kriksa Saka:

  spelet vinji speleja labi bet jau ieprieks zinat var ka latviesiem tur darit nav ko

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites