Favorītu vakars

Pasaules čempionāta pirmās spēles aizritējušas bez pārsteigumiem – uzvaras svinējuši favorīti: Kanāda , Čehija, ASV un Krievija. Izmaiņas laukuma izmēros sagādājušas neplānotu slodzi vārtsargiem.

Dienas citāts:

„Tas bija ellešķīgi – visu spēli skatīties uz tiem sarkanajiem krekliem, kas laukumā bija visur,” pēc zaudējuma Kanādai (1:5) sacīja slovēņu vārtsargs Roberts Kristšans. Spēles gaitā uz Kristšana vārtiem tika izdarīti 65 metieni…

Uzlidojums virs Slovēnijas ar senatoru Hītliju

Ja uz taviem vārtiem izdara 65 metienus, tad laikam kaut kas nav kārtībā. Bet, ja 65 metienus uz taviem vārtiem izdara Kanāda, tad zini – viņi grib tikai atgādinā kurš izgudroja hokeju… Tā īsumā varētu raksturot šo kaķa un peles spēli. Slovēņi nespēlēja tik švaki, cik lieliskas bija „Kļavas lapas” ar Otavas „Senators” uzbrucēju Deniju Hītliju priekšgalā, kurš savā dosjē ierakstīja čempionāta pirmo hat-trick. Nav brīnums, kā stāstīja TV6 komentētājs Anatolijs Kreipāns, ka slovēņu vārtsargs Robertu Kristšans pastāvīgi saņem uzaicinājumus filmēties… Jēzus Kristus lomā – krāt pieredzi “Jesenice” sastāvā Austrijas atklātajā čempionātā un pēc šādas apšaudes palikt (pelnīti) nenomainītam – tas ir nopienti. Tiesa, ja piekaitam divus tiesnešu neieskaitītās ripas un divus vārtus stabiņus, tad jāsaka, ka ne bez veiksmes slovēņus neizcepa kotletēs. Kad otrajā periodā bija 3:0, vairākumā ierunājās izslavētais Anže Kopitars, gūstot savus 37 vārtus Slovēnijas izlasē (3:1).Trešā periodā Kopitars varēja samazināt rezultātu līdz 4:2, taču izgājiens aci pret aci ar Keimu Vordu palika kaķim uz astes – mirkli vēlāk 27 gadus vecais Hītlijs guva savus trešos vārtus mačā un panāca 5:1.

Sākums bez turpinājuma

Nomācošais čehu pārsvars metienu izteiksmē (17 – 45) objektīvi atspoguļo Dānijas un Čehijas cīņas gaitu. Ja vien skandināvu vārtos Peters Hirš nerādītu zilus brīnumus, dāņiem klātos vēl plānāk. Spēles ievadā gan paši čehi dabūja vieglu pļauku — jau 31. sekundē ar tālmetienu rezultātu atklāja jaunais (22 gadi) dāņu aizsargs Stefans Lasens (1:0). Lai gan vakara turpinājumā laukumā pilnībā dominēja pieckārtējie pasaules čempioni, pirmā trešdaļa noslēdzās ar draudzīgo 2:2. Čehi 19. minūtē, panākuši 1:2, rupji kļūdījās aizsardzībā un Nacionālās Hokeja līgas pulveri apostījušais Janiks Hansens meistarīgi izmantoja radušos izdevību, izģērbjot tuvumā esošo aizsargu un vārtsargu… Tiesa, otrajā periodā Fīniksas „Coyotes” uzbrucējs Radims Varbta guva savus otros vārtus mačā (2:3), kas arī bija čehiem uzvaru nesošā ripa. “Galvenais dabūt ir divus punktus. Un tāpēc mēs šeit nācām,” piemetināja Vrbata. Jāpiezīmē, ka trešajā trešdaļā pie rezultāta 2:5 Jakubs Klepis nerealizēja uz dāņu vārtiem nozīmēto bullīti.

Krieviem garšo makaroni

Pamatīgu brāzienu dabūjuši pagājuša pasaules čempionāta Latvijas izlases lielākie pāri darītāji Itālijas hokejisti, kurus pirmajā spēlē ar 7:1 sakāvusi Krievija. „Mums nebija variantu,” atdzina Itālijas izlases vārtsargs Tomas Tragusts. Lai gan spēles pirmais periods noslēdzās ar 1:0 , metienu attiecība 16-3 PSRS formā spēlējošās Krievijas izlases labā stāsta gaidāmo scenārija pačukstēja priekšā. Otrajās divdesmit minūtēs krievi visu salika pa plauktiņiem, panākot graujošo 6:0. Trešajā periodā itāļiem goda vārtus guva pieredzējušais Džeisons Cirone. Savukārt Vašingtonas „Capitals” uzbrucējs Aleksandrs Sjomins ar diviem vārtu guvumiem un rezultatīvu piespēli (2+1) aiz Denija Hītlija (3+1) un Radima Vrbatas (2+2) ierindojies turnīra trešā rezultatīvākā spēlētāja pozīcijā.

1. Irina Saka:

Nu, protams, ka bija sapigi noraudzities,ka musejie tik tragiski zaudeja,vismaz tacu kadu punktu vareja gut!!!!!! Turieties vel viss tik prieksa,sarauj LATVIJA!!!!!!!!!!!!!!!!