Haizivis niknas

Ar uzvaru 3:2 pār „Stars” Sanhosē hokejisti turpina mērķtiecīgi virzīties uz jauniem ierakstiem Nacionālās Hokeja līgas rekordu grāmatā. Sērijā līdz četrām uzvarām „Sharks” zaudē 2-3. Pagaidām.

Sanhosē „Sharks” ir tikai ceturtā komanda pēdējās 20 NHL sezonās, kurai zaudējot ar sērijā 0-3, izdevies pagarināt divcīņu līdz sešām spēlēm.

Divi tiesnešu neieskaitītie Dalasas komanda kapteiņa Brendona Morova vārtu guvumi salauza Dalasas hokejistu pretestību. „Visas sērijas gaitā abas komandas vajā dažādas likstas, bet divi Morova neieskaitītie vārti bija spēles smagākie brīži,” sacīja „Zvaigžņu” treneris Deivs Tipets.

Otrajā periodā vairākumā rezultātu atklāja Jēre Lehtinens (0:1), bet minūti pirms trešdaļas beigām Morovs panāca draudīgo 0:2. Pēdējās divdesmit minūtēs „haizivīm” vairs nebija, kur atkāpties un tradicionālās aizsardzības taktikas lamatas tika atstāta tālākajā plānā. „Sharks” gāja uz visu banku, ieslēdzot ciešu presingu pa visu laukumu.

Risks attaisnojās. Čehijas uzbrucējs Milans Mičaliks 47. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), bet nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām 38 gadus vecais veterāns Džeremijs Reniks ar avantūrisku piespēli lieliskā pozīcijā izvirzīja Braienu Kempbelu (2:2).

„Mēs teicām, vīri ejam laukumā un aizmirstam visu, kas bija trešajā periodā,” sacīja Reniks.

Sekojošais pagarinājums ilga tikai 65 sekundes, jo tikai 205. kārtas numuru draftētais Džo Paveļskis ar precīzu metienu „Sharks” atnesa svarīgo uzvaru. „Es domāju, ka dalasieši mazliet ir zaudējuši ticību saviem spēkiem, jo šādi atspēlēties negadās bieži” sacīja haizivju dresētājs Rons Vilsons.

Sandis Ozoliņš nespēlēja. Nākamā spēle naktī no svētdienas uz pirmdienu.”Sharks” un “Stars” pāra uzvarētājs Rietuma konferences finālā tiksies ar Detroitas “Red wings”.

Zīmīgi, ka arī piektajā spēlē uzvarēja komanda, kas pirmā zaudēja vārtus. Atgādinām, ka tikai divām komandām NHL vēsturē („Red wings” 1942. un „Islanders” 1975. gadā) no 148 gadījumu ir izdevies atspēlēties sērijā no 0-3 un uzvarēt.