Nav disciplīnas, nav variantu

Atšķirīgais ASV un Latvijas hokejistu meistarības līmenis un četras zaudētas ripas mazākumā ir galvenie cēloņi, kāpēc 12. gadu pēc kārtas Latvijas izlase pasaules čempionātu nespēj sākt ar uzvaru – 0:4.

„Man nav liela starptautisku turnīru pieredze. Bet pēc divām ASV izlases spēlēm, kurās es esmu piedalījies, Latvija ir apliecinājusi, ka ir ciets rieksts. Un šī spēle nebija izņēmums,” sacīja ASV izlases treneris Džons Tortella.

19 gadus vecais Patriks Keins bija līdzautors trim no četriem vārtu guvumiem (1+2). „Mēs šovakar vairākumā spēlējām uz augšupejošas nots,” teica Keins. „Mums ir ļoti jauns sastāvs, taču mēs esam gatavi liet sviedrus un cīnīties par zeltu.”

Lai gan pirmajā čempionāta dienā visos četros spēļu pāros bija pa vienai lielā septītnieka komandai un vienai pastarītei, no vājajām komandām Latvijas izlases cerības uzvarēt bukmeikeri vērtēja visaugstāk. Sarkanbaltsarkano izredzes pārspēt Ameriku tika vērtētās iespējamību viens no 10…

Enerģiskais spēles sākums nebūt neliecināja, ka laukumā nūjas krusto komandas, kur vienas rindās spēlē 22 Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēlētāji, bet otras – viens NHL hokejists.

Turklāt spēles ceturtajā minūtē pēc Georgija Pujaca metiena jeņķus glāba tikai vārtu stabs. Uz emocionālā pacēluma spēlējošo Latvijas izlasi septītajā minūtē atvēsināja Dastins Brauns, kurš vairākumā bija pirmais pie neveiksmīgi atvairītās Edgara Masaļska ripas (0:1).

No cerīgā spēles sākuma otrajā periodā piwnāca reta vēsts. Latvijas hokejisti sāka spēlēt krietni nestabilāk un skaistas epizodes ar nevarīgu mīcīšanos laukuma vidējā daļā mijās aizvien biežāk. Latvijas hokeja faniem noteikti atmiņā paliks Alekseja Širokova, Jāņa Sprukta un Mārtiņa Cipuļa 25. minūtē meistarstiķis.

Širokovs viltīgi no aizvārtes atspēlēja Spruktam, kurš zibenīgi ripu palaida pa labi no sevi brīvajam Cipulim, taču cēsniekam neizdevās ripu pārcelt pāri lieliski spēlējošā Tima Tomasa kājsargiem. Un pēc pāris minūtēm Latvijas hokejisti, palikuši mazākumā, dabūja jau trūkties no Patrika Keina un viņa plaukstas metiena (0:2).

Kad cīņa tikko šķērsoja apvārsni, varēja sekot spēles lūzums. Pēc agresīvas Agra Savielas spēles aizsardzībā čehu tiesnesis pacēla virs galvas sakrustotas dūres – bullītis uz sarkanbaltsarkano vārtiem. Baltkrievijā sezonu aizvadījušais Masaļskis Sentluisas „Blues” uzbrucēju Lī Stempniaku šajā divcīņā pārliecinoši uzvarēja un puspilnajās tribīnes (kopā 7500 līdzjutēju) necerēti daudzie Latvijas fani varēja uzgavilēt.

Jāatdzīst, ka Latvija labāk spēlēt nesāka, bet amerikāņi ar vien biežāk sāka taranēt Masaļska vārtus. Rezultātā ne vien nomācošs jeņķu pārsvars izdarītajos metienos pa vārtiem (49 – 24), bet arī uz tablo – 0:4. Trešajā periodā ASV hokejisti realizēja vēl divus skaitliskos vairākumus.

Labas izdevības samazināt rezultāta starpību pavērās Herbertam Vasiļjevam un Kasparam Daugaviņam — pirmajam pietrūka veiksmes izgājienā pret lāci Timu Tomasu, kurš vēl tikko NHL play-off pirmajā kārtā spēlēja pirmo vijoli „Briuns” vārtos pret Monreālu, bet pēc Daugaviņa metiena uz tobrīd tukšo četrstūri ripa kā noburta ceļā atrada aizsarga kāju.

Par spēles vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Edgars Masaļskis un aizsargs Pols Martins.

Latvija 0-4 ASV, Halifaksa.
(0:1, 0:1, 0:2)

Vārtu guvēji: Brauns (Keins, Mārtins) – 0:1 (8., vair.), Keins (Mārtins) – 0:2 (29.), Periss (Brauns, Keins) – 0:3 (48.), O’Salivens (Millers, Mārtins) – 0:4 (52.).

Noraidījumi: 26 (J.Rēdlihs, Saviels, M.Rēdlihs, Jerofejevs, Reķis, Jerofejevs, M.Rēdlihs, K.Rēdlihs, Ivanāns, Dārziņš, Laviņš, Širokovs, M.Rēdlihs) – 18 (Balards, Stempņaks, Glīsons, Beikess, Beikess, Višņevskis, Burišs, Halperns, Stafords).

Metienu attiecība: 24-49

Foto: Scanpix/AFP PHOTO TIMOTHY A. CLARY


9 komentāri šim rakstam

 1. Capricorn Saka:

  Man maĨÅ nepatika.. ASV pierādÄ«ja to ka ir s*di un nemāk spÄ“lÄ“t tÄ«ru hokeju! Bet Ivanāns maalcis.. apsolija jau vienam pa galvu sadot par vārtsarga piespieÅanu pie ledus !!!

 2. Karliss Saka:

  Es neteiktu ka nebija disciplÄ«nas, bet tiesāja savādāk un piekasijās pa katru pieskārienu, kam mÄ“s nebijām gatavi…atkal, varÄ“ja redzÄ“t ka nav pierasts pie Åiem laukumiem, nepiekritÄ«Åu Znarokam ka neapmierina tikai realizācija, ieieÅana zonā tajās retajās reizÄ“s pavisma neizskatijās labi, tāpat kā mazākums un vairākums, pārāk daudz vaļas ļāvām amÄ«Åiem. Masaļskis darija ko varÄ“ja, neteikÅu ka aizsargi baigi viņam palÄ«dzÄ“ja. Par RaiĨu vispār prieks, malacis, pāris amerikāņi bija pelnijuÅi bietÄ“. Ja nekas nemainÄ«sies pret kanādubÅ«s vÄ“l Åvakāk.

 3. Xeons Saka:

  Lai Ĩaļi saņemas, jo galvenā spÄ“le jau bÅ«s ar SlovÄ“nijas valsts vienÄ«bu. Galvenais tikt ārā no priekÅspÄ“lÄ“m un tad jau var iet uz pilnu klapi. ASV un Kanādu mÅ«su valsts vienÄ«ba var vinnÄ“t tikai ar brÄ«numa palÄ«dzÄ«bu. Tādēļ pret Kanādu arÄ« nav ko izlikt visus spÄ“kus, bet pietaupÄ«t tos spÄ“lei pret SlovÄ“nijas komandu….

 4. fanelis Saka:

  Nu ja spÄ“le notiek nevis vidusdaļā vai pie pretinieka vārtiem, bet paÅu, tad rezultāts adekvāts spÄ“les gaitai! Bet tas jau nav nevienam pārsteigums, zinām, kura ir uzvarama un jāuzvar- SlovÄ“nija! MÅ«sÄ“jie zaudÄ“ja visos rādÄ«tājos: ātrumā,saspÄ“lÄ“s,azartā,disciplÄ«nā un taktikā- amÄ«Åi mācÄ“ja pareizi izkārtoties, jo pieraduÅi pie laukuma parametriem. Pa vārtiem mÅ«sÄ“jie nesviež un kad iespÄ“ja gÅ«t vārtus, tad varonÄ«gi metam garām, pat tukÅiem! PuiÅiem viela pārdomām, tāpat kā Jerofejevam. Jāslido un jāliek sevi ārā nevis jātizlojas un uz soliņa jāsēž, tad tikpat labi var sÄ“dÄ“t mājās! Ivanāns pārsteidza pozitÄ«vi.
  Kā teicienā- no sūda vasku neizspiedīsi un 4:0 to pierāda.

 5. sviests Saka:

  Gribējās jau tos goda vārtus, lai nebūtu par velti sēdēts līdz Ĩetriem rītā. Pret Kanādu vismaz divi jāiebankā, tad būsu apmierināts :)

 6. patriots Saka:

  Nupatkaa aizsutiju New yourk times redaktoram vestuli, kas ta pa lietu ka nav ne vards pieminets sporta sadaljaa par cempionatu.. iesaku jums darit to pasu!!!!!!!

 7. Magnuss Saka:

  Nu ziniet, man nemaz skatoties chempi neliekas, ka Kandaadaa buutu baigie hokeja svetki. Kaut kaa skatiitaaju atsauciiba arii nav spiidosha un kaa dzirdeeju ar organizeeshanu arii nevisai veicas. brrr…

 8. Lana Saka:

  Taapeeec,ka tikai hokejaaa vienmeer varees just hokeja sveetkus un drudzi.. :)

 9. Jānis Saka:

  Virsrasktā iezagusies kļūda:
  Nav disciplÄ«nas (Ä¢enitÄ«vs: kā nav? – disciplÄ«nas nav), nav variantu.
  ;)

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites