Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Pret pasaules čempioniem!

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pēc smagās cīņās ar ASV (zaudējums 0:4) turpinājums nesola ne tuvu vieglākas priekšdienas – pretī nāk 24kārtējie pasaules čempioni kanādieši, kuri pirmajā turnīra mačā apspēlēja Slovēniju ar 5:1. „Pret Kanādu būs vēl grūtāk, jo viņi spēlē mājās un viņiem arī ir ļoti laba komanda,” uzskata bijušais Latvijas izlases aizsargs un jaundibinātā Rīgas „Dinamo” ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs.

Daudz tiek runāts par to, ka šis turnīrs nav nekāds izņēmums un viss izšķirsies vienā spēlē. Un domājamas, ka šī nebūs tā īstā. Taču tas nenozīmē, ka jāmet plinte krūmos un mājiniekiem uzvara jāatdod bez cīņas.

„Nevar iziet uz spēli un domāt jau par rītdienas maču. Katru spēli ir jānospēlē līdz galam. Nedrīkst iziet laukumā ar domu: ai, šodien zaudējam. Jāspēlē gan šodienas, gan nākamā spēle uz maksimumu,” norāda N. Sējējs. „No katras spēles kaut ko var iegūt.”

Tiesa, jāpatur prātā, ka čempionāta nozīmīgākais mačs vēl tikai priekšā. Tādēļ lietderīgi būtu pietaupīt kā fiziskos, tā psiholoģiskos spēkus, sak, lai tiek arī slovēņiem.

Latvijas un Kanādas izlašu savstarpējo spēļu vēsture mums nebūt nav tā patīkamākā – sešās spēlēs viens neizšķirts un pieci zāģi. Turklāt labā atmiņā vēl pirms diviem gadiem kaunpilnā sakāve Pasaules čempionātā Rīgā 0:11. Sist dūri galdā un prasīt tūlītēju revanšu diezin vai būt pareizi.

Arī spēlē pret Kanādu mūsu izlases vārtu drošība tiks uzticēta Edgaram Masaļskim. Valstsvienības galvenā trenera palīgs Harijs Vītoliņš portālam diena.lv stāsta: „Ja reiz NHL vārtsargi var spēlēt ik pēc dienas, kāpēc lai to nevarētu darīt arī Masaļskis.”

Jāatzīmē, ka šīs nakts spēli mūsu valstsvienība aizvadīs 1936. gada Latvijas hokeja izlases formas tērpos.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis;

Aizsargi: Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Agris Saviels, Gunits Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Jēkabs Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs;

Uzbrucēji: Jānis Sprukts, Juris Štāls, Viktors Bļinovs, Lauris Dārziņš, Kaspars Daugaviņš, Herberts Vasiļjevs, Raitis Ivanāns, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis;

Kanādas izlases sastāvs

Vārtsargi: Kems Vords, Paskāls Leklērs, Metjū Geirons;

Aizsargi: Dens Hemhuis, Džejs Boumīsters, Brents Bērns, Dankans Keits, Stīvs Steios, Maiks Grīns, Eds Džovonovskis;

Uzbrucēji: Dereks Ruā, Patriks Šarps, Ēriks Stāls, Kriss Kunics, Denijs Hītlijs, Džonatans Touvs, Šeins Doans, Džamals Meijers, Džeisons Čimera, Martins Sentluī, Raiens Getclafs, Riks Nešs, Džeisons Speca;

Latvijas izlase pret Kanādu Pasaules čempionātos

1997. gads 3:3

2002. gads 1:4

2003. gads 1:6

2004. gads 0:2

2005. gads 4:6

2006. gads 0:11

Foto: Scanpix/AFP/TIMOTHY A. CLARY


7 komentāri šim rakstam

 1. Ģirts Saka:

  IespaidÄ«gi, bet vai tieÅām Kanāda spÄ“lÄ“s ar 17 uzbrucÄ“jiem?

 2. Jānis Krēķis Saka:

  NÄ“, nÄ“ nebÅ«s Åiem 17 uzbrucÄ“ju! ;P

 3. Elizabete Saka:

  nu kapÄ“c Åie raksti tā pat mÄ“s sajutÄ«sim sagrāvi un vārtsargi arÄ« nav formā kur nu vel uzbrucÄ“ji? un tā pat ir jāzvÄ“las labākais uzbrucÄ“js un tam jāpiespÄ“lÄ“ un vai 1997 gads bija vÄ“sturisks ar to ka bija nÄ“izÅÄ·irts.

 4. Dagnis Saka:

  Labvakar!
  Sakiet lÅ«dzu vai zināt tādu JÅ«su amata brāli Andrew Podnieks, kurÅ IIHF.COM oficiāljā lapā raksta par LAT-CAN maĨu? Dikti slavÄ“ Canada triecientrio, dažu vārdu piemin arÄ« par Latviju.Izskatās, ka kanādieÅi dikti lepni par savu uzvaru! Vai kāds kanadizÄ“jies latvietis bÅ«tu, kurÅ var pateikt?
  Veiksmes mums un jums!

 5. Agnese Saka:

  Es vÄ“lÄ“jos lai tajā maĨā Latvija uzvarÄ“tu, bet bija otrādi.. Latvijai galÄ«gi neveicās Åajās divās spÄ“lÄ“s.. To jau zināja visi, ka Åajās spÄ“lÄ“s LatvieÅi zaudÄ“s un vÄ“l tā trauma, kas bija Kasparam Daugaviņam… :(
  ceru, ka Åovkar mÅ«sÄ“jie vismaz kārtÄ«gi paspÄ“lÄ“s un arÄ« cermas ka viņi uzvarÄ“s, ja nÄ“, tad piedodiet, bet jÅ«s esat atslābuÅi. Laix bÅ«tu kārtÄ«gāk patrennÄ“ties un beidzot parādÄ«t klasi…
  PatieÅām ceru, ka Åovkar viņi parādÄ«s klasi… Saraujiet..
  Kasparam un Laurim buĨas:*:)) Masaļski-TURIES VECÄŖT…

 6. IntzZz Saka:

  Dzheki, shodien jasaliek Slovenjus! Muums jatiek talak! Es cereshu, ka buus veerts palikt nomoda lidz 2:00. Ceru, ka Latvieshi mums sagadas skaistu, uzvaras speli.

 7. IntzZz Saka:

  Kanadieshi nav lepni palikushi. Pec speles Leklers teica, ka spele ir gruta bijusi un Neshs teica, ka Letinji ar katru speli paliek labaki. Un ta arii IR, Dagni!

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites