Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Sveicieni no Baltkrievijas

2. diena. Baltkrievijas izlase parausta zviedrus aiz ūsām (5:6), bet Šveices un Francijas (4:1) spēli apmeklē krietni vairāk līdzjutēju, nekā pirmo Kanādas maču.

Dņepras viļņos

Par nervus kutinošiem brīžiem Zviedrijas līdzjutējiem parūpējās Latvijas izlases niknākie sāncenši cīņā par Vankūveras olimpisko ceļa zīmi Baltkrievijas hokejisti. Lai gan no Soltleiksitijas olimpiādes ceturtdaļfināla spēles, kurā baltkrievi sensacionāli paklupināja skandināvus, Zviedrijas sastāvā ir palicis tikai kapteinis Kenijs Džonsons, dažas vēsmas atsauca atmiņā leģendāro 2002. gada maču. Mūsu kaimiņi, nonākuši iedzinēju lomā (0:2), prata atspēlēties un otrās trešdaļas sākumā ar 3:2 izvirzīties vadībā. Ar 47 sekunžu intervālu Sergejs Zadeļenovs un Aleksejs Ugarovs divreiz pārspēja Fīniksas „Coyotes” otro vārtsargu Mikaelu Telkvistu (NHL 22 spēlēs vidēji ielaistas 2.7 ripas), panākot 3:2. Pavisam slāvi trīs reizes izvirzījās vadībā — vēl bija 4:3 pēc Aleksandra Žurika un 5:4 Dimitrijs Meļešenko metiena, taču salīdzinoši līdzīgajā cīņa olimpiskie čempioni punktus uz i salika trešajā periodā. 42. minūtē ar skaistu šķīlienu Patriks Hornkvists panāca neizšķirtu, bet ar viltīgu spēli vārtu priekšā 51. minūtē „Tre kronor” uzvaru atnesa Kārlstādes centra uzbrucējs Rikards Vallins. „Jūs runājat par Olimpiskajām spēlēm? Nē šī bija pavisam cita rakstura spēle,” smejoties sacīja Edmontonas „Oilers” uzbrucējs Roberts Nilsons.

Francijas izlase Kanādā populārāka par… Kanādu.

Vēlajā C apakšgrupas un pagaidām turnīra otrajā labāk apmeklētajā spēlē (9300 skatītāju, par 1400 vairāk, nekā Kanādas pirmajā mačā!) Šveice pārliecinoši uzvarēja Franciju – 5:1. Šveices hokejisti enerģiska ritmā sāka pirmo periodu (metienu attiecība 20 – 6), kas lielā mērā sekmēja pārsvaru arī rezultāta izteiksmē – 16. minūtē 2:0.”Svarīgi bija pirmajiem gūt vārtus. Mēs zinājām, ja francūžiem ļausim pirmajiem gūt vārtus, ka varam iekulties pamatīgās nepatikšanās,” sacīja spēles rezultatīvākais (1+2) hokejists šveicietis Patriks Bartiši. Kad rezultāts bija 3:0, otrā perioda pēdējā sekundē Fauels Desrosiers francūži atspēlēja vienus vārtus (3:1), taču pēdējām 20 minūtēm iedvesmu tas nenesa. Šo spēli tiesāja Latvijas līnijtiesnesis Ansis Eglītis.

14 gadi bez uzvarām

„Baigi mierīga spēle!” – „Nekas! Līdz pirmajai ripai.” TV6 skatītājiem neparedzētā, bet nejauši nokļuvusī komentētāju Arta Ābola un Anatolija Kreipāna vārdu apmaiņa labi raksturo Somijas – Vācijas spēles iemidzinošo gaitu. Pēc piecu gadu pārtraukuma izlasē atgriezušais Tēmu Selannē un Kārļa Skrastiņa komandas biedrs „Panthers” rindās Oli Jokinens otrajā trešdaļā pielēja eļļu blāvajai ugunij (2:0). Likās, ka tūdaļ pamodīsies arī friči, bet Berlīnes „Elsbaren” uzbrucēja precīzais metiens vairākumā bija pirmais un pēdējais vāciešu taustāmais arguments (2:1). Ja vēl vāciešu pirmais virknējums vairākumā nebūtu aci pret aci pret palaiduši enerģisko Mikko Koivu (1:3), varbūt nepatīkamo tradīciju neuzvarēt Somiju 13 gadus pēc kārtas pasaules čempionātos būtu varējuši, ja ne lauzt, tad vismaz sašūpot. Trešā trešdaļa aizritēja piezemētā tempā un somi guva vēl divus vārtus. 5:1.

Kā mazi bērni…

Kā pēc rezultāta izskatās (5:1), nemaz tik viegli pirmajās divdesmit minūtēs negāja Slovākijas hokejistiem ar Norvēģiem (1:0), kas izšķirošo pārsvaru iekrāja otrajā periodā (3:1). „Pirms čempionāta spriedām, ka šis turnīrs mums būs kā bērna pirmie soļi – katra spēle aizvien grūtāka. Pirmo soli esam spēruši un tagad esam gatavi cīņai ar Vāciju,” sacīja leksandietis Roberts Petrovickis (1+2). Pēdējās divdesmit minūtēs Marians Hosa un Peters Podhrackis panāca 5:1.