Atslēgas vārdi: , ,

„Sharks” noliek ieročus

Šonakt astotajā garākajā spēlē Nacionālās Hokeja līgas vēsturē „haizivis” ar 1:2 ceturtajā pagarinājumā zaudēja Dalasas „Stars”, kas līdz ar to iekļuva Rietumu konferences finālā.

Tikai pussoļa attālumā bija Sanhosē „Sharks” hokejisti, lai kļūtu par trešo komandu NHL vēsturē, kas izslēgšanas spēļu sērijā atspēlējusies no 0-3.

Šī bija astotā garākā spēle Nacionālās Hokeja līgas vēsturē, bet pati garākā šīs sezonas spēlēs. Pateicoties satriecošai krieva Jevgēņija Nabokova un Martina Turko meistarībai sāncenšu vārtos, Dalasas “American Irelines center” sanākušajiem 18 500 līdzjutējiem bija iespēja piecas stundas un 14 minūtes baudīt pasaulē labāko hokeju. Spēles pirmā zvaigzne Turko atvairīja 61 metienus, bet Nabokovs 53.

Pirmoreiz šajā sērijā uzvarēja tā komanda, kas pirmā atklāja rezultātu. Otrās trešdaļas 25. minūtē pirmais pie atlecošās ripas piesteidzās soms Anti Nīminens, izvirzot „Zvaigznes” vadībā ar 1:0. Pēc vairākām iespaidīgām epizodēm trešās trešdaļas vidū uz mirkli modrību zaudēja 32 gadus vecais „Stars” vārtsargs Martins Turko, kuru ar metienu pagriezienā no iemetiena apļa pārspēja Raiens Klovs. Klovam šie bija piektie vārti šīs sezonas izslēgšanas spēlēs.

Nervus stindzinošā cīņa turpinājās līdz ceturtajam pagarinājumam. Par strīdīgu sitienu ar nūju tiesneši noraidīja Braienu Kempbelu un atstāja „haizivis” četru vīru sastāvā. Brendans Morovs skaitlisko pārsvaru realizēja, ievedot Dalasas hokejistus Rietumu konferences finālā.

„Tas bija sitiens ar nūju. Mēs palikām mazākumā un mums vienkārši bija šīs divas minūtes jāiztur,” sacīja Sanhosē galvenais treneris Rons Vilsons.

Ar viņu vienisprātis nebija viens no spēles lielākajiem grēkāžiem pieredzējušais aizsargs Kempbels: „Es vienkārši cīnījos par ripu. Manuprāt, pretinieks pats nokrita.”

Dalasas „Stars” play-off trešajā kārtā nebija iekļuvusi kopš 2000. gada. Konferences finālā „Stars” tiksies ar Detroitas „Red wings”. “Haizivīm” sezona beigusies.