Krievija zirgā

3. diena. Denijs Hītlijs kļūst par visu laiku rezultatīvāko Kanādas izlases hokejistu, čehs Patriks Eliašs un amerikānis Fils Kasels izceļas ar hat-trick, burzmā savaino Krievijas mūri Aleksandru Jerjomenko.

Līdz tur tikai Kopitars

Pie otrajām uzvarām tikuši Kanādas un ASV hokejisti.

Vēlajā B apakšgrupas spēlē Latvijas galvenie konkurenti uz iekļūšanu nākamajā turnīra fāzē Slovēnijas hokejisti bez variantiem zaudēja ASV vienībai. Mazākais, ka slovēņi tikai nobombardēti ar trīskāršu pārsvaru (12:37), taču mazākumā zaudētie trīs vārti līdz spēles vidusdaļai faktiski bija izšķīruši spēles likteni (0:3). 37. minūtē talantīgais Anže Kopitars ar negaidītu metienu no asa leņķa guva savus un Slovēnijas otros vārtus čempionātā, uz mirkli atjauninot intrigu (1:3). Tiesa, redzot kā Drjū Stefords un Deivids Būts izņirgājas pa dienvidslāvu aizsardzības līniju (1:4), intriga saglabājās vienīgi uz jautājumu, vai Fils Kasels sasniegs hat-trick. Pēc Adema Bariša piespēles 21 gadu vecais Bostonas „Bruins” labās malas uzbrucējs desmit minūtes pirms spēles beigām ar vienu pieskārienu guva savus trešos vārtus mačā, pieliekot cīņai treknu punktu – 1:5.

Otrā B apakšgrupas mačā Latvija zaudēja Kanādai ar 0:7. Pēc šīs spēles Raitis Ivanāns kļuva par turnīra sodītāko spēlētāju tabulas līderi (27 soda minūtes), bet Denijs Hītlijs ar 40 rezultativitātes punktiem par visu laiku rezultatīvāko Kanādas izlases hokejistu.

Krieviem uzsmaida veiksme

Čehiem pirmais zaudējums (pagarinājumā), Krieviem otrā uzvara.

Pirmajās trijās dienās vienīgajā lielā septītnieka komandu duelī Krievija (5. vieta IIHF rangā) tikai pagarinājumā ar 5:4 izrāva uzvaru pār Čehiju (4.). Azarta pilnā spēle jautrā un līdzīgā ritmā aizritēja visas 63 minūtes. Par „sevišķu jautrību” otrās trešdaļas sākumā parūpējās Zbiņeks Mičaleks, kurš stūrgalvīgi kā bullis sarkanās lupatās ienesās… krievu vārtsargā Aleksandrā Jerjomenko. Protams, krievi metās iedunkāt Mičaleku. Sākās pamatīgs tusiņš pie krievu vārtiem, un nevainīgais Krievijas čempionvienības „Salavat Julajev” vārtsargs burzmā tika tā sabradāts, ka ar ceļgala traumu tūdaļ pat pameta laukumu. Tobrīd rezultāts bija 2:2 un vārtsargu maiņa augļus nesa krieviem. Kaut gan spēle ievilkās līdz pagarinājumam, viss liecināja, ka Krievija zaudēs. Kad Patriks Eliašs, kurš maizi pelna Ņūdžersijas „Devils” rindās, bija sasniedzis hat-trick, Nacionālās Hokeja līgas regulārā turnīra rezultatīvākais spēlētājs (112 punkti) Aleksandrs Ovečkins norībināja Milana Hliničkas vārtu stabu, tiesnesis ar strīdīgu svilpi nozaga krieviem vārtu guvumu un Iļja Kovaļčuks nerealizēja bullīti. Taču pagarinājumā vārtu priekšpusē nepiesegts palika Aleksejs Morozovs un ar plaukstas metienu viņš arī visus aizsūtīja pa mājām (5:4).

Vēlajā D grupas mačā Dānija viegli apspēlēja Itāliju. Jau 23. minūtē Skandināvi bija izvirzījušies vadībā ar 4:0. Trešās trešdaļas sākumā itāļiem izdevās pievilkt līdz mīnus divi (4:2), taču ar diviem precīziem metieniem dāņi itāļus atvēsināja (6:2). „Šī bija ne tikai laba spēle man, bet visai komandai. Mūsu vairākums beidzot nostrādāja un lielisks bija mūsu vārtsargs Peters Hiršs,” sacīja Dānijas uzbrucējs Morens Grīns, kurš izcēlās ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm .