Atslēgas vārdi: ,

Znaroks liek galdā nulle septiņi

Kaut gan Kanāda uz Latvijas vārtiem izdarīja divreiz mazāk metienus, nekā aizvakar pa Slovēnijas cietoksni, rezultāta starpība Latvijas un Kanādas šīvakara mačā ir gandrīz divreiz lielāka – 0:7.

Tie laiki jau sen aiz muguras, kad Vītoliņš, Kerčs, Žoltoks, Ozoliņš (ar Irbi vārtos) terorizēja Kanādu, ASV, Krieviju un citus lielos dūžus. Nu ir pienākuši laiki, kad lielām ovācijām gaidām kaut vienu iemestu akmeni (ripu) pretinieku dārziņā. Taču arī tā vairs nav. Ieskaitot pēdējo pārbaudes spēli ar Baltkrieviju Monreālā, Latvija jau trīs spēles pēc kārtas jeb 185 minūtes nav guvusi vārtus…

„Ko jūs? Gribējāt, lai mēs uzvaram Kanādu?” pēc spēles retoriski vaicāja Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks. „Šī spēle bija labāka, nekā pret amerikāņiem. Sliktais rezultāts neietekmēs izšķirošo spēli ar slovēņiem.”

Viens no jaunās paaudzes pasaules labākajiem uzbrūkošā tipa aizsargiem Miks Grīns norādīja uz Latvijas izlases piesardzīgo startu. „Spēles sākumā viņi izskatījās bikli, bet kad viņi ieskrējās, kļuva jau mazliet bīstami,” sacīja Grīns.

Katrā ziņā Latvijas hokeja izlase sāk atgādināt mūsu nacionālo basketbola izlasi – pārbaudes spēlēs muļķos vai tuvu tam tiek atstātas planētas stiprākās izlases (2:0 ar Slovākiju, 3:4 ar Zviedriju; basketbolā līdzīgs piemērs bija šovasar Rīgā ar Krieviju un Lietuvu), bet, kad čempionāts sācies, pulveris izšauts.

Ja izlases treneri apgalvo, ka pārbaudes spēlēs gan slovāki, gan zviedri pret Latvijas izlasi spēlējuši „pēc mūsu noteikumiem”, tad gribi negribi tagad jājūtas sūdīgi (atvainojos!) un vaina atkal jāmeklē sagatavošanās posmā, spēlētājus galvās un izlases vadībā. Kā saka, lielas lietas sastāv no sīkumiem un savu lomu kaut kur nospēlēja arī pārlidojumu sērija Latvija – Slovākija – Dānija – Latvija – Zviedrija – Monreāla – Halifaksa. Ar pamatīgajām slodzēm un izlietajiem sviedriem treniņos, liekas, sanācis vien perebors (krievu sarunu val. – kaut kā par daudz).

Skaidrs kā diena, ka Latvija un Kanāda ir komandas „katra no savas planētas”, taču vakar cīņas ievadā izteikti pietrūka tāda kaujinieciskuma, par kādu pirms spēles TV3 studijā runāja Oļegs Sorokins. Pareizi vien Sorokins pirms spēles norādīja, ka nevajag kanādiešus pārāk daudz respektēt, jo arī Denijs Hītlijs, Martins Sentluī un Šeins Dons ir tikai cilvēki.

Kad Maiks Šerps trešajā minūtē pirmais piesteidzās pie atlecošās ripas (0:1) un ceturtajā minūtē Grīns izlīkumoja līdz tukšiem vārtiem (0:2) Kanādas ātrvilciens vēl tikai ieskrējās. 12. minūtē uz sekundes desmitdaļu palika nepiesegts Hītlijs un ar vienu pieskārienu, panākot 0:3, bet 21. minūtē ar zibenīgu atspēli Rikam Nešam (0:4) viņš nopelnīja 39. punktu izlases kreklā, panākot Kanādas izlases visu laiku rezultatīvāko spēlētāju Stīvu Aizermanu.

Nākamās pusotras minūtes laikā pēc filigrānas Džeisona Specas piespēles Sentluī atlika iemest ripu tukšos vārtos (0:5) un Riks Nešs ar brīvu metienu vārtu devītniekā (0:6) piespieda treneri Oļegu Znaroku 23. minūtē ņemt pārtraukumu. Glābšanas riņķis tika mests 39 gadus vecā vārstsarga Sergeja Naumova virzienā, kurš nomainīja nebūt ne slikti, cik neveiksmīgi spēlējošo Edgaru Masaļski. Lai gan kanādieši grožus palaida vaļīgāk, Latvijas hokejisti beidzot izskatījās atsvabinājušies no važām un pierādīja, ka arī mēs varam kaut ko izveidot laukuma saimnieku pusē. Jāpiezīmē, ka 33. minūtē Nešs sarūgtināja arī Naumovu (0:7), bet Hītlijs ar savu trešo rezultatīvo piespēli (kopā 1+3) kļuva par visu laiku rezultatīvāko Kanādas izlases hokejistu.

Par spīti tam, ka visus Miķeļa Rēdliha un Kvebekā dzimušā Kolumbusas „Blue Jackets” vārtsarga Paskāla Lekleira dueļus uzvarēja pēdējais no minētajiem, Rēdlihs uzbrukumā bija spilgtākais. Savukārt viņa maiņa partneris Armands Bērziņš nebija tik manāms, taču prata nonākt vislabākajā vārtu gūšanas pozīcijā. Ēnā nepalika arī bargais Raitis Ivanāns, kuru tiesneši nepilnas desmit minūtes pirms murga beigām aizsūtīja uz ģērbtuvēm, lai novērstu potenciālo dūru vicināšanu.

Starp citu, arī 1999. gadā kvalifikācijas grupā Šefildā Latvija divās spēlēs pēc kārtas palika uz nulles (pret Ukrainu un Angliju abās cīņās 0:0), kas bija iepriekšējais sausā perioda rekords.

Izšķirošā spēle ar Slovēniju 6. maija naktī (2:05).

Halifaksa, Kanāda 7-0 Latvija.
(3:0, 4:0, 0:0).

Vārtu guvēji: Šarps (Čimera, Jovanovskis) 1:0 (3.), Grīns (Hītlijs) – 2:0 (4.), Hītlijs (Geclafs) – 3:0 (13.), Nešs (Hītlijs, Bērnss) – 4:0 (22., vair.), Sentūiss (Speca) – 5:0 (23.), Kunics (Rojs) – 6:0 (23.), Nešs (Geclafs) – 7:0 (33.).

Metieni: 37:30.

13 komentāri šim rakstam

1. fanelis Saka:

Nu pirmie divi periodi izskatÄ«jās kā Åausmu filmā- mÅ«sÄ“jiem bikses pilnas, rokas nolaiduÅās,mistinās tur, haoss…Neviens jau negaidÄ«ja, ka vinnÄ“s, bet parādÄ«t, ka varam cÄ«nÄ«ties un neesam ļetraki jau varÄ“ja! Žēl Masaļskis, kuru atstāja par lielgabala gaļu kanādieÅiem. Nez ko mÅ«sÄ“jie domāja, ka viņÅ ir burvju feja?!?
    Nu nevaram iesviest un turpinam varonÄ«gi mest garām nevis vārtos vai pa vārtiem! Neliekas, ka uz pasaules Ĩempi atbraukuÅi, vismaz nerāda to. Slovēņi gan jau skatÄ«jās Åo “aizraujoÅo” spÄ“li un secina vienu, ka Latviju var sakaut un ar tādu domu viņi izies laukumā, bet ar mÅ«sÄ“jie ar kalkulatoru saujā izslidos laukumā un rÄ“Ä·inās…vai pietiek ar niĨu vai zāģi?! Lai zaudÄ“ un brauc mājās nav ko tur māžoties…

2. Karliss Saka:

Par virsrakstu 10

3. dzenis Saka:

Vajadzēja uz reiz laist NAUMOVU laukumā.
    MASAĻSKIS nekad nav mācējis normāli stāvēt vārtos.

4. uldis Saka:

vainigs Znaroks kurs pilava 2 kļudas 1):Vajadeja uzreiz Naumovu likt vārtos 2):Uztaisijis pensonaru komandu viņiem nav nekāda ātruma nevaidzeja jaunos majas atstat tagad lai kuļas kā māk!

5. Ivo Saka:

Uzskatu,ka Znaroku jau pec pagajusa cempionata vajadzeja atlaist!

6. kasagrande Saka:

Uldi, tieÅi Åoreiz nav pensionāru komandas, vecākajam laukuma spÄ“lÄ“tājam ir tikai nedaudz pāri 30, kas mÅ«sdienās vispār nekas nav, pārÄ“jie ir labākajos hokeja gados.
    Par to sauso sÄ“riju… es arÄ« uzreiz atcerÄ“jos Vasiļjeva laikus. Laikam jau nevar kā izlases galveno treneri likt tādu, kas ir trenÄ“jis tikai bÄ“rnus un juniorus.
    Visādi citādi – rezultāts diemžēl atspoguļo reālo situāciju.

7. Raivo Saka:

Hokejists tas nav kaartis speeleet un alu dzert,taa ir profesija -darbs.Darbaa jaastraada,brigaadee ir arii uzbruceeji -ja kas.Visu var saprast ja buutu 3-7,vai 5-10.bet ja nevar iemest ripas tad vajag maajas palikt daudziem.Esmu par to lai kaa vecos neveelamos Latvieshiem Krievu hokeju laikos speelejot klubaa tev sezonaa jaagust tik un tik vaarti,tu tak esi uzbruceejs -tas ir tavs darbs par ko tos tuukstoshus maksaa par to kad uzbruceejs apspeele Pollus,Japaannus,UTT.Speleet cempionaatos vai olimpiaadees tas ir vairaak kaa darbs,ledu vajag grauzt ,vecteevi vareeja muusu mezos bet jaunie labaakajos gados ar soliitaam algaam un preemijaam kaunu dara.Cik nav paarmests kad ieprieksh vecie Kerccs,Bellavskis,Pantellelevs veel piedalaas un nedod jauniem vietas .Luuk vis ir un ko jauni var? Vecie nekad nezaudeja ae 0-4,0-7 vai Riigaa 0-11.Tapeec ka galvaa nebija tuukstoshi kontraktaaa un preemijas par to ka veel nekas nav izdariits.

8. bū bū Saka:

jā, jā, Raivo, bÅ«, bÅ«, viss ir tik drausmÄ«gi, bÅ«, bÅ«. Bija arÄ« tiem “vecajiem” 0-6 un liktenÄ«gi 1-4 , tā ka nevajag tagad no viena grāvja otrā. Noteikti agrāk brÄ“ci “vecos prom, jaunos vajag”.

9. rācenis Saka:

Nu juus vechi dodiet!!!!

Jums tikai vajag uzvaras, bet zaudes nepieljaujat, taa tachu ir Kanaadas izlase, kas speelee maajaas, kurai ir savs laukuma izmeers, un par opapiem arÄ« navajag runaat, pilniigs sviesc…… Juus te bliezhat kaa iisti spechuki, taapat kaa VEcie hokejisti gribeeshana ir bet vareeshana taa shvakaak…….

Ne jau vainiigi ne vecie , ne jaunie hokejisti, bet federaacija, iisteniibaa ne jau tagad taa probleema jaameklee, bet 5 gadus atpakalj, kad vajadzeeja mikseet jaunos speeleetaajus ar vecajie, lai jaunie ieguust pieredzi, bet vecie lai vienkaarshi netupeetu uz lauriem, kas ieguuti padomju laikos…. tur jau ir taa lietinja, vai tad tas nav redzams, kaa bliezh Daarzinjssh, Redlihs, kuri ir speeleejushi kopaa ar vecajiem, drosme ir vareeshana ir veiksme nedaudz pieklibo, bet gan jau paveersies, peec gada vai diviem, muusu izlase tikai buu8s gatava Pasaules chempim un tad ciin iities par 10 vietu.

Pelt mees visi maakam!!!!

Jaamaak zaudeet ar cienju!!!

10. gints Saka:

JaunieÅi ir sparÄ«gi, bet lÄ“ni, pieļauj taktiskas un tehniskas kļūdas. Vai mums nevajag uzlabot hokeja skolu lÄ«meni? VarbÅ«t jāaicina trenerus, kas iemācÄ«juÅi tik labi hokeju spÄ“lÄ“t kanādieÅiem? Rezultāts, manuprāt, norāda uz nepiecieÅamÄ«bu mainÄ«t ne tikai spÄ“lÄ“tāju vecumu, bet to sagatvotÄ«bu.

11. . Saka:

Tak paskatieties kaada komanda Kanadai un kada Latviesiem! Kanadiesiem viss sastaavs no NHL zvaigznem! Un mums tikai Ivanans no nhl! Ko tad jus vel gribejat? 90:0 Latvijas labaa? Pamostaties!

12. Andris Saka:

Nu kāpÄ“c tāds negatÄ«visms?Čaļi tak spÄ“lÄ“ja krietni labāk nekā ar ASV,nu pietrÅ«ka veiksmes.Nav ko pelt mÅ«sÄ“jos pasaules grandiem jau pāris reižu var arÄ« zaudÄ“t.Tagad novÄ“lam veiksmei beidzot atgriezties un sasist lupatu lÄ“veros Slovēņus.OlÄ“,olÄ“!!!!