Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Pirmais pārsteigums

4.diena. Līdz šim turnīra aizraujošākā diena. Pēc smagās Šveices uzvaras pār Baltkrieviju (2:1) un negaidīti līdzīgās Somijas un Norvēģijas spēkošanās (3:2) Vācija sensacionāli viegli sakāva slovākus (4:2), bet zviedri iznīcināja Franciju (9:0).

Slovāki bezspēcīgi?

No otras puses, slovāku zaudējumu par lielu pārsteigumu neviens neuzksta – čempionāta pieteikumā Vācijas izlasē ir vairāk Nacionālās Hokeja līgas spēlētāju (seši), nekā slovākiem aizvadītajā spēlē (pieci). Katrā ziņā tie, kuri līdz 4:30 palika augšā Vācijas un Slovākijas cīņas dēļ, diezin vai savu izvēli nožēloja. Kaut gan slovāki spēlēja sev neraksturīgi slinki un negribīgi, vāciešu enerģiskais, dinamiskais un rūpīgais sniegums (it sevišķi vairākumā) piedeva mačam vajadzīgo dzēlīgumu. Šie argumenti arī ģermāņiem radīja iespēju jau pirmajā trešdaļā teicami izmanto radušās skaitliskās vairākuma situācijas un ielikt pamatus uzvarai (2:0). Vispirms ar lielisku piespēli Florians Bušs viens pret viens ar vārtsargu izvirzīja Bostonas „Briuns” uzbrucēju Marko Šturmu (1:0), bet 16.minūtē Stefans Ustorfs realizēja Frankišeka Skladanī divu minūšu noraidījumu. Skeptiķi sapriecājās, ka pēc 30 gadus vecā Ivana Černika metiena otrās trešdaļas vidū viss nostāsies savās vietās (2:1), taču vācieši pa pašaizliedzīgu cīņu noorganizēja sev vēl divus vārtu guvumus (4:1). Nepieklājīgo rezultāta pārsvaru Jurajs Kolniks samazināja tikai četras sekundes pirms spēles beigām ar skaistu tālšāvienu (4:2). Populārais Slovākijas izlases vārtsargs Jans Lašāks zaudējumā vainoja disciplīnas pārkāpumus. „Mēs nedrīkstam taisīt tik daudz noraidījumus, ja gribam uzvarēt. Un mēs to šovakar vērā. Spēle vairākumā — tā šovakar bija liela atšķirība,” sūkstījās Lašāks.

Vakar vāciešiem spēle gāja no rokas

Vicečempioni mokās ar pastarīšiem

Otrajā C grupas mačā pasaules vicečempioniem bija nepieciešams papildlaiks, lai pieveiktu 14. stiprāko pasaules izlasi (pēc IIHF ranga) Norvēģiju. Rezultāta izteiksmē visu spēli pa priekšu soļoja somi, taču pretinieka nenovērtēšana jau piektajā minūtē ļāva vikingiem spēles virvi atgriezt sākuma punktā (1:1). 17. minūtē Kārļa Skrastiņa komandas biedrs „pantēra” Ville Peltonens realizēja skaitlisko vairākumu (2:1) šķietami nodrošinot labu augsni otrajam periodam. Taču nekā – pats metējs Peltnons kopā ar pirmo vārtu autoru Tampabejas „Lightning” uzbrucēju Jussli Jokinenu nonāca uz noraidīto soliņa un burtiski mirkli pirms pirmās trešdaļas beigām vikingi realizēja divu vīru skaitlisko pārsvaru – 2:2. Turpmākās 40 minūtes laukumā dominēja Somijas hokejisti, bet rezultāta izteiksmē tas absolūti neko nemainīja līdz pagarinājuma otrajai minūtei. Tomo Rūto somiem atnesa uzvaru (3:2). Pirms izšķirošās cīņas ar Vāciju vērtīgs punkts arī norvēģu kontā.

Baltkrievi izlikuši lāču lamatas

Tiesa, paši lāči neķeras – vienmēr kaut kur kaut kas izsprūk… Līdzīgi kā pirmajā trillerī ar Zviedriju (5:6), vakar baltkrievi tramdīja šveiciešus. Noraidījumiem bagātajā spēlē tikai veiksmes trūkums šveiciešus paglāba no pagarinājuma. Pirmajā periodā Julens Sprungers vadībā izvirzīja Alpu zemes hokejistus (1:0), taču spēles vidū Krievijas superlīgas čempions Konstantīns Koļcovs svara kausus līdzsvaroja (1:1). Acīmredzot uz to visu nevarēja ar mierīgu sirdi noskatīties pieminētais HC Fribourg-Gotteron uzbrucējs Sprungers, kurš guva realizēja vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu, gūstot savus otros vārtus mačā (2:1). Neuzkrītoši, bet ar katru trešās trešdaļas minūti „baltkrievu traktors” šveiciešus spieda aizvien tuvāk saviem vārtiem. Pēdējās minūtēs šveicieši jau bija panikā, tomēr pārsvaru nosargāja. Lūk, pragmatiskais Alpu zemes hokejs. Divi vārti vairākumā un lieta darīta. Šveices galvenais treneris Ralfs Krīgers: „Es jau pirms gada zināju, redzot baltkrievus Maskavā, ka šī būs spēle, kurā visu izšķirs viena ripa.”

Zviedri nomētā francūžus ar kroņiem

Vēlajā A grupas spēlē Zviedrija ar 9:0 iznīcināja skatītāju mīluļus Franciju. Nezinu kā francūžiem izdevās noturēties uz nulles (0:0) pirmajā periodā, taču redzot trīskāršo „Tre kronor” pārsvaru metienos (51:16) gala iznākums 9:0 vairs nepārsteidz. „Nākamajām spēlēm mums ir jāgatavojas krietni nopietnāk. Šodien mēs nebijām nemaz tik labi, cik gribētos, un pirmais periods bija smags,” sacīja Zviedrijas izlases kapteinis Kenijs Džonsons. „Nav jau nemaz tik viegli spēlēt, ja tevi pretinieku zonā gaida pieci spēlētāji, kas vien domā par savu vārtu drošību.” Tomēr, kā apgalvo spēles aculiecinieki, pēc mocībām pirmajā mačā ar Baltkrieviju, zviedri izskatījuši nikni.