Bērziņš: “Slovēņi bija nobijušies.” Slovēņi ir sakauti.

Armands Bērziņš rāda Anže Kopitaram, kur vēži ziemo Lai arī ieilgušais sausuma periods pārtraukts tikai ar 109. piegājienu (metienu), ar to pietika pašam galvenajam – uzvara 3:0 pār Slovēniju Latvijai paver ceļu tālākai cīņai par vietu ceturtdaļfinālā. Zilās retro formas Slovēnijai veiksmi neatnesa.

Neskatoties, ka pirmo sekunžu notikumi viņpus laukuma apmalei solīja vieglas galvassāpes divu stundu garumā aptuveni miljons Baltijas iedzīvotājiem, gaišajos formas tērpos spēlējošā Latvijas valstsvienība spēles ratu nospiedoši pārliecinoši pārņēma savās rokās. Turpmākās 40 minūtes mūziku Halifaksas „Metro center” arēnā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē lika latvieši. Tas lielā mērā, pateicoties slovēņu daudzajiem noteikumu pārkāpumiem pirmajos divos periodos.

Kaut gan ar visu pārsvaru cīņa gāja kā pa celmiem, otrajā trešdaļā slovēņu vadzis lūza un ar precīzu bullīti Aleksandrs Ņiživijs beidzot lika palēkties visai Latvijai – gandrīz neticami, bet 1:0. Turklāt, pēc pusotras minūtes abi Žlobinas „metalurgi” Aleksejs Širokovs un Mārtiņš Cipulis lika lēcienu atkārtot – 2:0.

Telefonsarunā ar hokejs.lv Latvijas izlases uzbrucējs Armands Bērziņš norādīja, ka Slovēnijas hokejisti pārāk daudz respektējuši Latvijas izlasi: „Principā, no slovēņiem bijām gaidījuši vairāk. Kā runājām ar džekiem pēc spēles, slovēņi bija nobijušies — mēs gaidījām krietni vairāk uzbrukumu. Pēc otrā perioda viņiem taču bija tik mazs metienu skaits,” sacīja Bērziņš. „Vai būs vārti arī nākamajās spēlēs? Būs. Es domāju, maisam gals tagad ir vaļā ir un spēlei jāaiziet.”

Sportistu vidū populāra ir paruna: kas pirmais trāpa pa vārtu stabu, tas zaudē. Devītajā minūtē Deivids Rodmans arī pārbaudīja Edgara Masaļska sargātā būra pārlikņa izturību. Tāpat pret ASV Latvija pirmā trāpīja pa vārtu stabu, tāpat ASV hokejista mestā ripa šodien noskūpstīja Kanādas izlases vārtu mietiņus. Un jūs lieliski ziniet, kas zaudēja visās šajās spēlēs. Visas komandas, kuras pirmās trāpīja pa vārtu stabu.

Tagad droši vien melno kaķu īpašnieki vairāk nelasīs hokejs.lv, taču tas, ka tiesnesis noraidījumus dalīja kā Ziemassvētku vecītis konfektes, ir tīrākais fakts. Iepriecinošs ir fakts, ka Latvijas hokejisti gandrīz visos vairākumos viegli iekaroja slovēņu zonu un varēja tur izspēlēties teju pēc sirds patikas.

Pozitīvi, ka arbitri nenoraustījās nozīmēt divus soda metienus uz Slovēnijas cietoksni. Pirmais soda metiens bija pirmās trešdaļas beigās, kad augstāko pilotāžu nodemonstrēja Guntis Galviņš, izgriežot pogas visai Slovēnijas aizsardzības līnijai un slovēnim Kračam atlika vien Galviņu pļaut gar zemi. Likteņa ironija, ka šajā mirklī aiz noraidīto „restēm” bija iespundēts pārbaudes spēlēs sevi vislabāk apliecinājušais bullīšu metējs Aleksandrs Ņiživijs. Mārtiņš Cipulis izpildīja soda metienu, taču spēles centrālais personāžs 25 gadus vecais vārtsargs Roberts Krištans uzminēja, ka Cipulis mērķē starp viņa ķepām.

„Tā ir nolemtība,” noelsās tuvumā esošais līdzjutējs Mārtiņš Laizāns. Otrās trešdaļas vidū, kad joprojām Latvijas izlases ofensīva griezās pilnā sparā, Kaspars Daugaviņš nopelnīja vēl vienu soda metienu. Sievietes ar saķertām sejām un vīrieši trīcošām rokām noraudzījās zilajos ekrānos, kad laukuma centrā pie ripas piebrauca, kā Latvijas Radio komentētājs Gunārs Jēkabsons sacīja „sezonas lielākais neveiksminieks Latvijas izlasē” Aleksandrs Ņiživijs. Kad tad, ja ne tagad – un Aleksandrs kā slavens lapsu mednieks nomedīja Krištanu (1:0).

„Mēs nebijām noraizējušies,” sacīja vēlāk par spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā atzītais Ņiživijs. „Redzot, kā viss attīstījās pirmajā periodā, mēs jutām, ka vārtu guvums ir tikai laika jautājums. Ja mums nebūtu vārtu gūšanas iespējas, tad mēs justos slikti, bet bija 0-0 un mēs jutāmies labi.”

Vilciens bija ieskrējies un pēc pusotras minūtes divi pret viens izskrēja Cipulis ar Širokovu, kuri sezonas gaitā ir lieliski saspēlējušies, trenkājot ripu vienā trijniekā Baltkrievijas līgā (2:0). Šajā brīdī izdarītajos metienos Latvijai bija jau iekrāts četrkāršs pārsvars (20:5). Šā gada pasaules čempionātā šis bija 74. metiens pa pretinieku vārtiem un pirmais sekmīgais metiens. Bet tas, lai paliek statistiķiem.

Trešā periodā Latvija vairāk domāja par savu vārtu drošību, lieki neriskējot. Spēles pēdējā minūtēs slovēņi gāja uz visu banku, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Kādā no epizodēm, kad Latvija bija palikusi četru vīru sastāvā, cēsnieks Cipulis nozaga aizsargam ripu un uzdāvināja to Širokovam, kurš iemeta savu otro ripu mačā (tukšos vārtos) – 3:0.

Latvija 3-0 Slovēnija, Halifaksa

(0:0, 2:0, 1:0).

Vārtu guvēji: Ņiživijs (soda metiens) – 1:0 (30:05), Širokovs (Cipulis, Sprukts) – 2:0 (31:24, vair.), Širokovs (Cipulis, tukš.v.) – 3:0 (59:32).

Vārtos: Edgars Masaļskis – Roberts Krištans.

Metienu attiecība: 38-17.

Soda minūtes: 12-16.

Mike Dembeck/SCANPIX SWEDEN/Scanpix

16 komentāri šim rakstam

1. kasagrande Saka:

A man savukārt liekas, ka ar baltajām formām Latvija uzvar krietni biežāk.

2. Džohars Dudajevs Saka:

—-Sievietes ar saÄ·ertām sejā un vÄ«rieÅi trÄ«coÅām rokā noraudzÄ«jās zilajos ekrānos—- Tas laikam domāts “glāzÄ«tes” sievietÄ“m sejā, vÄ«rieÅiem rokā :))

3. Kristaps Kaupe Saka:

Nu lielās uzvaras (piem. 3:2 pret Krieviju) pamatā ir izcÄ«nÄ«tas tumÅajās (mājas) formās.

4. kasagrande Saka:

3:3 pret Kanādu ÅÄ·iet bija baltajās formās

5. martins Saka:

malaĨi,es ticēju,ka uzvarēs:)

6. IntzZz Saka:

skaista spele :) bija verts palikt nomodaa un nakamaja dienaa iet uz skolu guljosham :>

7. Blondais2002 Saka:

nu nevar buut. vareejaam jau braukt maajaas. Ja 3 speelees guusts 3 vaartus tad tur nav ko dariit.

8. baboon Saka:

Pret ko tagad Latvija spēlēs un kad ??

9. kasagrande Saka:

Labākais ir tas, ka nākamās divas spÄ“les bÅ«s darba cilvÄ“kiem ļoti labā laikā – respektÄ«vi vakarā, bet pret ko – tas izÅÄ·iras ÅobrÄ«d un vÄ“l nākamajā spÄ“lÄ“.

10. arnis Saka:

Tagad Latvijai jāspēlē pret VāĨiem, Somiem, Norvēģiem

Tuvākā spēlē 9. maijā pret somiem

11. FAKTS FAKTS FAKTS Saka:

“Tagad droÅi vien melno kaÄ·u Ä«paÅnieki vairāk nelasÄ«s hokejs.lv, taĨu tas, ka tiesnesis noraidÄ«jumus dalÄ«ja kā ZiemassvÄ“tku vecÄ«tis konfektes, ir tÄ«rākais fakts. IepriecinoÅs ir fakts, ka Latvijas hokejisti gandrÄ«z visos vairākumos viegli iekaroja slovēņu zonu un varÄ“ja tur izspÄ“lÄ“ties teju pÄ“c sirds patikas.”