Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Ziemeļamerikas paraugdemonstrējums

5. diena. Ziemeļamerikas šedevrs Kanāda – ASV nelika vilties, bet krievi nolasīja hokeja lekciju Dānijai. Arī itāļi likuši par sevi runāt. Vismaz Čehijas mērogā. Latvijas uzvara pār Slovēniju — bez komentāriem.

Mācību stunda

Krievija pārspēja Dāniju ar 4:1. „Tā bija unikāla pieredze,” pēc spēles ar Krieviju sacīja 22 gadus vecais Dānijas izlases vārtsargs Patriks Gelbreits, kuram šī bija debija pasaules čempionātos. „Pēc katra metiena gandrīz vai gribējās paturēt ripu kā suvenīru.” Ar trīs akadēmiskiem vārtu guvumiem Krievijas hokejisti līdz spēles vidum bija iekrājuši solīdu pārsvaru – 3:0. 11. minūtē Maksims Afinogenovs nodemonstrēja kā var pretinieku izmantot par aizsegu metienam (1:0), 28. minūtē Aleksandrs Ovečkins savāca biedra Sergeja Fjodorova pa vārtiem mesto ripu un nodemonstrēja kā var ar vienu pieskārienu noslēgt vairākumu (2:0), bet divas minūtes vēlāk pats veterāns, 38 gadus vecais Fjodorovs parādīja, ka arī pats vēl var iemest – viņa kolēģis Vašingtonas „Capitals” rindās Ovečkins vairākumā piesedza Gelbreitu un Fjodorovs ieplivināja trešo ripu dāņu būrī (3:0). Kaut gan pēc nospiedošā krievu pārsvara prasījās vēl pēc pāris ripām, trešā perioda sākumā izdarītais Konstantina Govorikova uzsitiens uz vārtiem bija pēdējais sekmīgais raidījums slāvu izpildījumā (4:0). Nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām Kims Štāls dāņiem guva goda vārtus -4:1.

Bauda acīm, krāšņs hokejs

Vienīgais izpārdotais čempionāta priekšsacīkšu mačs nelika vilties. Ātra, dinamiska, agresīva spēle, kurā vairāk izdevības gūt vārtus bija zaudētājiem amerikāņiem. Respektīvi, Ziemeļamerikas derbijs Kanāda – ASV dāvāja lielisku hokeju visas spēles 60 minūtes. Ja vēl nebūtu Denija Hītlija klasiskais blieziens pa slīdošu ripu 47 sekundes pirms pamatlaika beigām, kurš Kanādiešiem atnesa uzvaru, tad brīnišķīgs hokejs visā pasaulē pat mājsaimnieces iepriecinātu ar pagarinājuma minūtēm (sekundēm). Nu vismaz dažam labam pakrūte esoti iekņudējusies, kad izpalika ij pagarinājuma, ij soda metienu pēcvārds. Katrā ziņa, kad Brents Burns, Denijs Hītlijs (viņam pavisam divi vārti mačā) un otrā perioda pašā sākumā Džonatans Toevs panāca 3:0, bija maz šaubu, ka azartiskajā spēlē rezultāts paliks nemainīgs.Un kā naglai pa pieri – jeņķiem Zečam Parisam un Patrika O’Salivenam pietika vien ar nākamajām trīs minūtēm, lai rezultāta starpību samazinātu līdz minimumam (3:2). Par spīti, ka atlikušajās otrā perioda 16 minūtēs vārti netika gūti, ASV dresētājs Džons Tortella trešo periodu sāka ar Kreigu Andersonu vārtos, nomainot Timu Tomasau. Trešā perioda sākumā Dereks Rojs pēc fenomenālas Krisa Kunitca piespēles atjaunoja divu vārtu pārsvaru Kanādai (4:2). Un atkal – tikai trīs minūtes un 20 sekundes un amerikāņi divreiz pagūst realizēt skaitlisko vairākumu, atjaunojot status quo (4:4). Kad Halifaksā jau smaržoja pēc pagarinājuma, nepilnu minūti pirms spēles beigām Denijs Hītlijs, neapturēdams ripu, guva savus otros vārtus mačā, izraujot Kanādai skaistu uzvaru (5:4). Beigās arī neliela villošanās.

Itāļi nenosargā pārsvaru

Pēc neveiksmīgi aizvadīta pirmā perioda, kurā respektablā Čehijas izlase vienubrīd nonāca zaudētājos pret Itāliju (1:2), nesenie pasaules un olimpiskie čempioni otrajā periodā saņēmās, raidot četras bezatbildes ripas makaronu ēdēju būrī (6:2). Trešajā periodā čehi guva vēl vienus vārtus, noslēdzot maču ar graujošo 7:2. Divi vārti Radimam Vrbatam (2+0), bet trīs piespēles Tomaša Kaberlē (0+3) kontā. „Šī spēle mums bija galīgi neizdevusies,” pēc spēles tomēr neapmierināts bija Vrbata.