Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Fiasko

Slovāki šajā čempionātā izcēlās ar neko

6.diena. Slovākijas hokejisti, zaudējot Somijai (2:3) un pateicoties Norvēģijas uzvarai pār Vāciju (3:2), negaidīti palika pēdējā vietā C apakšgrupā. Slovākijas hokejisti cīnīsies ar Slovēniju par palikšanu stiprākajā divīzijā. Par pārsteigumu parūpējusies arī Šveice, apspēlējot Olimpiskos čempionus zviedrus (4:2).

Vikingi aizsūta slovākus pie Kopitara

Pateicoties ātram Niko Kapanena vārtu guvumam spēles ievadā un Tomu Rūtū izrāvienam aci pret aci ar slovāku vārtu vīru Peteru Budaju, somi 14 minūtēs iekrāja divu vārtu pārsvaru. Slovākija parādīja mugurkaulu, līdz perioda beigām rezultātu izlīdzinot (2:2), taču bijušā Rīga 2000 trenera Julijusa Šuplera vadītajai vienībai pietrūka rakstura, cīņas spara un meistarības, lai noturētos vismaz neizšķurta līmenī ar somiem, kas garantētu vietu otrajā kārtā. Otrās trešdaļas sākumā 37 gadus vecais Anaheimas „pīle” Tēmu Selannē ar vairāk aizsargam raksturīgu metienu vairākumā panāca uzvaru nesošo 3:2. Tā arī bija pēdējā nagla slovāku zārkā, jo vēlajā C grupas spēlē Norvēģi ar tādu pašu rezultātu apspēlēja Vāciju (3:2). „Uz papīra” krietni niknākie vācieši vēlreiz apliecināja, ka uzvara sākas nevis ar protokolu un NHL veču skaitu tajā (vāciešiem pieteikumā ir seši NHL spēlētāji!), bet ar atdevi un pretinieka pareizu novērtēšanu laukumā. Ģermāņi līdz 25. minūtei bija izvirzījušies vadībā ar 2:0, un likās, televizors jāgriež nost. Kā izrādījās, „vikingi” tikai 33. minūtē ielika pirmo pamatakmeni pirmajai uzvarai čempionātā, realizējot divu vīru skaitlisko vairākumu, (2:1), bet Mats Zikerloasens trešās trešdaļas sākumā svara kausus izlīdzināja (2:2). Četras minūtes pirms Mortens Asks atrada caurumu starp Vācijas vārtsarga kājām un aizsūtīja ne tikai Slovākiju vietu (iespējams, pat divas) zemāk IIHF ranga tabulā, bet arī uz izdzīvošanas pārspēlēm ar Kopitaru & Ko (Slovēniju). Līdz ar to kļuvis skaidrs, ka Latvijai nākamajā „kvalifikācijas” kārtā būs jāspēlē ar Somiju (piektdien 18:30), Norvēģiju (svētdien 18:30) un Vāciju (2:30).

Šveicieši uzšķērž Zviedrijas bulli

Ne tik izšķiroši, bet nebūt ne mazāk interesanti notikumi risinājās A grupā. Mazliet negaidīti ar 4:2 šveicieši ar savu pragmatisko taktiku ap pirkstu aptina vakar nervozi spēlējošos zviedrus. Spēles 48 sekundē Tjerī Paterlins izvirzīja vadībā Alpu kalnu saimniekus. Pēc 10 minūtēm Fredrihs Vorgs rezultātu pirmo un pēdējoreiz izlīdzināja. Trešās trešdaļas sākumā šveicieši palielināja pārsvaru līdz divām ripām (3:1) un faktiski cīņas likteni izšķīra. Kad cīņa iegāja finiša taisnē, skandināvi ar rupjiem paņēmieniem centās salauzt mača likteni (divi nesportiski noraidījumi attiecīgi Niklasam Vallinam un Sašam Edleram). Daļēji tas arī zviedriem izdevās, jo 59 sekundes pirms beigu švilpes Patriks Hornkvists rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (3:2). Tiesa, punktu spēlei pielika šveicieši, raidot ripu jau tukšos vārtos (4:2). Šis rezultāts gan būtiski neietekmēja sekojošās Francijas un Baltkrievijas spēles likmes. Lai gan baltkrievi izdarīja par trešdaļas tiesu vairāk metienu, spēle aizritēja līdzīgā cīņā. Kaut gan Baltkrievijas hokejisti uzvarēja ar divu ripu pārsvaru (3:1), līdzīgi attīstījās arī attīstījās rezultāts (1:0, 1:1, 2:1…). Kazi kā viss būtu izvērties, ja vien spēles beigās muļķīgi nekļūdītos paši francūži un Vašingtonas „Capitals” otrais vārtsargs Kristobals Hjuets. Hjuets bija aizskrējis līdz zilajai līnijai, lai nomainītos pret sesto laukuma spēlētāju un Francijas uzbrucēji zaudēja ripu. Hjuets atpakaļ vairs nepaspēja… 3:1.Te nu bija – pat nepaguva nomainīties, kad francūži dabūja ripu paši savos vārtos, izsējot vējā cerības kvalificēties otrajai kārtai.

Priekšsacīkšu noslēguma tabulas (vieta, izlase, spēles, uzvaras, uzvaras pag., zaudējumi pag., punkti, vārti)

4.Itālija 3 0 0 0 3 0 -15 5 : 20

Otrās kārta (vieta, izlase, spēles, uzvaras, uzvaras pag., zaudējumi pag., punkti, vārtu satrbība, gūtie : zaudētie vārti)