Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Latvija – Somija 1:2

Izcils Edgara Masaļska sniegums vārtos (62 atvairīti metieni) un pašaizliedzīga cīņa par katru laukuma pleķīti deva cerības līdz pat pēdējai cīņas sekundei sagādāt hokeju svētkus visā Latvijā. Niko Kapanens trešās trešdaļas vidū (49:19) ar precīzu metienu no laukuma malas nodrošināja uzvaru skandināviem – 1:2.

Foto: Paul Darrow/REUTERS/Scanpix

TIESNEŠI. Pēc sīkstā cīniņa no Latvijas izlases nometnes šnāca balti zibeņi, kad tika pieminēts spēles galvenā soģa Aleksandra Poļiakova vārds, kurš uz soda minūšu dalīšanu nebija skubināms. Treneris Znaroks soģi esot nosaucis par p…. .

„Tas bija vājprātīgi,” pēc spēles sacīja Masaļskis. „Tā laikam bija pirmā reize manā karjerā, kad vienā spēlē uz maniem vārtiem izdarīja tik daudz metienus. Es jūtos iztukšots. Mēs cīnījāmies tik smagi un komandas biedri bloķēja tik daudz metienus, bet bija tik ellešķīgi daudz noraidījumu.”

Ville Peltonens par neizmantotajām izdevībām: „Pēc pirmā perioda, kad bijām izdarījuši tik daudz metienus, mēs bijām gatavi gūt vārtus. Daudz sliktāk ir, ja vārtu gūšanu momentu nav vispār.”

Kas uzvarot divcīņas, tas uzvarot spēles. Acīmredzot šī paruna Laurim Dārziņam ir asinīs – viņam bija nepieciešamas tikai 81 sekunde pēc spēles starta svilpes, lai vadībā izvirzītu tumši sarkanajās formās spēlējošos Latvijas hokejistus. Pēc uzvarētas divcīņas aiz Niklasa Bekstroma vārtiem Dārziņš ar slaidu loku iznira vārtu priekšā un ar metienu gar tuvo vārtu stabiņu lika Minesotas „Wild” vārtu vīram melno kaučuku meklēt savos vārtos (1:0).

Četri noraidījumi īsā laikā Latvijas izlasi atstāja uz vairākām minūtēm trīs vīru sastāvā un pār Masaļska sargāto būri varēja gāzties metienu virpulis – līdz spēles 10. minūtei somi bija jau izdarījuši 20 metienus pa vārtiem. Vairākās epizodēs Latvijas hokejistus glāba tikai veiksme, tostarp divas reizes ripa noskūpstīja vārtu stabiņus. Pēcāk pāris labas izdevības pretuzbrukumos pavērās arī Cipulim un Bērziņam.

Somi notikumus uzbrukumā turpināja forsēt (metienu attiecība pēc pirmās trešdaļas 36 – 5) un otrās trešdaļas vidū somu nospiedošais pārākums uzbrukums vainagojās panākumiem. Neuzmanīgi nospēlēja Bērziņa piecinieks un viens pret viens ar Masaļski iznesās somu 4. virknējuma uzbrucējas Anti Filstroms (1:1).

Pēc divām minūtēm Latvijas hokejistiem pavārēs lieliska izdevība atjaunot pārsvaru, kad somi palika trīs vīru sastāvā. Komandas intereses gan uzmeta Raitis Ivanāns, kuram tobrīd par visu svarīgāk bija aiz ūsām paraustīt Bekstromu… Ivanāns aizsvieda prom vārtsarga nūju mirklī, kad ripa bija ārpus Latvijas uzbrukuma zonas. Un platais vairākums bija izsēts vējā, jo soģa žests bija nepārprotams: Ivanānam jādodas uz noraidīto soliņu.

35. minūtē veiksme jau bija vicečempionu pusē – šoreiz vārtu stabiņš glāba viņus. Skandināvu ofensīva turpinājās arī trešās trešdaļas pirmajā pusē (lielā mērā to stimulēja trīs sarkanbaltsarkano noraidījumi). Mazliet paradoksāli, bet, kad bija izturēti jau 13 mazākumi pēc kārtas, Latvijas hokejisti 50. minūtē zaudēja vārtus līdzīgos sastāvos (1:2). Tiesa, spēlējot mazākumā spēki aiziet divtik…

Par spīti visām nebūšanām, Latvijas hokejistiem spēka resursi pietika un mača izskaņā izmisums bija somu sejās. Atlika vien piepūst vaigus, kad Masaļskis jau bija nomainījies pret sesto laukuma spēlētāju un ripa aizlidoja sprīdi gar tukšo būri. Vēl trakāk, pāris sekundes pirms finālsvilpes ripa nodancoja pēdējo valsi burtiski gar pašu Somijas vārtu līniju. Neraža.

Oļegs Znaroks savu solījumu izpildījis – Latvijas izlase lika par sevi runāt.

Pasaules čempionāts hokejā, Halifaksa.

F grupas spēle.

Somija – Latvija 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Vārti: 1:27 Dārziņš (Rēdlihs, Laviņš) 0:1, 29:21 Pilstroms (Niskala, Bakstroms) 1:1, 50:04 Kapanens (Lepisto) 1:2.

Soda minūtes: 14:26

Metieni: 64:27.


23 komentāri šim rakstam

 1. kriÅs Saka:

  Nezin kāpÄ“c par vÄ“rtÄ«gāko spÄ“lÄ“tÄ“ju tika apbalvots Rodrigo LaviņÅ, nevis Edgars Masaļskis.

 2. Blondais2002 Saka:

  nu jaa Ivananam laikam tai NHL atdauzijusi smadzenes.Bet speele taa neko!

 3. Ozo Saka:

  Žēl, ka uz Latvijas spÄ“lÄ“m tiesneÅi tie sliktākie tiek sÅ«tÄ«ti…

 4. kasagrande Saka:

  TiesneÅi tiesāja labi, drÄ«zāk pat somiem iedeva nepamatotus nortaidÄ«jumus, nevis mums.

 5. Karliss Saka:

  Nu tiesneÅi svilpa uz abām pusÄ“m, gan kad bija, gan kad nebija.

 6. huu Saka:

  Štālam ar par tēmu iedeva?

 7. Kosty Saka:

  Nu ja Ivanans nebutu to mulkibu izdarijis, butu varbut 5 pret 3 somiem varbut iemetusi golu…

 8. fanelis Saka:

  Njā…vajadzÄ“ja Ivanānam tiesnesim pa žaunu iedot, lai protas! Nu ko padarÄ«si, te nu esam- cÄ«nāmies vai pareizāk sakot ne velna necÄ«namies!
  Rodas jautājums- ko Åajā Ĩempionātā dara tādi invalÄ«di kā : Vasiļevs,JerofÄ“jevs,Sprukts (ar tādu kustÄ“Åanos pat baletā neņemtu),BÄ“rziņÅ (Samsung lÄ«gā savu invaliditāti demonstrÄ“ja visā dailÄ“),DaugaviņÅ un kronis visam- Oļegs Znarogs, kurÅ iesaka par labāko nevis Masaļski, bet Laviņu, kuram bÄ“rnÄ«bā tas hokejs negāja tā Ä«sti pie sirds…nu Rodžer, to mÄ“s redzam joprojām.
  Tā var cÄ«nÄ«ties Samsung lÄ«gā pret lietuvas “Energija” nevis pasaules Ĩmpionātā, kur ledus jāgrauž ar asinÄ«m!!!!!
  Netērējiet nodokļu maksātāju naudu un brauciet mājās..pietiks kaunu taisīt!

 9. fanelis Saka:

  Un ko te braucat virsÅ« Ivanānam? NHL muļķus neņem. Čalim cepure nost, lai cÄ«nas, vismaz kāds respekts pretiniekam! Tik PSRS goda varonis Oļegs tos virknÄ“jumus tā saĨinÄ«jis, ka nu nekādi nesanāk uzspÄ“lÄ“t….
  KāpÄ“c neņēma PeĨuru? Čalis kaplis laukumā….

 10. Lelde12 Saka:

  Ļoti labi!
  PuiÅi cÄ«nÄ«jās, malaĨi!

 11. madara Saka:

  jÅ«s visi esat kkādi idiņi,,,jÅ«s nesaprotat ka tas naw tik viegli kā jus to iedomājaties…ko jÅ«s varat visiem braukt virsu:@aiziet jus paspÄ“lee un tad jus redzes ka tas naw tik viegli!!!jÅ«s tieÅām esat bezsmadzeņ cilvÄ“ki!!!!:@:@:@:@….
  PuiÅi ir malaĨi:)viņi cÄ«nÄ«jās kā varÄ“ja…Edgars Masaļskis tieÅām Åodien labi nospÄ“lÄ“ja,,un noraidÄ«ja vel tik daudz vārtus….tieÅām malacis tā tik turpini…
  turaties un vis būs ok!!!:)

 12. fanelis Saka:

  Madara, kad paskaties spogulÄ«, tad ieraudzÄ«si idiņu :-)! Vari te nestāstÄ«t,cik tas grÅ«ti, bet viens gan- ja gribi izlases kreklu tikai uzvilkt bez rakstura iekÅā, tad aizej uz tirgu un nopÄ“rc, bet nav jābrauc māžoties!

 13. spuldzīte Saka:

  Jāāā, piekrītu fanelim :)) Masaļskim cepuri nost :D

 14. vilnis1 Saka:

  Neesmu hokeja speciālists, bet bija sajūta ka spēlē divas dažāda līmeņa komandas. To ka zaudējums ir tikai 1 pret 2 var pateikties tam, ka lielā diena bija vārtsargam Edgaram Masaļskim un labi sakārtotā aizsardzība.

 15. vAlis Saka:

  njaaa, speele, kaa taada bija fantastjik!!!! katram no mums gadaas gan labaas, gan sliktaas dienas… Man skiet, ka mums bija labaa, jo rezultaats vareeja buut kaa chempja pirmajaas speelees.
  Speeli skatiijos kaadaa krodzinjaaa, bet fani dziedaaja, kad bijaam mazaakumaaa, un neviens ne ko sliktu neteica par muusu speeli. Taa vietaa uzgavileeja, vai iesmeeejaas, kad tika aizmesta Somu vaartsarga “kļuÅka”
  Labaak sekojiet hokim ar sirdi, nevis ar citu vietu!

 16. madara Saka:

  eee fanel tu aiztais sav mut saprat!!!
  tu izvÄ“lies vārdus ko tu sak…lohs!!!:D

 17. martins Saka:

  ja kādam nepatÄ«k hokejs,tad neskataties.Nolikt jau vienmÄ“r var ,bet tas tak ir hokejs,un mÅ«sÄ“jie spÄ“lÄ“ labi. Protams,ka neesam nekāadi zvaigznes.BET TÄ€PAT ES ESMU JUTIS LÄŖDZ MÅŖSU IZLASEI UN JUTÄŖÅ U,LAI KÄ€DS BÅŖTU REZULTÄ€TS.JA TU ESI SAVAS IZLASES FANS UN HOKEJA FANÄ€TS,TAD TÄ€DS ARÄŖ BÅŖSI,KAUT REZULTÄ€TS BÅŖS 0:10.
  BET JA TÄ€PÄ’C SÄ€C DIRST AUGUMÄ€ PAR MÅŖSÄ’JO SPÄ’LI,TAD JAU VÄ€RDS FANS NEEKSISTÄ’. NEVAR TAK GRIBÄ’T LAI VINNEE VISAS SPÄ’LES.
  BÅŖS JAU LABI:)SARAUJ

 18. Ivars Saka:

  pēdējā laika labākā spēle, kas ir redzēta!!!
  Mūsējie malaĨi!!!

 19. madara Saka:

  piekrītu Mārtiņam!!!!:)
  viņs saka kā ir,,un ja kādam nepatÄ«k hokejs tad neskataties…

 20. Laima Saka:

  Nu jaa, ja kaads nezina, kaadas ir katra speeleetaaja funkcijas laukumaa… Ja nepamaniija, ko izdariija Lavinjsj… Un kaa mees varam speelee domineet, ja muus nepaartraukti noraida?

 21. arnis Saka:

  ciinijaamies kaa maaceejaam, ar mums bija veiksme un masalskis

 22. fanelis Saka:

  Madarinj, pati piever muti mun paksti ari, lai nav caurveejsh :))!!! Kazinja!

 23. madara Saka:

  kazinja:D:D:D

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites