Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Pasaules čempionāts sasniedzis horizontu

7.diena. Soļa attālumā no čempionāta lielākās sensācijas bija Norvēģijas hokejisti, kas tikai mača galotnē piekāpās Kanādai (1:2), bet Vācijas hokejisti parādīja zobus ASV, atspēlējoties no 0:3 līdz 4:4 (beigās 4:6). Negaidīti bezspēcīga bija Šveice cīņā ar Čehiju (0:5). Puse no čempionāta mačiem (28 no 56) jau izspēlēti.

Latvijas F grupā jautri kā dzimšanas dienas ballītē

Nav īsti skaidrs kāda muša vakar bija iekodusi Kanādas izlasei. „Kļavas lapu” sniegums vakar pret „vikingiem” atgādināja tikai blāvu, blāvu atblāzmu no priekšsacīkstēs demonstrētā hokeja šova. „Šodien bija grūti iespēlēties – tas prasīja krietni vairāk laika, nekā iepriekšējās spēlēs,” sacīja Kanādas aizsargs Maiks Grīns. „Kaut gan paši norvēģi lieliski spēlēja aizsardzībā un bija grūti atšifrēt viņu taktiku.” Acīmredzot pirmajā posmā izliktās emocijas un teicamie Kanādas rezultāti gluži dabiski laukuma saimniekiem bija piespēlējuši rozā brilles. Tiesa, pieminētā Maika Grīna virzienā lieki rādīt ar pirkstu, jo tieši viņš pirmās trešdaļas vidū ar Kerča pauzi sapina mazākumā spēlējošo norvēģu aizsardzību un no vārtu priekšas iemeta devītniekā (1:0). Savukārt otrajā trešdaļā bez uguntiņas spēlējošie kanādieši vairākumā zaudēja vārtus. Viens pret viens mazākumā izskrēja bijušais Rodrigo Laviņa komandas biedrs „Brynas” rindās Mads Hansens (1:1). Kaut gan veiksme smaidīja „vikingu” virzienā (55.minūtē norvēģus glāba vārtu stabiņš), spēles beigās vismaz savu otro izgājienu aci pret aci ar vārtsargu realizēja Riks Nešs, gūstot savus ceturtos vārtus čempionātā (kopā 4+3) un atnesot Kanādai ceturto uzvaru četrās spēlēs. Šoreiz čempionāta rezultatīvākā spēlētāja Denija Hītlija (6+4) stobrs klusēja.

Nebiju aculiecinieks ASV un Vācijas spēlei, taču ja ģermāņi prata no 0:3 atspēlēties līdz 4:4 pret tik ambiciozu vienību, kā ASV, tad ir skaidrs, ka Latvijas izlasei būs krietni jāpasvīst, lai vāciešiem atņemtu kaut vienu punktu (johaidī, liekas vēl vakar vāciešus sitām ar 8:0). „Vācieši nepadevās un mēs arī uz to necerējām,” sacīja svaigākais ASV izlases papildinājums no Ņujorkas „Rangers” Brendons Dubinskis. „Mums vajadzēja pamatīgi piepūlēties, lai tiktu ar viņiem galā.” Tiec nu gudrs, kā viss būtu beidzies, ja otrās trešdaļas sākumā divas minūtes nedabūtu vācietis Kristofs Šūberts, ko 41. minūtē uzvaras vērtā ripā pārvērta Zeks Periss (5:4). Katrā ziņā divas minūtes pirms spēles beigām vāciešiem bija iespēja izspēlēt 6 – 4 vairākumu, taču bija jau par vēlu, jo uz tablo jau dega +2 ASV – vācieši mazliet pārsteidzās ar vārtsarga nomaiņu un apaļas divas minūtes pirms spēles beigām ielaida ripu tukšos vārtos (6:4).

G grupa neprognozējama

Kaut gan G grupas spēles sākušās ar lielo dūžu uzvarām (Čehija – Šveice 5:0, Zviedrija – Dānija 8:0) Alpu zemes hokejistu nevarība pret čehiem pārsteidz. Šveicieši pirmajā kārtā trīs spēlēs izcīnīja trīs uzvaras (ar Franciju 4:1, Baltkrieviju 2:1 un Zviedriju 4:2), kļūstot par pārliecinošiem A grupas uzvarētājiem. Savukārt čehi izcīnījuši divas uzvaras (5:2 ar Dāniju un 7:2 ar Itāliju) zaudēja Krievijai (4:5), D grupa ierindojoties otrajā vietā. Un, lūk, kāds D grupas otrās vietas pārspēks pār A grupas uzvarētājiem – 5:0 čehu labā pret Šveici. Kā arī atgādināja iihf.com, turnīra gaitā pulksteņu meistaru galvenais dresētājs izteicās, ka viņa „Šveices komandai nav Nacionālās Hokeja līgas (NHL) līmeņa uzbrukums, bet ir NHL līmeņa aizsardzības līnija.” Šveiciešiem spēka aizsardzībā pietika pus spēlei. Pēc otrajā periodā diviem mazākumā zaudētiem vārtiem (0:3) un Tomaša Fleišmana metiena vienādos sastāvos spēles liktenis bija izšķirts (0:4). Kroni visam uzlika 24 gadus vecais Kolumbusas „Blue Jackets” uzbrucējs Jiri Novotnijs ar smuku metieni cauri vārtsarga kājām panākot graujošo 5:0. Hmm… Interesanti, par ko ar savu pragmatisko hokeju šveicieši var sapņot, ja pa spēli tiek izdarīti 12 metieni? Čehiem bija gandrīz trīs reizes vairāk – 33.

Ja kādam bija radušās aizdomas arī par olimpisko čempionu zviedru nespēku (smaga spēle ar Baltkrieviju un zaudējums Šveicei pirmajā kārtā), tad ar 8:1 sagraujot Dāniju „Tre kronor” ir uzspodrinājuši mundierus pirms izšķirošajām cīņām ar lielajām līdakām. „Mēs paši atdevām spēli zviedriem, tā jau mums būtu kādas izredzes,” pēc spēles skaidroja Jespers Damgārds. Rezultāts auga pakāpeniski un stabili līdz pēdējā trešdaļā dāņi tika nokautēti (2 – 0 , 2 – 0 , 4 – 1).