Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Elites pagurums vai otrā ešelona spēks?

8.diena. Divas negaidīti smagas spēles aizvadīja spēcīgās Somijas (2:1 ar Latviju) un Krievijas izlases (4:3 ar Baltkrieviju, soda metienos). Izdzīvošanas mačos Slovākija sagrāva Slovēniju (5:1), bet Francija nosargāja uzvaru pār Itāliju (3:2).

VIENS NAV KAROTĀJS. Lai gan Vitālijs Kovaļs 65 minūtes Baltkrievijas vārtos rādīja zilus brīnumus, bullīšos Kovaļam pietrūka mazliet veiksmes.

„Tur nav jautājumu par viņa meistarību. Viņš šodien bija vienkārši lielisks,” Baltkrievijas izlases vārtsarga Vitālija Kovaļa sniegumu komentēja Krievijas izlases aizsardzības balsts Daņila Markovs.

Pateicoties satriecošajai Kovaļa spēlei, Balkrievijas hokejisti tikai pēcspēles soda metienos piekāpās kaimiņienei Krievijai ar 3:4. Grodņas „Neman” klubā maizes riecienu pelnošais Kovaļs atvairīja 52 pretinieku raidījumus, taču drūmais Krievijas pārsvars izdarītajos metienos (56:23) maldinoši atspoguļo cīņas gaitu – Andrejs Mihaļevs un Dimitrijs Duģiks pirmās trešdaļas vidū par divu ripu tiesu pirmos vadībā izvirzīja baltkrievus (2:0). Otrā perioda sākumā Maksims Afinogenovs rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, bet trešajā trešdaļā ar diviem precīziem metieniem savu superzvaigznes titulu apliecināja Aleksandrs Ovečkins un virve jau bija tuvāk Sarkanajam laukumam (2:3). Šādu meldiņu negrasījās vilkt izcilā Latvijas motobraucēja uzvārda brālis Miša Grabovskis, kurš ar modru piespēli atrada burtiski lidojošo Alekseju Ugarovu un nepilnas četras minūtes pirms cīņas beigām ballīte varēja sākties no jauna – 3:3. Pagarinājumā labāk izskatījās Krievijas hokejisti, bet savu pārrākumu viņi apliecināja tikai soda metienu sērijā.

Bullīšos toni noteica Krievijas superlīgas zvaigznes Sergejs Mozjakins un Aleksejs Morozovs, kamēr balķikiem sekmīgs vien bija Maskavas „spartakieša” Dimitrija Meļeško raidījums. Par zaudējumu soda metienos viens punkts arī baltkrievu azotē, taču Latvijas izlases konkurentu cīņā par Vankūveras olimpisko ceļazīmi izredzes kvalificēties nākamajai kārtai ir gaužām niecīgas – baltkrieviem jāuzvar abas atlikušās spēles (šovakar Čehija un parīt Dānija) un jācer, ka kādus punktus vēl zaudēs Zviedrija un Šveice.

Ko dara Robinsoni?

Izdzīvošanas spēlēs atdzīvojušies slovāki, kuri ar 5:1 sagrauzuši Slovēnijas hokejistus. Atšķirībā no slāvu duelēšanās, šajā cīņā metienu attiecība (50-11) nevainojami atbilst rezultātam. Jau otrās trešdaļas vidū slovāki bija iekrājuši pamatīgu pārsvaru (3:0). Mitja Robars (protams, no Kopitara piespēles) ar viltīgu delnas metienu Breta Hala stilā panāca mazliet cerīgāko 3:1. Pēc nepilnām četrām minūtēm slovāki atjaunoja trīs ripu pārsvaru un otrā perioda izskaņā formāli punktu mačam pielika Ivans Čierniks – 5:1. „Mēs bijām gatavi šai spēlei. Mēs nedomājām neparko citu kā hokeju un kā uzvarēt šo spēli,” sacīja slovāks Rene Vidarenī. Slovēnijas – Slovākijas otrā spēle šonakt 2:15.

Vakardienas vēlajā mačā Francija ar 3:2 pārspēja Itāliju. Kļūdām un brāķa pilnajā vīna gardēžu sacensībā pirmie vadībā izvirzījās itāļi (0:1), taču pēc 69 sekundēm spēles 10. minūtē francūži rezultātu izlīdzināja (1:1, abi vārti gūti, realizējot skaitlisko vairākumu) un savu izrāvienu turpināja otrajā un trešajā trešdaļā, nodrošinot divu ripu pārsvaru (3:1). Itāļi nemeta plinti krūmos un pēdējā minūtē nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Un še tev – HC Innsbruck Haie aizsargs Armīns Helfers 7.4 sekundes pirms spēles beigām samazina rezultāta starpību līdz minimumam! Tiesa, lai izglābtos laika bija par maz. „Mums tagad ir laiciņš atpūtai un cīnīsimies, lai izšķirošā spēle būtu otrdien,” sacīja Itālijas uzbrucējs Džonatans Pittis. Itālijas – Francijas atbildes spēle šonakt 3:15.

Itālija – Francija 3:15

(*vieta, izlase, spēles, uzvaras, uzvaras pag., zaudējumi pag., punkti, vārtu satrbība, gūtie : zaudētie vārti)