Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi: ,

Kanāda sabradā Latvijas pretiniekus

9.diena. Latvijas izlases gaidāmie sāncenši Vācijas hokejist piedzīvojuši pamatīgu kāvienu pret pasaules čempioniem kanādiešiem – 1:10, bet Slovēnijas un Itālijas izlase izlidojušas no spēcīgākās divīzijas. Pēc zaudējuma Čehijai Baltkrievija zaudējusi cerības spēlēt ceturtdaļfinālā. Eriks Stāls uzstādījis čempionāta rekordu vienā spēlē gūto vārtu skaitā, vāciešu vārtos sametot četras ripas.

ČETRI VĀRTI VIENĀ SPĒLĒ. Kamēr brāļi Marks (19) un Džordans (21) aizkavējušies Nacionālās Hokeja līgas izslēgšanas spēlēs, tikmēr 23 gadus vecais Kanādas izlases centra uzbrucējs Eriks Stāls terorizē vāciešus.

Kanāda un viņu ceļa rullis Stāls

Ar metienu pēc māņkustības, caur vārtsarga kājām, no vārtu priekšas, Hītlijs iemet atlecošo ripu, te ripa neveiksmīgi izleca tukšu vārtu priekšā, ar slidu… Īsāk sakot, visos elementos. Kanādiešu enerģiskā un pašaizliedzīgā spēle jau pirmajā periodā ļāva iekrāt četru ripu pārsvaru (4:0) pret Vāciju. Pēc otrās trešdaļas un četriem Karolīnas „Hurricanes” uzbrucēja Erika Stāla (šosezon NHL 38+44) vārtu guvumiem Kanāda panāca (9:0). Spēles beigās „Kļavas lapas” iemeta ripu arī…. Savos vārtos. Beigās 10:1. Vecākais no četriem brāļiem Stāliem (vēl divi no viņiem ir Kanādas izlases kandidāti) guva četrus vārtus (4+1), bet Martinam Sentluī piecas rezultatīvas piespēles (0+5). „Mēs nebijām psiholoģiski gatavi šai spēlei. Varbūt mēs viņus pārāk daudz respektējām. Katrā ziņā mēs pieļāvām muļķīgas kļūdas un kanādieši par to mūs sodīja,” sacīja ģermānis Kristofs Šūberts.

Baltkrieviem atkal pietrūkst

Kaut gan Čehijas un Baltkrievijas duelī noteikumus laukumā diktēja Čehijas hokejisti (metieni 44:18) spēles gaitā vadībā bija tikai baltkrievi. Pirmās trešdaļas beigās Jaroslavs Čupris atklāja rezultātu (0:1), bet otrajā trešdaļā Tomašs Rolineks panāca izlīdzinājumu. Pēdējās trešdaļas vidū ar viltīgu tālmetienu Andrejs Kostjisins iezvanīja trauksmes zvanus čehiem (1:2), tomēr balķiku cerības uz ceturtdaļfinālu 54. minūtē izputināja Ales Kotaliks, kurš teicami nostrādāja vārtu priekšā (2:2). Pēc piesardzīgā pagarinājuma (metieni 2:2) sekoja bullīši. Ar vienu vienīgu precīzu Dimitrija Meļeško raidījumu pretstatot Radima Varbatas un Alesa Kotalika diviem veiksmīgajiem izgājieniem uzvarēt nevar – Baltkrievjai atkal dramatisks zaudējums (2:3). „Es lepojos ar savu komandu!” sacīja Baltkrievijas izlases galvenais treneris Kurts Freisers. „Mūsu komanda meistarībā vēl aug, un mēs mēģināsim nākamgad iekļūt ceturtdaļfinālā.” Pēc tik fantastiska snieguma (ar Zviedriju 5:6, Šveici 1:2, Krieviju 2:3 – bullīšos, Čehiju 2:3 – bullīšos) pilotējot tik salīdzinoši viduvēju komandu arī Skotijs Boumens būtu priecīgs.

Bez zaudējumiem turpina spēlēt Krievijas izlase, kas ar 3:2 pārspēja Zviedriju.

Augstākajai hokeja divīzijai var pamāt Slovēnija un Itālija.

Necerēti sīva spēkošanās izvērtās Slovēnijas un Slovākijas mačā, kur uzvarētājs noskaidrojās tikai soda metienu sērijā. Slovāki spēles gaitā izvirzījās vadībā ar 3:1, taču Deivids Rodmans otrajā periodā un „karalis” Anže Kopitars piecas minūtes pirms spēles beigām Slovēniju izglāba. Slovākus no vēl viena apkaunojoša zaudējuma šķīra tikai nieka tiesa, jo pēc bullīšu otrā raunda rezultāts bija neizšķirts (1:1). „Mēs zinājām, ka būs daudz grūtāk, nekā vakar pirmajā mačā [5:1 Slovākija uzvarēja]. Viņiem nebija ko zaudēt. Mēs bijām laimīgi, bet uzvar labākā komanda,” teica Jurajs Kolniks. Uzvarētājs noskaidrojās pēc trešās izgājienu sērijas, kad savu metienu nopūdelēja Deivids Rodmans. Savukārt rezultatīvi noslēdzās Kopitara komandas biedra „Kings” rindās aizsarga Ļubomira Višņovska izgājiens pret Robertu Krištanu — bullīšos 1:2, spēlē 3:4 un slovēņiem pēc gada pārtraukuma jāatgriežas 1. divīzijā). Neesmu Kopitara ienaidnieks, bet jāpiebilst, ka pirmajā soda metienu raundā savu bullīti neiemeta… Kopitars.

Vēl gaišā atmiņā 2007. gada pasaules čempionāts Maskavā, kad makaronu ēdēji pagarinājumā ar 3:4 aizsūtīja Latvija uz izdzīvošanas grupu. Šogad itāļiem ne tuvu tik veiksmīgi nav gājis. „Par daudziem mūsu spēles aspektiem var teikt, ka mēs spēlējām labi. Mēs neizmantojām daudzas savas izdevības gūt vārtus, kamēr francūži teicami izmantoja skaitlisko vairākumu,” sacīja Itālijas izlases kapteinis Mario Čitaroni. Tas attiecināms arī uz vakardienas spēli, kurā laukumā notikumus kontrolēja Itālijas hokejisti, taču pateicoties prasmīgajai spēlei vairākumā turnīra piektā populārākā komanda Francija (vidēji spēlē 8500 skatītāji) ielika labus pamatus uzvarai. Trešajā minūtē pirmie vadībā izvirzījās itāļi (1:0), taču Francija līdz trešdaļas beigām vadības grožus bija pārņēmusi savās rokās (1:2). Otrā trešdaļa, atsevišķi rēķinot, noslēdzās neizšķirt (1 – 1), bet pēdējās divdesmit minūtēs Francija jau ieguva trīs vārtu pārsvaru (3:6).

6. Vācija 4 0 0 0 4 0 -16 8 : 24

(*vieta, izlase, spēles, uzvaras, uzvaras pag., zaudējumi pag., punkti, vārtu satrbība, gūtie : zaudētie vārti)