Atslēgas vārdi: ,

Soli no ceturtdaļfināla

Tikai koncentrēšanās trūkums Latvijas izlasei liedza spēli pabeigt bez nervozitātes un nulles ielaisto vārtu ailītē. Edgars Masaļskis atvairīja 22 no 23 pretinieku metieniem.

DEBIJA. Mārtiņš Karsums #9 savā debijas spēlē Latvijas nacionālajā izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Raksturojums: ātrs, agresīvs, metiens pie pirmās izdevības un efektīgi spēka paņēmieni.

Šī bija otrā reize šajā čempionātā, kad, skanot Latvijas himnai, pie Halifaksas Metro center arēnas griestiem tika pacelts Latvijas karogs.

Latvijas nacionālās hokeja izlases debitants Mārtiņš Karsums jau pirmajās minūtēs ar savu meistarību un aktivitāti lika ij norvēģu aizsargiem, ij komentētājiem pievērst sev pastiprinātu uzmanību.

„Sākumā biju pārbijies, pilnīgi kājas trīcēja. Pēc tam jau iespēlējos, partneri atdeva lieliskas piespēles un spēle aizgāja,” intervijā TV3 sacīja Karsums. „Kā būs rīt pret Vāciju? Normāli. Ir arī spēlētas trīs spēles trīs dienās.”

Vienīgo norvēģu vārtu autors Andrias Bastiansens: „Mēs nebijām gatavi šai spēlei. Visu maču skrējām pakaļ latviešiem. Mums ir jāatsāk spēlēt kā pirmajās spēlēs.”

Ideāla iespēja atklāt rezultātu astotajā minūtē pavērās Arvīda Reķa komandas biedram Augsburgas „Panthers” rindās Matisam Olimbam. Pēc Latvijas aizsargu nesaprašanās Olimbs izšāvās aci pret aci ar Masaļski, taču pēc norvēģa metiena ripa uzspurdza debesīs.

Hansabankas reklāmā saka Jānis Sprukts „ja nav tās vēlēšanās, tad nekas nesanāk”. Šādā manierē pats Sprukts aizbēga no norvēģu aizsargiem un atdeva apbrīnojamu veiksmīgu piespēli zem guļoša aizsarga Mārtiņam Cipulim (1:0).

13. minūtē neuzmanīgi nospēlēja Latvijas aizsardzības līnija un Andriasa Bastiansena tālšāviena trajektoriju brīvi varēja pieregulēt Lars Eriks Spets (1:1).

Kad trešdaļa tuvojās izskaņai, beidzot sveci no pūra izvilka Herberts Vasiļjevs. Starp komandas biedriem par Herbi dēvētais Latvijas uzbrucējs parādīja kaut ko no tiem numuriem, ar kuriem viņš izmisumā dzen Vācijas līgas aizsargus. Vasiļjevs ar lielisku māņkustību no ceļa novāca norvēģu aizsargu un raidīja ripu pretinieku vārtos, atjaunojot pārsvaru (2:1). Rezultatīva piespēle debitanta Karsuma kontā.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlases pārsvars pieņēmās spēkā, kas vainagojās ne tikai metienu izteiksmē (21 – 11), bet arī ar komisku Miķeļa Rēdliha vārtu guvumu. Pēc neveiksmīga Dārziņa metiena aiz vārtiem ripu savāca jaunākais no brāļiem Rēdlihiem un Miķelis izmēģināja laimi no nulles leņķa (3:1). Kaut gan jāpiekrīt ekspertam Oļegam Sorokinam – vārti tika apdraudēti un iemestā ripa ir tikai Rēdliha mērķtiecības augļi.

Jāatdzīst, ka vairākumā šajā spēlē latvieši izskatījās kā vilki, kas pazaudējuši savu barvedi. Retu reizi varējām ieiet zonā, vēl retāk varējām zonā nostāties. Tas pats attiecināms arī uz trešo trešdaļu, ka spēlējot vairākumā Latvijas izlase iekūlās pamatīgās nepatikšanās. Riskanti uz zilās līnijas nospēlēja vecākais no brāļiem Rēdlihiem un norvēģu prettrieciens uz mūsu vārtiem reāli beidzās ar diviem noraidījumiem.

24 sekundes pirms spēles beigām vairākumu realizēja Dārziņš, raidot ripu tukšos norvēģu vārtos. Norvēģi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju vairāk kā divarpus minūtes pirms spēles beigām.

Lai kvalificētos ceturtdaļfinālam, Latvijas izlasei jāuzvar Vācija un jācer, ka Norvēģija neuzvarēs pamatlaikā ASV.

Pasaules čempionāts hokejā, Halifaksa.

Norvēģija 1:4 Latvija (1:2, 0:1, 0:1).

Vārtu guvēji: Cipulis (Sprukts) – 0:1 (11:34), Spetss (Bastiansens, Holoss) – 1:1 (12:56) Vasiļjevs (Karsums) – 1:2 (17:22), M.Rēdlihs (Bērziņš, Dārziņš) – 1:3 (22:27), Dārziņš (Pujacs) – 1:4 (59:37).

Metienu attiecība: 23-30.

Vārtsargi: Pals Grotness – Edgars Masaļskis.

1. Ģirts Saka:

kā Norvēģijai var būt 1, ja Masaļskis atvairīja visus metienus?

2. nee Saka:

ir jau rakstīts, ka Masaļskis atvairīja 22 no 23 metieniem :P

3. kasagrande Saka:

2002.gada olimpiskajās spēlēs arī bijām soli no ceturtdaļfināla, atlika tikai uzvarēt Vāciju:)
    Bet Åodien bija ok, norvÄ“Ä£i centās spÄ“lÄ“t ļoti racionāli, bet mums tomÄ“r bija iniciatÄ«va gandrÄ«z visu spÄ“les laiku, pārliecinoÅa uzvara. Karsums izskatÄ«jās ļoti labi, bija ļoti aktÄ«vs.

4. arvids Saka:

cereesim, ka riitdiena buus veiksmiiga! Jaapaarmaca tacu tie vaaciesi ir, lai atceras 2002 gadu!!!

5. O.Z. Saka:

VÄ“sture iet pa spirāli, nevis pa apli, Åogad vācija tiks “sasista” un ar to viss nebeigsies!

6. skatītajs Saka:

es nesaprotu… kalendāros rakstiits, ka pret V;aciju spÄ“lÄ“ 13., Åodien ir 11., bet visi saka rÄ«t ir jāvinnee?

7. kasagrande Saka:

Skatītāj,
    rīt no rīta pamosties un līdz 2.00 naktī neej gulēt, tad arī būs spēle:)

8. ancis Saka:

vienkārÅi super…………………

9. igos Saka:

Latvijas izlase rulle ‘zel ka sis sastavs nav 2008 gada hokeja, un pasakiet ludzu kad notiks spele

10. purva velns Saka:

NepatÄ«k man vairākuma izspÄ“le. Interesanti, kāpÄ“c neizmanto Ivanāna gabarÄ«tus vārtu priekÅā un …kāpÄ“c vairākuma izspÄ“lÄ“ laiž maiņu Herbis-Å…iživijs-Karsiks, ja Karsikam Åitā vispār bija PIRMÄ€! spÄ“le? Iznāk, ka visa iepriekÅÄ“jā gatavoÅanās spÄ“lei vairākumā vispār kaÄ·im zem astes? LV kāpj uz grābekļa jau n- tos gadus.