Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Fight for your right

10. diena. Ar pamatīgu „klopi” beidzās ASV un Somijas spēkošanās, kurā, lielā mērā pateicoties tiesnešu paviršībai, uzvarēja skandināvi (2:3). Zviedri spēles galotnē pārspēja čehus (5:3), bet Šveice sagrāva Dāniju (7:2).

ANSSI SALMELA PĒC DEIVIDA BEKA SITIENIEM. Cik labi, ka tieši spēlē ar ASV Latvijas izlasē debitēja Raitis Ivanāns!

Tiesneša kļūda palīdz uzvarēt Somijai

„Tāds ir hokejs. Tu nevari doties laukumā un cerēt, ka kāds tev neiebliezīs,” sacīja ASV aizsargs Toms Džilberts. Spēlē, kurā nekas nopietns neizšķīrās jeb ASV un Somijas cikstiņā, netrūka ne spēka paņēmienu un rupjības, ne tiesnešu kļūdu. Visupirms pirmās trešdaļas izskaņā par ķeksēšanu no aizmugures uz ģērbtuvēm soģi aizsūtīja Kārļa Skrastiņa komandas biedru un Floridas „Panthers” dvēseli Oli Jokinenu. Otrajā trešdaļā rets bija mirklis, kad kāds nesēdēja noraidīto būrī (11 noraidījumi). Agresīvā spēle pirmās ogas nesa ASV hokejistiem, kas pēc Džilberta un Fila Kesela metieniem otrajā periodā iekrāja divu ripu pārsvaru (0:2). Trešās trešdaļas ievadā pusotras minūtes laikā trīs vīru sastāvā laukumā palika ASV hokejisti un Ville Kostinens ar spēcīgu šķīlienu realizēja lielo skaitlisko vairākumu (1:2). …Kaut gan ripa vārtos ielidoja caur vārtu konstrukcijām, nevis no vārtu priekšas. Arī atkārtojumā uzskatāmi redzams (kuru tiesneši pētīja!), ka ripa vārtos ielido pa vārtu ārējo malu. Lai gan soģi domāja citādāk, goals tika ieskaitīti un skandināvi bija uz viļņa – Tēmu Selanne rezultātu izlīdzināja (2:2), bet nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām Mikko Koivu iemeta uzvaru nesošo ripu Somijai (2:3). Spēles beigās rupji nospēlēja Dastins Brauns, nikns kļuva arī Tēmu Selanne, bet tikmēr Deivids Beks un Anssi Salmela uzrīkoja savu individuālo ballīti.

Pakaļdzīšanās ar Čehijas izlasi

Pēc klusuma pirmajā periodā aizraujošs izvērtās Zviedrijas un Čehijas duelis: 26. minūtē zviedrus vadībā izvirza Antons Stralmans (1:0) pēc četrām minūtēm vairākumu realizē Patriks Eliašs (1:1), 33. minūtē skandināviem pārsvaru atjauno Markus Nilsons (2:1), bet vēl pēc piecām minūtēm Ales Kotaliks noslēdz trešdaļu ar status quo – 2:2. Trešajā trešdaļā nospēlēta knapi minūte un linčipīgietis Matiass Veinhalds trešo reizi vadībā izvirza zviedrus. 50. minūtē Henrika Lundkvista vārtu priekšā iznirst čehu 43. numurs un ar filigrānu metienu tālajā devītniekā panāk 3:3. Nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām neveiksmīgi ripu vārtu priekšā atsita Milans Hlinička (4:3) un intriga pagaisa tikai 26 sekundes pirms beigu signāla, kad Nilsonam vien atlika ripu ieslidināt jau tukšajā čehu būrī – 5:3. 30 gadus vecajam Calgarī „Flames” uzbrucējam šie bija otrie vārti vakarā. Vienu no spēles skaistāko vārtu autors čehs Fleišmans norādīja uz laika trūkumu: „Mēs visu spēli atspēlējāmies līdz laiks bija iztecējis, kaut gan varbūt mēs vienkārši beigās pagurām.” Pēc uzvaras „Tre kronor” panākuši čehus turnīra tabulā (dalīta otrā līdz ceturtā vieta ar Šveici un Čehiju).

Šveice joprojām mirdz

Vakardienas Šveices un Dānijas mačā šveicieši spēlēja it kā būtu lielā septītnieka komanda – 7:2. Nobombardējuši dāņus ar gandrīz trīskāršu metienu pārsvaru (54 – 20), pulksteņu meistari trešā perioda sākumā atradās vadībā ar 6:0. Ar divu minūšu intervālu trešās trešdaļas pirmajā pusē Mortenem Madsenam ar precīzu metienu un Kimamam Stālam ar bullīti izdevās samazināt rezultātu pārsvaru līdz minus četri (6:2), taču tā vairs nebija runa par uzvaru. „Mēs pret dāņiem spēlējām tāpat kā grasāmies spēlēt šodien pret Krieviju: ņemt spēles grožus savās rokās un smagi cīnīties par katru laukuma centimetru,” tā Šveices izlases aizsargs Pols Dipietro. Šveiciešu un dāņu liktenis bija izšķirts jau pirms šīs spēles – Šveice spēlēs ceturtdaļfinālā, dāņi – nespēlēs.

Šodien 18:30 ASV un Norvēģijas spēle. Ja Norvēģija pamatlaikā uzvar ASV, tad Latvijas ceturtdaļfināla sapnis būs izsapņots.