Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Grupu turnīri cauri

11. diena. Ar aizraujošām Dānijas – Baltkrievijas, Latvijas – Vācijas un Kanādas – Somijas cīņām noslēgušās otrās kārtas spēles. Vienam no interesantākajiem pēdējo gadu pasaules čempionātiem šovakar vienīgā brīvdiena.

VIKINGI PĀRSTEIDZ. Par nelieliem brīnumiem parūpējusies Norvēģijas hokeja izlase, kas pirmoreiz iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Pols Grotnes atvairījis 89% metienu un vidēji mačā ielaidis 3.78 ripas.

Trilleris Kvebekā

Dramatiski risinājās Baltkrievijas un Dānijas spēlē, kurā papildlaikā uzvaru 3:2 svinēja dāņi. Otrā perioda vidū dāņi pēc Kima Stāla metiena atklāja rezultātu (1:0), minimālo pārsvaru nosargājot gandrīz līdz mača beigām. Nepilnas piecas minūtes pirms cīņas beigām Aleksejs Ugarovs spēles svara kausus līdzsvaroja, bet pēc divām minūtēm Dimitrijs Meleško vadībā izvirzīja jau baltkrievus (2:1). Dāņi nemeta plinti krūmos un 38 sekundes pirms finālsvilpes 22 gadus vecais Peters Regins panāca izlīdzinājumu(2:2). Tas pats Timra IK uzbrucējs Regins papildlaika trešajā minūtē guva uzvaras vārtus un nodrošināja dāņiem devīto vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Dānijas izlases treneris Maiks Sirants bija apmierināts ar čempionātā nodemonstrēto komandas sniegumu. „Domājot par to, kā reprezentējām Dāniju šajā čempionātā, mēs patiešām jūtamies labi.”

Kļavas lapas turpina bez zaudējumiem

Kanādas un Somijas cikstiņā pārliecinoši notikumus kontrolēja laukumu saimnieki kanādieši. Rezultāta izteiksmē mačs līdzīgi risinājās pirmās sešas minūtes, kad komandas bija paspējušas apmainīties ar vārtu guvumiem (1:1). Trešdaļas vidū Šeins Doans mazākumā vadībā atkārtoti izvirzīja „Kļavas lapas” (2:1). Trešajā periodā Kanādas jaudīgākais dzinējspēks Denijs Hītlijs pēc viltīga manevra pārsvaru dubultoja (3:1), bet mazākumā kā uz veikalu aizskrēja Patriks Šarps (4:1). Šeins Doans ar skaistu šķīlienu panāca graujošo 5:1. Anti Pihlstroms ar metienu no vārtu priekšas ar neērto nūjas pusi nepieklājīgo pārsvaru samazināja līdz 5:2. Savā stilā neapturot pa ripu uzšāva čempionāta rezultatīvākais vīrs Hītlijs (9+3), kuram tāpat kā Doanam, šie bija otrie vārti spēlē (6:2). 33 sekundes pirms beigu sirēnas somi netraucēti trijatā izspēlēja pretuzbrukumu, noslēdzot cīņu ar trīs ripu starpību – 6:3. Kanāda ir vienīgā komanda čempionātā, kas nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu. „Šis bija mums pamatīgs pārbaudījums. Somi spēlēja Nacionālās Hokeja līgas komandu stilā. Mēs gribējām, lai joprojām būtu vienīgā komanda, kas nav zaudējusi turnīrā, tāpēc mēs šai cīņai piegājām kā dzīvības un nāves spēlei,” pastāstīja Patriks Šarps.

Otrā F grupas spēlē ASV buldozers šķērsoja Norvēģiju – 9:1.

Šveicieši pamostas par vēlu

Neskatoties uz patiesībā maldinošo 5:3, Krievijas un Šveices spēlē notikumi ne tuvu nerisinājās tik līdzīgi, kā pirmajā mirklī izskatās. Pirmajos divos periodos Krievijas hokejisti pulksteņmeistarus nomētāja graujoši – abās trešdaļās pa 14:4, panākdami 4:0. Trešā periodā, iemetot vārtus gan vairākumā, gan mazākumā šveicieši pievilka līdz 4:2. Pēc Krievijas izlases kapteiņa Maksima Sušinska noraidījuma piecas minūtes pirms spēles beigām (!) šveicieši noņēma vārtsargu. Kad noraidījuma laiks bija iztecējis, Jonas Hillers atgriezās vārtos un viņu pārspēja tikko no nairīdīto soliņa iznākušais Sušinkis, kuram šie bija otrie vārti spēlē.