Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Briest superfināls

13. diena. Ceturtdaļfināli. Otro gadu pēc kārtas ceturtdaļfināla barjeru nespēja pārvarēt 2005. gada pasaules čempioni čehi, kamēr mērķtiecīgi uz (super)finālu turpina virzīties Kanādas un Krievijas hokejisti. Trešo gadu pēc kārtas pusfinālā iekļuva arī Somija.

CIEMOS PIE OTTO. “Veči, es arī gribu ar jums uzspēlēt pusfinālā!”

Dienas citāts: „Ja tu kļūdies pret tāda kalibra komandu kā Kanāda, tad par to ir dārgi jāmaksā,” tā norvēģis Tomijs Jakobsens. Atgādinām, ka norvēģi nocēla Latvijas vietu ceturtdaļfinālā.

Zviedri čehu Škodā alu lies

Kaut gan šajā pavasarī Čehija uz čempionātu atveda nomināli spēcīgāku komandu, nekā Zviedrija, Rīgas pasaules čempionāta fināla atkārtojums Kanādas turnīra ceturtdaļfinālā beidzās tāpat kā komandu savstarpējā spēle 2006. gadā Arēnā Rīga .ar Zviedrijas uzvaru (šoreiz 3:2, pagarinājumā). Rīgā čehi skandināviem piekāpās bez ierunām – 0:4. Savukārt šajā turnīrā sāncenši nūjas jau bija krustojuši pirms trīs dienām, kad atkal pārāki bija „Tre kronor” (5:3). Čehija otro gadu pēc kārtas paklupa ceturtdaļfinālā. Spēlējot piesardzīgu hokeju, otrajā periodā rezultātu vairākumā atklāja Patriks Hernkvists (1:0). Pēc trīs minūtēm neveiksmīgi ripu atsita Milans Hlinička un Tomašs Rolineks panāca izlīdzinājumu (1:1). Apmainījušies vārtu guvumiem, sāncenši joprojām vairāk rūpējāspar savu vārtu drošību, nekā pretinieku iekarošanu. Līdz trešajā periodā iekrita zviedri – Radima Vrbatas izrāvienu aci pret aci ar Lundkvistu aizsargs spēja apturēt ar noteikumu pārkāpumu soda metiena vērtībā. Likās, ka Vrbata bullīti izpilda mazliet pašpārliecināti, taču 26 gadus vecais Fīniksas „Coyotes” uzbrucējs ar nūjas neērto pusi Ņiživija stilā meta pāri Lundkvista plecam – 1:2. Sajutuši briesmas, zviedri aktivizējās. Neuzkrītoši garšļaukus tika nonests vārtsargs Hlinička un Nilsons no iemetiena apļa aši uzmeta pa vārtiem – 2:2. Pagarinājuma ceturtajā minūtē skandināviem uzvaru izrāva Matias Veinhalds, lieliski nocīnīdamies pašā vārtu priekšā. Atrodoties ar muguru pret vārtiem Veinhalds kritienā, neskatīdamies uz ripu, to kā pāli iedzina vārtos (3:2). „Mēs bijām noguruši, bet viņi guva laimīgus vārtus. Tā bija sīksta cīņa vārtu priekšā,” sacīja viena no mača varoņiem Vrbata, kurš nu var sākt domāt par vasaras atpūtu.

Krievi aizsūta šveiciešus bezalgas atvaļinājumā

Ar četriem metieniem pa šveiciešu vārtiem pietika, lai septītajā minūtē krievi izvirzītos neiedzenamā vadībā – 3:0. Uzvaru nesošo ripu jau cīņas 74 sekundē iemeta Aleksandrs Sjomins. Arī otro periodu Krievijas hokejisti uzvarēja ar 3:0, pirms pēdējām divdesmit minūtēm izvirzoties vadībā 6:0. Trešajā periodā rezultāts nemainījās. Kaut gan pulksteņu meistari nespēlēja tik švaki, kā pēc rezultāta izskatās, nepārspējams Krievijas vārtos bija Jevgēņijs Nabokovs, kurš atvairīja visus 22 šveiciešu metienus. Divi vārti (2+0) Maksima Afinogenova kontā. „Es vēlos apsveikt slāvu komandu, jo viņi patiešām ir talantīga vienība. Es nekad neesmu redzējis Krieviju tik labi spēlējam kā komandu,” sacīja Šveices galvenais treneris Ralfs Krīgers. Krievija zelta godalgas nav izcīnījusi 14 gadus (kopš 1993. gada). Pēdējo reizi Krievija finālā spēlēja 2002. gadā, kad piekāpās Slovākijai. Briest Kanādas un Krievijas fināls. Bet vai nobriedīs? To redzēsim piektdien, kad pusfinālā Krievija tiksies ar Somiju.

Uz redzēšanos, biedri norvēģi!

Kanādas un Norvēģijas mača pirmā puse aizritēja līdzīgi kā čempionāta pirmajā tikšanās reizē (8. maijā), kad pasaules čempioni tikai ar 2:1 apspēlēja norvēģus. Spēles otrajā pusē laukuma saimnieki kanādieši vikingus pārspēja visos elementos. „Visa komanda jutās lieliski, kad mēs izlīdzinājām rezultātu un apklusinājām Metro center arēnu,” sacīja norvēģis Tomijs Jakobsens. „Mēs pirmajā puslaikā minām viņiem uz papēžiem, bet ja tu kļūdies pret tāda kalibra komandu kā Kanāda, tad par to ir dārgi jāmaksā.” Par spīti tam, ka jau 37 sekundē Denijs Hītlija atkārtotais metiens sasniedza mērķi (1:0), vikingi neapmulsa un pēc septiņām minūtēm lieliski realizēja divu vīru pārsvaru (1:1). Tiesa, noraidījumiem bagātajā cīņā, visbiežāk sodīto lomā bija norvēģi. Pēc divām minūtē jau vikingi palika trīs vīru sastāvā un precīzs bija Raiens Geclavs (2:1). Kad 25. minūtē pavirši aizsardzībā nospēlēja Kanādas hokejisti, brīvs vārtu priekšā palika Matis Olimbs, kurš sodīja kanādiešus, iešaujot melnot kaučuku devītniekā (2:2). Ar to nu čempioniem pietika – īsā laikā vikingu būrī tika salādētas trīs ripas un pēdējā pārtraukumā ejot mājinieki varēja uzelpot kā pēc labi padarīta darba (5:2). Trešajā periodā vēl divus vārtus guva Riks Nešs un vienus Dereks Rojs (2:8), kuram tā bija jau trešā iemestā ripa spēlē. Rojs guva kanādiešu ceturtos, piektos un astotos vārtus, ielaužoties čempionātā rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā (kopā 5+4). Aizvadītajā Nacionālās Hokeja līgas sezonā 25 gadus vecais Bufalo „Sabres” uzbrucējs iekrāja 81 punktu (32+49). Jāpiezīmē, ka spēlē nepiedalījās viena no čempionāta spožākajām zvaigznēm Eriks Stāls, kurš devies uz vectēva bērēm. Pusfinālā Kanāda tiksies ar Zviedriju.

Jeņķu ambīcijas paliek pie ceturtdaļfināla barjeras

Principiālajā ASV un Somijas cikstiņā, otrā perioda sākumā jeņķi nonākuši iedzinēju lomā ar 0:2, amerikāņi prata trešajā periodā savākties un rezultātu izlīdzināt (2:2). Turklāt otros vārtus guva mazākumā. „Protams, mēs neesam apmierināti. Mums izdevās lieliskā stilā atspēlēties, taču darbs netika padarīts līdz galam,” sacīja Zeks Peris, kuram četras minūtes pirms spēles beigām bija lieliska izdevība izraut uzvaru ASV. Tomēr atkārtojās 2007. gada Maskavas čempionāta pusfināla scenārijs, kur abas komandas tikās pagājušogad – spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti, bet pagarinājumā (Maskavā bullīšos) uzvaru svinēja somi – precīzs bija Amerikas Hokeja līgā mazi pelnošais Sami Lepisto (3:2). Somi trešo gadu pēc kārtas spēlēs pusfinālā.

Piektdien pusfinālā Kvebekā tiksies Krievija ar Somiju (20:00*) un Kanāda ar Zviedriju (24:00). Ceturtdien čempionāta pēdējā brīvdiena.

*Pēc Latvijas laika.

3 komentāri šim rakstam

1. kasagrande Saka:

BÅ«s superfināls Zviedrija – Somija, tikai žēl, ka neredzÄ“Åu kā somi uzvar pusfinālā, jo jāiet uz Ä»eņingrad konci:)

2. behemoth Saka:

Nu, nu, ka tik neatkārtojas pagājuÅais gads- somi klibodami, bet tika lÄ«dz finālam, kurā bija jātiek Krievijai, savukārt kanādieÅi norullÄ“ja zviedrus ka nograbÄ“ja vien. Un kāpÄ“c lai Åogad nenotiktu tāpat? Lai gan krievi izskatās gana stipri..TaĨu arÄ« ASV sākumā izskatÄ«jās pÄ“c finālistiem…