Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Mārtiņš Karsums – 10 balles

Hokejs.lv analizē un vērtē Latvijas izlases spēlētāju sniegumu aizvadītajā pasaules čempionātā.


Mārtiņš Karsums *****
Atlidoju, ieraudzīju, iemetu. Nevainojama debija! Neaizvadījis nevienu treniņu kopā ar izlasi, trīsreiz mazāk spēlēs sakrāja tik pat punktu (1+2), cik rezultatīvākie partneri sešās spēlēs. Tieši pēc Karsuma rosības Vasiļjevs guva uzvaras vārtus svarīgajā mačā pret Norvēģiju. Izšķirošajā spēlē pret Vāciju iemeta debijas ripu, panākot 3:2. Labākais lietderības koeficients komandā (+3).

Edgars Masaļskis **** ar +
Kaut gan aizvadīja savu labāko pasaules čempionātu un pret Somiju Masaļskis vārtos stāvēja uz galvas (62 jeb visvairāk vienā spēlē atvairītie metieni čempionātā), Artūrs Irbe savulaik glāba brīžos, kad likās vairs nekas nav glābjams.

Herberts Vasiļjevs ****
Iekšā ir, bet uz āru nenāk – katrā čempionātā Vasiļjevam kaut kas pietrūkst. Vai tā ir veiksme, vai psiholoģiskie vai fiziskie spēki, vai veselība, bet aizpagājušajā sezonā savā labākajā Vācijas čempionāta spēlē Herberts iemeta un piespēlēja tik pat daudz, cik pēdējos divos pasaules čempionātos kopā (4+4). Šogad 2+1. Katrā ziņā kā vienmēr cīņā sevi netaupīja un guva skaistus vārtus.

Lauris Dārziņš *** ar +
Aiz kalniem nav brieduma gadi, bet pietrūkst stabilitātes. Acīmredzot pārāk daudz munīcijas tika izšautas Dārziņam rezultatīvajos pārbaudes mačos. Iemeta smalku un dārgu ripu Somijai, taču salīdzinājumā ar Maskavu’07 (3+2) regresiņš (2+1).

Miķelis Rēdlihs **** ar –
Arī Latvijas Republikai joprojām ir viena raķete. Neskatoties, ka GRIBĒŠANA brīžiem ņēma virsroku pār varēšanu, mazais Rēdlihs aizvadīja vienu no labākajiem čempionātiem. Nodemonstrēja labu piemēru partneriem, kā jāgāž vezums, iemezdams no nulles leņķa. Pārliecinoši enerģiskākais sviedējs – 24 metieni pa vārtiem (tuvākais sekotājs Cipulis ar 19 raidījumiem). Tiesa, tikai divas iemestas ripas norāda, ka pieklibo metienu efektivitāte un par daudz sodi uzbrucējam -12 min.

Raitis Ivanāns ** ar +
Iespējams, pasaulē slavenākais Latvijas policists. Lika par sevi manīt atšķirīgās Ivanāna funkcijas Losandželosā un izlasē. Nedabūja īsti iespēju sevi parādīt (vidēji spēlē nepilnas sešas minūtes laukumā), taču lielisko kareivja iespaidu sabojāja ar muļķīgo noraidījumu pret Somiju, izčakarējot lielo vairākumu.

Armands Bērziņš **
Armand, jāmet iekšā! Pārāk daudz nerealizētu labu izdevību. Ja visās spēlēs būtu tik šiverīgs kā pret slovēņiem, būtu arī kādi vārti. Trūkst ticības saviem spēkiem.

Kaspars Daugaviņš ** ar +
Čempionātu iesāka cerīgi (un pašaizliedzīgi!), bet otrajā posmā starp treneriem un Daugaviņu laikam izleca melns kaķis – pagājušā pasaules čempionāta rezultatīvākajam un aktīvākajam spēlētājam Latvijas izlasē (toreiz 3+3) spēles laiks tika nogriezts kā ar nazi. Nopelnīja svarīgu soda metienu, par ko +. Bet, ja uzbrucējs čempionātā neizdara nevienu metienu pa vārtiem, ko tad vairāk var gribēt?

Georgijs Pujacs ****
Kazi, kā viss būtu beidzies, ja pret jeņķiem Pujaca mestā ripa, nevis trāpītu pa stabu, bet iekristu vārtos. Iekrātā pieredze Krievijas Superlīgā Pujacam pašos labākajos hokejista gados (26) ļāvusi kļūt par vienu no galvenajiem aizsardzības balstiem. Otrs labākais lietderības koeficients (+2) komandā, labākais starp aizsargiem. Vienīgi, varēja gan labāk nospēlēt atbildīgos brīžos (pret Vāciju), kad nebija glābējs pēc Laviņa misēkļiem.

Arvīds Reķis ****
Kopā ar Pujacu sākumā veidoja vadošo aizsargu tandēmu. Savu klasi apliecināja sagrāvēs pret Kanādu un ASV – kad Reķis bija laukumā, netika zaudēti nevieni vārti. Atkal neļāva potenciālu realizēt hroniskās muguras sāpes. Lai gan daudziem Reķis palicis atmiņā ar impresīvo pārkāpumu ar celi Vācijas spēlē, kopumā bija nemanāms, kā labam aizsargam pienākas.

Juris Štāls **
Ne miņas no tā Štāla, kas plosījās pēdējā Kontinentālā kausa posmā Rīgā. Visnotaļ arī simbolisks spēles laiks. Nekas – vēl laika ir daudz, lai sevi pierādītu!

Jēkabs Rēdlihs **
Debija uz pasaules skatuves iznāca tīri laba, pēc tam vāja spēle pret Kanādu (lietderība -3), kam sekoja divas spēles uz soliņa vēsākā gala, bet līdz ar Karsuma ierašanos Jēkabam čempionāts bija cauri.

Aleksandrs Ņiživijs ***
Spēlēja kā vienmēr acij baudāmi un rāvās no visas sirds. Svarīgi, ka tieši Ņiživijs pārtrauca sausuma periodu ar bullīti (un noteikti būtu to izdarījis dažas minūtes agrāk, ja nebūtu noraidīto būrī). Pēc traumām pārpilnās sezonas nebija ieskrējies.

Guntis Galviņš *** ar +
Gribēja sevi vairāk apliecināt uzbrukumā, nekā tiešajos pienākumos, taču to darīja visnotaļ meistarīgi – ar skaistu solo gājien
u pret Slovēniju Galviņš nopelnīja vērtīgu soda metienu. Starp citu, izdarīto metienu ziņā (14) trešais rādītājs komandā. Ja būtu lietderīgāks (-3) un tik pat rezultatīvs, cik Maskavā (1+2), būtu vērtējams augstāk.

Jānis Sprukts ***
Žēl, ka Sprukts netrada kopīgu valodu ar Pantērām. Pagājušogad pēc sezonas AHL un NHL izskatījās draudīgāks. Savas piespēles atdeva, bet uzbrucējam (īpaši, jau ar tik augsta līmeņa spēļu praksi) jāmet iekšā arī pašam.

Rodrigo Laviņš ***
Pārbaudes spēlēs atkal redzējām veco labo Laviņu, pasaules čempionātā pret Vāciju redzējām satrakojušos kapteini. Kopumā aizsardzībā bija labs, taču izšķirošos brīžos kapteinim jābūt savaldīgākam. Par daudz arī soda minūtes (16, visvairāk komandā).

Mārtiņš Cipulis ***
Iespējams, Latvijas Republikā ir pat divas raķetes. Žlobinā noslīpētā saspēle ar Širokovu, piebalsojot Spruktam, izskatījās daudzsološi, taču pietrūka noslēguma fāzes. Labi lika lietā ātruma īpašības, sagriežot straujus pretuzbrukumus. Šķiet, ja dažādotu metiena variācijas, varētu uzlekt augstāk par vienu iemestu ripu (1+2).

Aleksejs Širokovs ***
Kā jau minēts – labā metālistu saikne vairākkārt lika līdzjutējiem
aizelsties visā pasaulē. Tomēr pietrūkst individuālas meistarības, lai vilktu izlasi. Galvenais, iemeta pirmos vārtus no spēles pēc trīs sausajiem mačiem.

Krišjānis Rēdlihs **** ar –
Bija nemanāms, labā nozīmē (+1). Tomēr Velnu skautu acīs savulaik krita ar savu enerģisko spēli arī uzbrukumā. Šoreiz tās nebija. Arī komandu nestūrēja Lindstrēms…

Aleksandrs Jerofejevs ***
Netaisīja tik daudz noraidījumu, cik iepriekšējos čempionātos un labi izturēja ugunskristības pret jeņķiem un pasaules čempioniem. Neitrāls lietderības koeficients, bet nesavaldība izšķirošajā spēlē ar Vāciju apraka pēdējās cerības uz ceturtdaļfinālu.

Agris Saviels **
No sākuma kopā ar Jēkabu Rēdlihu, vēlāk ar Laviņu 22 sekundes, pēc tam ar Reķi, tad ar Galviņu, bet pēdējā spēlē ar… Rezervistiem. Visa putra tika ievārīta pret Kanādu – lietderības koeficients -5. Pēcāk arī sākās Saviela raustīšana, taču treneru uzticība bija zaudēta.

Viktors Bļinovs *
Pagalam vājš čempionāts. Pret amerikāņiem vēl bija dzīvīgs, pēc tam pazuda un lietderības koeficients arīdzan bāls (-4).

Sergejs Naumovs – bez vērtējuma
Atvēlētajās minūtēs pret Kanādu veterāns sevi parādīja godam, taču spēles laiks bija par īsu, lai varētu spriest, vai arī nākamgad 40 gados Naumovs spēs pacīnīties par vietu izlases sastāvā.

Aleksandrs Macijevskis – bez vērtējuma
Izskatās, ka savas labākās spēles Latvijas izlasē jau ir aizvadījis. Jaunie min uz papēžiem…


1 komentāri šim rakstam

  1. Sergejs Naumovs Saka:

    Tagad 5.,6.,un 8.februāri būs redzamas spēles kur spēlēs Latvijas izlase.! cik es saprotu vārtos stāvēs Sergejs tapēc es viņam novēlu stāvēt vārtos kā mūrim un galvenais neatslābt! Tu esi labakais. Turiesss. :]

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites