Kanāda pusfinālā apspēlē zviedrus

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Otrajā pusfināla spēlē hokeja līdzjutēji tika priecēti ar skatāmu, skaistu un rezultatīvu hokeju, kurā veiksmīgāki izrādījās Kanādas hokejisti, kas uzvarēja Zviedriju ar 5:4 un iekļuva čempionāta finālā.

Jau pašā spēles sākumā Kanādas hokejisti tika pie panākuma. To mača sestajā minūtē paveica turnīra rezultatīvākais spēlētājs Denijs Hītlijs (1:0).

Arī perioda turpinājumā kanādieši par katru varu centās apliecināt savu favorīta statusu. Viņi ripu kontrolēja vairāk un ietiepīgi grieza kombinācijas zviedru aizsardzības zonā. Tikmēr skandināvi, precīzi spēlējot aizsardzībā vien retu reizi kādam kanādietim ļāva izslidot pietiekami ērtā metiena pozīcijā. Pa laukuma stūriem savā aizsardzības zonā skandināvu hokejisti kanādiešiem deva vaļu pīties, sak, no turienes jau viņiem vārtsargu nepārspēt, un, demonstrējot dzelžainu disciplīnu kā vidus, tā aizsardzības zonā, turpināja gaidīt savu izdevību. Un sagaidīja.

Jau ritēja pēdējā perioda minūte, kad Antons Štralmans pēc spēcīga metiena no uzbrukuma zonas vidus pārspēja Kanādas vārtsargu Paskālu Leklēru (1:1).

Mača otrā trešdaļa sākās maķenīt aktīvāk, nekā beidzās pirmā, līdz trešajā minūtē sākās Lielais sprādziens. Spēlējot ātri, aktīvi un azartiski uzbrukumā, otrajā periodā abas komandas kopā guva sešus vārtus – zviedri divus (Valīns un Štralmans), Kanāda četrus (Geclafs, Meijers, Nešs un Grīns). Ja ne gluži aizmirsta, tad uz brīdi novārtā spēle aizsardzībā gan tika atstāta. Bet atklātais hokejs sanākušajiem līdzjutējiem vien bija vajadzīgs, tāpat kā asumi abu komandu starpā, kas lēnām, bet uzstājīgi pieņēmās spēkā. Džeisons Speca pat tika pie pāris šuvēm uz kreisā vaiga pēc Niklasa Valīna spēles ar augsti paceltu nūju.

Trešajā periodā Zviedrijas valstsvienība nomainīja vārtsargu – ne visai pārliecinoši spēlējošā Henrika Lundkvista vietā stājās Mikaels Tellkvists, kurš spēles turpinājumā nepieļāva nevienu kļūdu. Mača gaitu tomēr kontrolēja mājinieki, un zviedru spēle aizsardzība drīzāk bija Kanādas uzspiesta, nevis taktisks risinājums. Tiesa, kā gadījās, kā ne pēc Fredrika Varga metiena nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām tika atjaunota intriga (4:5).

Zviedru pieprasītais minūtes pārtraukums un vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju mača rezultātā korekcijas neieviesa un Kanāda, uzvarot ar 5:4, iekļuva pasaules čempionāta finālā, kur par čempiona goda cīnīsies ar Krievijas hokejistiem.

Pasaules čempionāts hokejā, Halifaksa.
Kanāda 5:4 Zviedrija

(1:1; 4:2; 0:1 )

Vārtu guvēji: Hītlijs (Grīns, Bārnss, vair) – 1:0 (5:35); Štralmans (Ledīns, Veinhendls) – 1:1 (19:15); Valīns (Veinhendls, Mertensons) – 1:2 (22:46); Geclafs (Grīns, vair.) – 2:2 (23:58); Meijers (Speca, Čimera) – 3:2 (28:31); Štralmans (Nilsons, vair.) – 3:3 (31:26); Nešs (Hītlijs, Geclafs) – 4:3 (32:29); Grīns (Leklērs, vair.) – 5:3 (39:53); Vargs (Fabriciuss, Valīns) – 5:4 (54:21).

Metienu attiecība: 38:34
Vārtsargi: Paskāls Leklērs – Henriks Lundkvists (40` Tellkvists)

Soda minūtes: 8:14