Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Kurš kuru

14. diena. Pusfināli. Krievija sakāva Somiju (4:0), bet Kanāda pieveica Zviedriju (5:4). Līdz ar to šovakar 22:00 bronzu dalīs skandināvi – Zviedrija pret Somiju. Par to arī šoreiz smalkāk.

Foto: MICHAL CIZEK/AFP/Scanpix.

SKANDINĀVU DĒRBIJS. Neesmu kūdītājs, bet pēdējā Zviedrijas – Somijas tikšanās reizē 20. aprīlī pārbaudes spēlē Liberecē ar 3:2 pagarinājumā pārāki bija somi.

Tiem, kuri vismaz ar vienu kāju seko līdzi hokejam, droši vien ir skaidrs, ko nozīmē, kad nūjas krusto divas spēcīgākās Skandināvijas komandas.

Katrā ziņā pēc vakardienas salīdzinoši vienmuļā mača starp Krieviju un Somiju un spraigā Kanādas – Zviedrijas dueļa šodien krietni cerīgākas izskatās Zviedrijas izredzes. Liekas, ka somi un zviedri būtu apmainījušies vietām ar Maskavas čempionāta lomām – pagājušogad „Tre Kronor” burtiski izskatījās pussabrukuši pusfinālā pret to pašu klupinātāju Kanādu (ko nevar teikt par vakardienas spēli) un arī cīņā par trešo vietu nebija karotāji.

Savukārt, tik mīksti, kā pagājušajā pavasarī zviedri, vakar gan nelikās somi, taču sausais 0:4 komentārus neprasa. Šodien formā ir Zviedrija. Domājams, savu artavu eļļas šai 22:00 šovakar gaidāmajai liesmiņai pielies pieminētais kaimiņu zemteksts (gluži kā basketbolā, kad Latvija tiekas ar Lietuvu), tomēr ieteiktu neieslīgt pārliecībā, ka nu čaļi sitīsies zobs zobā.

Ja es būtu laukumā ar somiem, pirmkārt aizsardzībā pieskatītu 80. numuru Linčepingieti Matiasu Veinhaldu, kurš ar 13 punktiem (5+8) ir otrs rezultatīvākis turnīrā. Arī viņa kluba biedrs 9. numurs Tonijs Martensos var sataisīt pamatīgas nepatikšanas (5+4), draudīgu ģīmi līdz šim rādījis arī Antons Stralmans (4+3), kurš ikdienā cīnās par vietu zem Toronto „Maple Leafs” saules. It kā vēl jāpiemin septītais labākais ripu tvērējs (atsitis 91.08) Henriks Lundkvists, taču vidēji trīs (2.97) spēlē ielaistas ripas un vakardienas vājais sniegums (tika nomainīts…) brīnumus nesola. Visā visumā šie būtu turnīra spicākie zviedru džeki.

Vadoties pēc CV somiem spico ir vairāk, bet mazāk metuši. Statistikas ailēs turpat uz papēžiem Lundkvistam min Niklas Bekstrons (starp viņiem pa vidu tikai Edgars Masaļskis). Lai gan viņam maķenīt vājāks atvairīto metienu procents (90.66), Bekstroms spēlē norij pa pus ripai mazāk (2.41). Rezultatīvāko metējo trīsdesmitniekā no somiem iespraucies vien Mikko Koivu (3+5, 19. rādītājs) un Teemu Selanne (3+4, 28. rādītājs). Selannem negatīvs lietderības koeficients (-4), kas ir arī sliktākais starp visa top-30 rezultatīvākajiem. Varbūt par sevi liks manīt „Panthers” vilcējs Oli Jokinens, kaut ko noteikti parādīs arī Tuomu Rūtū.

Rezumē. Somiem stiprāks sastāvs, bet vakardienas vājais sniegums nevieš pārliecību šodienai. Kaut gan somi gribēs atriebties… Zviedriem vājāks sastāvs, bet vai sāpīgais zaudējums nebūs laupījis spēkus un stimulu šodienai? No vienas galējības otrā galējībā. Cerams, tāda arī būs cīņa.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites