Kategorijas | Jaunumi

Atslēgas vārdi: ,

Bronza ceļo uz Somiju

Šovakar Kvebekā 72. pasaules čempionātā hokejā bronzas medaļas izcīnīja Somijas hokejisti, kas ar 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) uzvarēja Zviedriju.

KĀDS PRIEKS, KĀDA LAIME. Pēc spēles somi gan sevišķi nejūsmoja par panākumu – Krievijas sudrabs samainīts pret Kanādas bronzu. Solītis atpakaļ.

Lielisks Somijas izlases vārtsarga Niklasa Bekstroma sniegums pretēji blāvajam Stefana Līva sniegumam zviedru vārtos lielā mērā izšķīra spēles likteni. Pirmos divus vārtus somi guva līdz 14. minūtei, bet trešā un ceturtā ripa tika iemesta trešajā periodā.

Pirmajā periodā sāncenši spēlēja mierīgā ritmā. Kaut gan labāki izskatījās zviedri, vārtus guva tikai somi. 12. minūtē metiens nesanāca Niko Kapanenam, bet pa ledu peldošo ripu uzšāva Anti Pihlstroms (1:0). Pēc divām minūtēm (13:44) rupji kļūdījās Polijā dzimušais Zviedrijas vārtu sargātājs Stefans Līvs, kurš vakardienas spēlei vispār nebija pieteikts. Pēc patāla Janne Niskalas plaukstas metiena Līvs netrāpīja precīzi ar tvērējcimdu pa ripu un kaučuka disks iešvilpa vārtos (2:0).

Otrās trešdaļas sākumā savu roku cīņā pielika arī veiksme, kas palīdzēja gan zviedriem, gan somiem izvairīties vārtu zaudējuma. 22. minūtē ripa atradās jau starp Līva muguru un vārtu līniju, kad to izsmisīgā stilā prom aizslaucīja aizsargs Niklas Vallins. 25. minūtē Niklas Bekstroms kā uz delnas nodemonstrēja, kāpēc viņš spēlē NHL, kā tīģeris ar ķepu izķeksējot melno kaučuku no vārtiem šķietami neglābjamā epizodē. Trešdaļas vidū somi palika sešas minūtes mazākumā pēc kārtas, kas sekmēja nospiedošo zviedru pārsvaru metienos (23 – 10).

Trešās trešdaļas sākumā ar garu, fantastisku piespēli pēc pagrieziena gar pašu vārtu līniju Hannes Hivonens otrā vārtu pusē atrada Anti Philstromu un praktiski cīņas liktenis bija izšķirts – 3:0. Punktu spēlei pielika Mikko Koivu, kurš 58. minūtē raidīja ripu tukšos vārtos (4:0).

Jāatzīmē, ka pagājušajā pasaules čempionātā Somija izcīnija sudraba medeļas.

Pasaules hokeja čempionāts

Spēle par 3.vietu.
Somija — Zviedrija 4:0 (2:0, 0:0, 2:0).

Vārti: 11.31 Pīlstrēms (Kapanens, Hivonens) 1:0, 13:44 Niskala (Peltonens) 2:0, 42:18 Pīlstrēms (Hivonens) 3:0, 57:35 M.Koivu (maz., tukšos vārtos) 4:0.

1 komentāri šim rakstam

1. kasagrande Saka:

PilstrÄ“ma goli gan bija fantastiski, it seviÅÄ·i otrais. Prieks, ka somi uzvarÄ“ja.