Kategorijas | Emuāri, Jaunumi

Krievija un Kovaļčuks Čempioni

Šovakar Kvebekā (Kanādā) pasaules čempionātā hokejā finālā Krievija ar 5:4 pagarinājumā uzvarēja Kanādu, izcīnot pasaules čempiona titulu. Uzvaru krieviem ar skaitu metienu devītniekā nodrošināja daudz kritizētais Iļja Kovaļčuks. Krievija pasaules čempiona titulu nebija izcīnījusi 15 gadus. Bet melnais kaķis turpina uzdarboties – laukuma saimnieki arī 22. gadu pēc kārtas nespēj uzvarēt čempionātu savā laukumā.

ZELTA KOVAĻČUKS. Gandrīz palicis ārpus sastāva un neguvis nevienus vārtus čempionātā, Iļja Kovaļčuks vispirms izglāba krievus no zaudējuma, bet pagarinājumā iemeta zelta ripu.

Atšķirībā no vairums citiem pasaules čempionātu fināliem, Krievijas un Kanādas finiša duelis paliks atmiņā ar spraigu, enerģisku bezkompromisu cīņu, kurā sāncenši pirmkārt domāja par pretinieku vārtu iekarošanu, nevis sava cietokšņa nosargāšanu. Gluži kā labākajās NHL izslēgšanas spēles.

Ko Aleksandrs Sjemins iesāka (pa labi), to Iļja Kovaļčuks pabeidza.

Bija pagājušas 83 sekundes pēc spēles starta švilpes, kad pēc elegantas Aleksandra Ovečkina piespēles kanādiešu pārpildītās tribīnes nošokēja Aleksandrs Sjemins (0:1). Tiesa, nepritēja ne divas minūtes, kad ar Kerča pauzi Brents Brants noguldīja Krievijas aizsargu (1:1) un „Kļavas lapu” izrāviens varēja sākties. 10. minūtē pārgalvīgi laukuma centrā nospēlēja Krievijas aizsargs un Kris Kunits aizskrēja viens pret Nabokovu, vadībā jau izvirzot kanādiešus (2:1). Saņēmuši virkni noraidījumus, krievi nespēja ilgi izturēt mazākumā trīs pret pieci (3:1) un rezultāta samazināšana bija jāatliek uz otro periodu. Pie šprices atkal ķērās Aleksandrs Sjemins, gūstot gan sev, gan Krievijas hokejistiem otros vārtus mačā (3:2), tomēr pēc astoņām minūtēm (29:56) par sevi atgādināja čempionāta rezultatīvākais vīrs Denijs Hītlijs un krieviem vēlreiz mīnus divi (4:2). Slāviem rokas sāka nolaisties – jo mazāk laika atlika, jo stabilāka izskatījās pasaules čempionu uzvara. Tomēr nekā – 49. minūtē veiksmīgi vārtu priekšā nospēlēja Aleksejs Terešķenko (4:3) un krievi ticību saviem spēkiem bija atguvuši tik pat ātri, cik zaudējuši. Vēl vairāk, piecas pirms spēles beigām pie brīva metiena tika visu čempionātu klusējušai Kovaļčuks (līdz tam 0+6) un šāva ripu vārtos (4:4), ievezdams Krieviju pagarinājumā. Pārtraukums bija trīs reizes garāks par pagarinājumu. Pēc nepilnām trīs papildlaika minūtēm vēlreiz pie brīva metiena tika Kovaļčuks (krieviem jāsaka paldies Rikam Nešam, kurš pirms tam izmeta ripu ārā no laukuma, saņemot divas minūtes par spēles laika vilcināšanu). Un vēlreiz kā zem kodoskopa Iļjas metiens – plaukstas smēliens un ripa neatvairāmi lido pāri lieliski spēlējošā Keima Vorda plecam tieši develē (5:4) un sākās prazņiks – zelts Krievijai!

15 gadus gaidīts mirklis – Krievija laistās zeltā.

Aiz laimes apraudājās gan mača varonis Iļja Kovaļčuks, kurš izglāba komandu pamatlaikā un vēlāk pats izrāva čempionu titulu Krievijai. Apraudājās arī krievu līdzjutēji. Kanādiešu sejas izteiksmes atgādināja grimstoša Titānika pasažierus. Sakāve.

PASAULES ČEMPIONĀTA FINĀLS
Kanāda 4:5 Krievija (3:1, 1:1, 0:2, 0:1)

Vārtu guvēji: Sjomins (Ovečkins, Fjodorovs) – 0:1 (1:23), Bērnss (Rojs, Grīns) – 1:1 (3:54), Kunics – 2:1 (9:17), Bērnss (Senluī, Hītlijs) – 3:1 (14:51, vair.), Sjomins (Korņejevs, Markovs) – 3:2 (21:14, vair.), Hītlijs (Geclafs) – 4:2 (29:56), Terešenko (Sjomins, Tjutins) – 4:3 (48:55), Kovaļčuks (Proškins, Radulovs) – 4:4 (54:46), Kovaļčuks (Fjodorovs, Ovečkins) – 4:5 (62:42, vair.).
Metienu attiecība: 29-32
Vārtsargi: Sems Vārds – Jevgēņijs Nabokovs
Soda minūtes: 8-12.

9 komentāri šim rakstam

1. StraterS Saka:

Krievi bija pelnÄ«juÅi Zeltu, pats skatÄ«jos un jutu lÄ«dzi viņiem ;)

2. sviests Saka:

Es arÄ«, par izbrÄ«nu paÅam sev, Åoreiz biju par krieviem. Skaistas kombinācijas un OveĨkina fantastiskā meistarÄ«ba apvedot pretiniekus… pelnÄ«ts zelts.

3. martins Saka:

es arī par krieviem.kaimiņi vien ir,lai kādi ari nebūtu.MalaĨi!!!
    Hokejs tieÅām bija tik skatāms,kā nekad.SUPER

4. kristina Saka:

super krievija labaaakie!!!!

5. Krievs Saka:

Cienigs finals.Laba un aizraujosa spele.Ne bridi nesaubijos ka Krievijas izlase uzvares cempionata!!!Rossija cempion!!!!URRRAAAAA!!!:):):)

6. ,,,,, Saka:

nu beidzot kanada tika sasista!!!! taa ar shiem vajag!!!! krievi malachi suppper!!! lidz pedejam bridim jutu lidz un cereju!!!! MALACHI!!! TAA TIK TURPINAT!!!

7. Waver Saka:

Viens no skaistaakajiem finaaliem, vismaz peedeejos 10 gados. Uzvaru bija pelniijushas abas komandas bet par laimi zelts tika Russia. Vieniigais kas, man shkiet, bija neapmierinaats, tas ir TV3 komenteetaajs, kas simpatizees jebkurai komandai, kura speelees pret Krieviju…
    Un protams tiesaashana 1. puslaikaa bija nu loti apshaubaama… Laikam paartraukumaa tiesneshi saneema peerienu… :-)