Detroita sāk ar uzvaru

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Pagājušajā naktī Džo Luiss arēnā, Detroitā, vietējie „Red Wings” Stenlija kausa izcīņas pirmajā finālsērijas spēlē ar 4:0 pieveica Pitsburgas „Penguins”.

PIEREDZE UZVAR JAUNĪBU. Pirmajā Stenlija kausa finālspēlē Pingvīnu jaunībai nebija pretargumentu Sarkano spārnu pieredzei.

Runā, ka šajā sērijā spēkojas pieredze pret jaunību, viltība pret spēku, asums aizsardzībā pret apķērību uzbrukumā. Šajā cīņā visos dueļos uzvarēja pirmais. Pieredzē – detroitiešiem izšķirošas cīņas play – off nav nekas nezināms. Viltībā – šķietami līdzvērtīgā cīņā detroitiešu taktiskā gudrība iemiesoja visu, sākot ar precīzo spēli aizsardzībā un beidzot ar četrām iemestām ripām Marka Andre Flerī vārtos. Asums aizsardzībā – tādi hokejisti kā Niklass Lidstrēms, Niklass Kronvāls, Kriss Dreipers utt., utjprm. principā nemēdz būt maigi aizsardzībā.

Ja pirmais periods aizritēja līdzīgā cīņa, nevienai no komandām vārtus negūstot, tad jau otrās trešdaļas 14. minūtē vadzis lūza – Mikaels Samuelsons izvirzīja Detroitu vadībā. Spēles noslēdzošajā trešdaļā Samuelsonam ielidinot vēl vienu ripu pitsburgiešu vārtos, rezultāta tablo jau ziņoja par 2:0. Bet Dens Klīrijs un Henriks Zeterbergs paveica apdari mājinieku pārliecinošajai uzvarai (4:0).

Mača liktenis tika izšķirts otrajā un trešajā periodā, kuros kopā Pitsburga tika nomētāta ar 7:25. Hokejs esot „kļūdu spēle”. Proti, uzvar tā vienība, kura mazāk kļūdās, turklāt spēj izmantot pretinieku misēkļus. Pitsburga spēles laikā pieļāva divas būtiskas kļūdas un par abām sarkanie spārni saviem pretiniekiem izteica visstingrāko rājienu.

Apstiprinājās arī Detroitas cantenaccio (futbola terminoloģijā taktiska spēle aizsardzībā) labā slava. Teju visa mača garumā detroitieši aktīvi presēja pretinieku aizsargus, neļaujot tiem izdarīt precīzu pirmo piespēli. Tajos gadījumos, kad Pitsburgas hokejisti tomēr pārvarēja neitrālo zonu Detroitas aizsargi tūliņ bija klāt pingvīniem un ripa tika atņemta. Bez tam detroitieši ļoti veiksmīgi tika galā ar abiem Pitsburgas līderiem – Sidniju Krosbiju un Jevgēņiju Malkinu. Nu nekas viņiem neizdevās!

„Paveicām lielisku darbu mazākumā,” secina „Red Wings” vārtsargs Kriss Osgūds. „Pēc pirmā perioda savācāmies, un viss izdevās.” Jāpiebilst, ka pirmajā trešdaļā sarkanie spārni četrreiz spēlēja mazākumā, bet pitsburgiešiem teicami spēlējošo Osgūdu pārspēt neizdevās.

„Sīvās cīņās, kāda bija šī, paveras vien pāris iespējas, un tās ir jāizmanto. Rezultātā redzam atšķirību, kas notiek, ja komanda izmanto savas izdevības un kas – ja neizmanto” spiests atzīt „Penguins” galvenais treneris Mišels Terjēns.

Nākamā spēle finālsērijā jau naktī uz otrdienu. Ja „Penguins” spēs pieturēties pie spēles plāna (pēc mača Pitsburgas galvenais treneris norādīja, ka šonakt viņa padotajiem ar tā ievērošanu ir veicies ar Dievu uz pusēm), tad diez vai Krisam Osgūdam izdosies aizvadīt otru sauso spēli pēc kārtas.