Mūžu dzīvo, mūžu mācies

Detroitā vietējie „Red Wings” hokejisti arī otrajā Stenlija kausa finālspēlē sausā atstāja Pitsburgas „Penguins” hokejistus ar 3:0 (sērijā 2 – 0). Varbūt Pingvīniem labāk veiksies savā laukumā?

Diezin vai… Finālā, kuru aizokeāna apskatnieki nosaukuši par pieredzes (Detroita) un jaunības sacensību, pirmajās divās spēlēs vienos vārtos uzvarējusi pieredze. Vēl viens zaudējums Pingvīniem, un Ziemeļamerikas statistiķi varēs vilkt ārā nepielūdzamo statistiku, kas liecina, ka iepriekšējās sezonās sērijā no 0 – 3 NHL play off vēsturē ir izdevies atspēlēties divām komandām no aptuveni pusotra simta. Turklāt, finālā tas izdevies tikai vienreiz 1942. gadā… Statistika paliek statistika, bet „Penguins” hokejistiem svarīgi izmantot sava laukuma priekšrocības nākamajā spēlē, kad sērija pārcelsies no Detroitas uz Pitsburgu.

SIDNIJS KROSBIJS otro spēli pēc kārtas netika pie rezultativitātes punktiem. Zviedram Johanam Fransenam (nr. 93) uz to viens pīpis.

Spēles septītajā minūtē Detroitas hokejistus vadībā izvirzīja Breds Stjuarts (1:0), bet pēc piecām minūtēm pārsvaru dubultoja Sarkano spārnu kapteinis Tomas Holstroms, iznirstot no aizvārtes (2:0). Līdz šim mirklim Pingvīni nebija izdarījuši nevienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Tiesa, Pingvīniem spēle aizgāja un arī viņiem pavērās vairākas labas izdevības gūt vārtus, tostarp pašam Sidnijam Krosbijam. Vienā no epizodēm Andreas Lilja ar Džordanu Stālu izrāvās vieni paši pret detroitiešu vārtu vīru Krisu Osgudu, bet atkal uzvarēja pieredze.

Trešajā periodā augstu individuālo meistarību nodemonstrēja Valterī Filipulla, apspēlējot aizsargu un vārtsargu (3:0). Viņu arī atzina par spēles otro zvaigzni. Pirmās zvaigznes gods Krisam Osgudam, kurš atvairīja visus 22 pretinieku metienus.