Krosbijs atgriezies

Stenlija kausa finālā pirmos vārtus un pirmo uzvaru guvuši Pitsburgas „Penguins” hokejisti, kas ar 3:2 savā laukumā uzvarēja Detroitas „Red Wings”. Sērijā vadībā Detroita 2 -1.

„Tas bija izmisums,” sacīja mača pirmā zvaigzne un pirmo divu „Pinguins” vārtu autors Sidnijs Krosbijs. „Mēs visi kopā izcīnījām šo panākumu, un, lūk, arī balva – svarīga uzvara.”

Foto:Jamie Sabau/Getty Images/AFP /Scanpix.

PĒC KLUSUMA PERIODA pirmajās finālspēlēs, atdzīvojies Sidnijs Krosbijs. Šeit arī Krosbija otrā velte Krisam Osgudam.

Pitsburgas vietējie hokeja līdzjutēji jau ir aizmirsuši, kā tas ir, kad viņu mīluļi laukumu atstāj ar nokārtām galvām. Proti, „pingvīni” savā laukumā uzvarējuši visas deviņas šā pavasara Stenlija kausa mājas spēles. Pieskaitot regulārā turnīra pēdējās astoņas spēles Pitsburgā bilance ir fantastika – 17 uzvaras pēdējās 17 spēlēs savā laukumā. Pēdējo reizi zaudējuma rūgtums „Mellon arēnā” manīts 24. februārī pēc Sanda Ozoliņa Sanhosē „Sharks” vizītes.

Tas „pingvīnu” līdzjutējiem ar lielām cerībām liek raudzīties arī nākamās finālspēles virzienā, kas notiks naktī no sestdienas uz svētdienu Pitsburgā.

Pirmās trešdaļas izskaņā pēc Mariana Hosas piespēles Krosbijs pārtrauca 137 minūšu garo bezvārtu periodu (1:0), bet otrā perioda sākumā Krosbijs realizēja skaitlisko vairākumu, rezultāta starpību dubultojot (2:0). Arī šoreiz rezultatīva piespēle 29 gadus vecā slovāka Hosas kontā.

„Krosbijs un Marians Hosa šodien spēlēja krietni pārliecinošāk un enerģiskāk,” Pitsburgas zvaigznes izcēla Detroitas „Red Wings” treneris Maiks Bebkoks. „Dod tik viņiem izdevību un viņi to pārvērtīs uzvarā.”

Otrās trešdaļas 33. minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma „pingvīns” Hals Gils un Detroitas zviedru spārns rezultāta starpību samazināja līdz minimumam – 1:2. Pēc Niklasu Lidstrēma un Kronvāla piespēlēm uzdevuma augstumos bija Johans Francens, kurš laboja savu kļūdu pēc „rezultatīvā noraidījuma” trešdaļas sākumā.

Kaut gan trešajā periodā detroitieši „pingvīnus” burtiski apšaudīja (metieni 16 – 5), tuvāk par mīnus viens viņiem neizdevās tikt. Tieši otrādi – trešdaļas sākumā Adams Hals atjaunoja divu vārtu pārsvaru „pingvīniem” (3:2), un tikai nepilnas septiņas minūtes pirms beigu sirēnas veterāns, vēl viens Detroitas zviedrs, Mikaels Samuelsons panāca 3:2.

„Mēs pietiekami neizmantojām savu soliņu. Cīņas beigās mēs nespējām noturēt tik augstu tempu, kāds tas bija pirmajās divās spēlēs,” sacīja treneris Bebkoks. „Nedomāju, ka mēs esam par viņiem ar kaut ko labāki. Viņiem bija daudz vārtu gūšanas izdevības, kuras palika neizmantotas!”

„Red Wings” vārtsargs Kriss Osguds atvairīja 21 no 24 pretinieku metieniem, bet „pingvīns” Marks Andrē Flerī 32 no 34.

Mača trīs zvaigznes:
1. Sidnijs Krosbijs
2. Marians Hossa
3. Johans Francens.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites