Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Pārbaudes spēles, olimpiskā kvalifikācija Rīgā, Znaroka atskaite un juniori

Vakardienas Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēdē tika paziņots, ka Latvijas izlase nākamgad aizvadīs kopā sešas pārbaudes spēles pret Slovākiju, Vāciju un Franciju. Precizēti arī februārī Rīgā gaidāmās olimpiskās kvalifikācijas datumi. Apstiprināta arī četru Latvijas klubu iespēja spēlēt Baltkrievijas atklātajā čempionātā, bet Oļegs Znaroks sniedzis detalizētu atskaiti par darbu pie Latvijas izlases stūres.
Foto: datuve.lv
NĀKAMAJĀ SEZONĀ LIELO KAROGU RĪGĀ rullēs pa diviem lāgiem: ziemā (no 5. – 8. februāra) Olimpiskajā kvalifikācijā un pavasarī pārbaudes spēlēs pirms gaidāmā Pasaules čempionāta Šveicē

Nākamgad pārbaudes pret Slovākiju, Vāciju un Franciju

LHF prezidents Kirovs Lipmans informēja arī valdes locekļus par IIHF ģenerālajā kongresā pieņemtajiem lēmumiem un sarunātajām pārbaudes spēlēm nākamajā sezonā. IIHF kongresā kļuva zināmas vietas un laiki pasaules čempionātiem un olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem visām Latvijas izlasēm nākamajā sezonā.
Latvijas pieaugušo izlasei nākamajā sezonā gaidāmi divi nozīmīgi oficiālie turnīri. 2009. gada februārī (no 5. – 8.) Arēnā Rīga notiks viens no 2010. gada Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas finālturnīriem, kurā Latvijas izlase par vienīgo ceļazīmi sacentīsies ar Itālijas, Ukrainas un kvalifikācijas priekšsacīkšu grupas uzvārētājiem. Savukārt, pasaules čempionāts 2009. gadā no 24. aprīļa līdz 10. maijam norisināsies Šveicē, kur mūsējo pretinieki priekšsacīkstēs būs Zviedrijas, ASV un Austrijas hokejisti. Decembrī Latvijas izlase piedalīsies 6 izlašu pārbaudes turnīrā Poliese cup, kas šoreiz notiks Gomeļā (Baltkrievija) un Kijevā (Ukraina). Savukārt, pirms paša pasaules čempionāta Šveicē 2009. gada aprīlī Latvijas izlases aizvadīs pa divām pārbaudes spēlēm ar Vācijas, Francijas un Slovākijas izlasēm Arēnā Rīga.
Latvijas sieviešu izlase nākamajā sezonā arī piedalīsies 2010. gada Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, taču savu dalību sāks ar pirmo kārtu. Jau š.g. septembra sākumā tepat Latvijā mūsu sieviešu hokeja izlases pretinieces cīņā par vienīgo ceļazīmi uz nākamo kārtu būs Slovākija, Itālija, Horvātija un Bulgārija. Savukārt, pasaules čempionātā Latvijas sieviešu izlase šoreiz būs spiesta spēlēt 2. divīzijā Itālijā 2009. gada aprīlī (no 12. – 18.) Itālijā sacenšoties ar Dāniju, Ziemeļkoreju, Itāliju Nīderlandi un Lielbritāniju.

Znaroka atskaite

Latvijas izlase galvenais treneris Oļegs Znaroks sniedza LHF valdes locekļiem detalizētu atskaiti par viņa vadītās komandas startu pasaules čempionātā Kanādā, uzsverot, ka hokejisti cīnījušies visās spēlēs, un sasniegtais rezultāts vērtējams kā labs. Komandā ir izveidojies jauns un draudzīgs kolektīvs, kas gatavs nākotnē cīnīties par augstākām vietām. Pie pozitīviem momentiem izlases sniegumā Oļegs Znaroks pieminēja to, ka ir izdevies pabeigt paaudžu maiņu valstsvienībā, un izveidot jaunu un draudzīgu kolektīvu. Tāpat Oļegs Znaroks uzsvēra, ka praktiski visiem mačiem bija izvēlēta pareiza taktika, ko apliecina kaut vai daudzie radītie vārtu gūšanas momenti. To nespēju realizēt Znaroks arī nosauca kā vienu no galvenajiem komandas trūkumiem. Vēl kā negatīvās iezīmes izlases galvenais treneris pieminēja arī vājo spēli skaitliskajā vairākumā, kā arī akūto kvalificētu centra uzbrucēju trūkumu.
LHF valdes locekļi pozitīvi novērtēja Oļega Znaroka vadītā treneru kolektīva līdzšinējo darbu ar izlasi. Oļega Znaroka turpmākā darbība Latvijas izlases galvenā trenera amatā būs atkarīga no viņa iespējām savienot darbu Kontinentālās Hokeja līgas klubā HK „MVD” (Maskavas apgabals) ar darbu valstsvienībā.

Rīga, Liepāja, Ogre un Daugavpils uz Baltkrieviju?

Vēl viens būtisks jautājumus, kuru izskatīja LHF valde bija četru vadošo Latvijas klubu – SK Liepājas Metalurgs, HK ASK/Ogre, HK Rīga 2000 un DHK Latgale, izteiktā vēlme spēlēt Baltkrievijas Atklātajā čempionātā hokejā. Valdes locekļi uzklausīja visu komandu pārstāvju viedokli, un pieņēma lēmumu atļaut šīm 4 komandām spēlēt Baltkrievijas Atklātajā čempionātā hokejā 2008./2009.gada sezonā. LHF deva atļauju spēlēt komandām Baltkrievijā tikai tādā gadījumā, ja to dara tikai visas četras Latvijas vadošās komandas. Tagad komandām LHF jāiesniedz garantijas vēstules savai spēlēšanai Baltkrievijā, kā arī kopā ar LHF vadību jādodas uz Minsku, lai pārrunātu visus nosacījumus. Pēc šīm sarunām arī tiks lemts par Latvijas iekšējā čempionāta nākamās sezonas formātu.

MoDo uz Latviju

Latvijas U20 izlase šogad atkal spēlēs pasaules U20 čempionātā elites grupā, kas no 2008. gada 26. decembra līdz 2009. gada 5. janvārim notiks Kanādas pilsētā Otavā. Gatavojoties šim čempionātam Latvijas U20 izlase piedalīsies nu jau tradicionālajā Sergeja Žoltoka piemiņas kausa izcīņā Rīgā septembra pirmajā nedēļā, kur mūsējo pretinieki būs Baltkrievijas, Dānijas un Zviedrijas kluba MoDo U20 vecuma hokejisti. Pirms paša pasaules čempionāta jau Kanādā 21. un 22. decembrī Latvijas U20 izlase aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles ar ASV un Vācijas U20 izlasēm.

U-18 šogad Austrijā

Latvijas U18 izlase šogad atkal startēs pasaules čempionāta 1. divīzijas turnīrā, kas no 2009. gada 29. marta – 5. aprīlim notiks Itālijas pilsētā Assiago, kur mūsējo pretinieki būs Dānijas, Austrijas, Itālijas, Japānas un Francijas U18 izlases. Gatavojoties čempionātam Latvijas U18 izlase sezonas gaitā plānojusi aizvadīt 3 pārbaudes spēles ar Norvēģiju Rīgā (2008. gada 18. – 21. decembrī, kā arī piedalīties turnīrā Dānijā 2009. gada februāra pirmajā nedēļā.


3 komentāri šim rakstam

 1. Karliss Saka:

  ”Å OGAD LIELO KAROGU RÄŖGÄ€ rullÄ“s pa diviem lāgiem” TieÅām Åogad?

 2. Capricorn Saka:

  labais.. buus labi

 3. Dāvis Saka:

  Å ogad labas izredzes ir visām musu izlasÄ“m pakāpties uz aukÅu ceru ka u20 izlase paliks elitÄ“ un mÅ«su nacionālā izlase iekļūs ceturdaļfinālā!!!!

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites