„Red Wings” uzvar Pitsburgā

hokejs.lv redaktors

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Uzvarot Pitsburgas „Penguins” viņu mājvietā Mellon Arena ar rezultātu 2:1, Detroitas „Red Wings” spēruši platu soli pretī Stenlija kausam. Sērijā jau 3:1 Detroitas labā.

PAMATS SVINĪBĀM. Detroitas “Red Wings” uzbrucējs Denijs Klīrijs (attēla centrā) atzīmē komandas biedra Niklasa Lidstrēma vārtu guvumu. Pitsburgietim Sergejam Gončaram (nr. 55) tikmēr atliek noskatīties pretinieku gavilēs.

NHL Stenlija kausa izcīņas hronoloģija ir apskatīt jau iepriekš – neviena komanda kopš 1942. gada nav atspēlējusies no rezultāta 1:3 un uzvarējusi play – off finālsērijā. Pirms 66 gadiem to paveica Toronto „Maple Leaves”. Tiesa, pret… Detroitas „Red Wings”. Taču skats uz dzīvi, pingvīni jums, izskatās pagalam drūms.

Izšķirošajos mačos finālsērijā (ceturtā tāda ir allaž) nozīmīgu lomu spēlē komandu līderi – Pitsburgā tādi ir Krosbijs un Malkins, bet Detroitā – zviedru leģions ar Zeterbergu un Lidstrēmu barvežu lomā. Pingvīniem Krosbijs kā jau blices kapteinim pienāktos savus pienākumus pluss/mīnuss padara, bet Malkins līdera nastu pavilkt īsti nespēj/negrib. Lai arī vienības galvenais treneris pagājušās nakts spēlē Malkinam deva visnotaļ solīdu spēles laiku (trešā perioda noslēdzošās desmit minūtes vien krievu hokejists laukumā pavadīja veselas septiņas), tomēr paveikt savas funkcijas – gūt tos sasodītos vārtus – viņš nespēja. Kaut kur noplaucis, šķiet, ir tas Malkins, kurš ar savu spēli līdzjutējus priecēja regulārajā sezonā. Lai cik dīvaini tas varbūt neskanētu, bet, liekas, jaunajam krievam pazudusi pārliecība, ka viņš var gūt vārtus. Bieži vien nepareizi pieņemti lēmumi kontrolējot ripu un aplami nospēlēts bez tās. Protams, neba viens pats Malkins ir grēkāzis šajā sērijā.

Par zviedru leģionu. Lidstrēms un Zeterbergs uzskatāmi par labākajiem spēlētājiem aizvadītajā mačā. Detroitas līdzjutējiem noteikti bija patīkami vērot Zeterberga spēli, kurš sekmīgi darbojās ne tikai uzbrukumā, bet arī teicami rosījās kā pirmais sarkano spārnu aizsargu adjutants savā zonā. Lidstrēms. Ko tur piebilst – viņš ir sasodīti izcils hokejists.

Par pašu spēli. Pirmie pie panākuma tika mājinieki. Realizējot skaitlisko pārsvaru, jau mača trešajā minūtē rezultātu atklāja Marians Hossa. Turpinājumā pie panākumiem tika vienīgi Detroitas hokejisti. Pēc piecām minūtēm līdzsvaru rezultāta izteiksmē panāca Niklass Lidstrēms, bet spēles pēdējā periodā otro reizi Marku Andrē Flerī pārspēja Jiri Hadlers (2:1). Jāteic, ka „Penguins” hokejistiem bija teicamas iespējas pārspēt Krisu Osgūdu, taču detroitiešu mūris palika neskarts. Tas nozīmē, ka detroitieši pārtraukuši Pitsburgas hokejistu nezaudēto deviņu play – off spēļu sēriju savās mājās un atrodas vienas uzvaras tiesas attālumā no kārotās trofejas.

„Mums bija iespēja vēl vienu, divas reizes iemest kādu ripu,” pēc spēles stāstījis Pitsburgas galvenais treneris Mišels Terjēns. „Detroita ir laba komanda. Un viņi atrod veidu, kā uzvarēt. Labas komandas to vienmēr izdara. Viņu ceturtā maiņa iemeta uzvaras nesošo golu. Nu, ko jūs par to sakāt?”

Bet Detroitas galvenais treneris Maiks Bebkoks saskatījis iespējas vēl uzlabot spēli, ko noteikti viņa komanda izdarīšot pēdējā cīņā. „Domāju, ka nospēlējām tīri labi,” secinājis Bebkoks. „Taču mēs zaudējām pārāk daudz divcīņās. Tāpat neparādījām labāko sniegumu mača pirmajā periodā, taču turpinājumā nodemonstrējām raksturu.”

Nākamā (varbūt arī pēdējā) spēle jau naktī uz otrdienu. Šoreiz Džo Luiss arēnā Detroitā. Mājinieki noteikti cer pielikt punktu sezonai, pitsburgiešiem tikmēr jāiet uz pilnu banku.