Kategorijas | Jaunumi

Atslēgas vārdi: ,

„Tā bija kolosāla drāma!”

Kaut gan Stenlija kausa finālsērijas piektajā mačā „Red Wings” ar 3:4 trešajā pagarinājumā (!) piekāpās „Penguins” hokejistiem, par spēli jūsmoja pat Detroitā. Sērijā 3 – 2 „Red Wings” labā. Nākamais mačs ceturtdienas rītā Pitsburgā.

KRISAM OSGUDAM izdevās atvairīt 28 no 32 “pingvīnu” metieniem. Nav slikti, bet šoreiz par maz.

Nevar nepiekrist aizokeāna hokeja apskatniekiem – šajā mačā bija viss un šis mačs bija kolosāls. Satriecošu meistarību Pitsburgas „Penguins” vārtos demonstrēja Marks Andrē Flerī (55 atvairītas ripas), pašā spēles galotnē „pingvīnus” no zaudējuma visā Stenlija kausa kopvērtējumā izglāba Maksims Talbots, Sergejs Gončars trešajā periodā tika savainots un pārģērbās, bet, izlaidis divus pagarinājums, viņš pārsteidzošā kārtā laukumā atgriezās trešajā pagarinājumā, turklāt rezultatīvi. Savukārt uzvaras vārtu autors Petrs Sikora iepriekš bija apsolījis, ka viņš gūs izšķirošos vārtus. Un tas viss piektajā garākajā spēlē NHL vēsturē.

Jā – tikai 35 sekundes Detroitas „Red Wings” hokejistus šķīra no ceturtā Stenlija kausa pēdējo 11 gadu laikā, kad pie vārtu stabiņa palika nepiesegts 24 gadus vecais Pitsburgas „Penguins” centra uzbrucējs Maksims Talbots, kurš panāca izlīdzinājumu (3:3).

„Ši ir viena no labākajām spēlēm manā trenera karjerā,” pēc spēles jūsmoja „pingvīnu” virsvadonis Maikls Terjēns. „Mēs ļoti labi sākām cīņu.”

Taču ne tik labi pingvīni turpināja darbu. Kad pirmajā periodā slovāks Marians Hosa un amerikānis Adams Hals panāca 0:2 Pitsburgas labā, otrajā un trešajā periodā kopā tika zaudētas trīs ripas pēc kārtas. 22. minūtē 21 gadu vecais detroitietis Darens Helms samazināja rezultāta starpību līdz 2:1, 47. minūtē Pāvels Datsjuks rezultātu izlīdzināja (2:2), bet 50. minūtē Braiens Rafalskis pirmoreiz vadībā izvirzīja „Red Wings” vienību (3:2).

„Mana komanda ir pietiekami jauna un fiziski visai spēcīga. Svarīgākais šādā cīņā ir psiholoģiskā noturība. Prāts vada ķermeni. Bet ķermeņos spēlētājiem spēka vēl ir,” pēc spēles sacīja „sarkano spārnu” galvenais treneris Maiks Bebkoks.

Psiholoģiskā noturība detroitiešiem piekliboja trešajā periodā, kad „pingvīni” tika nomētāti ar trīskāršu pārsvaru (14 – 4). Pusminūti pirms spēles un tobrīd arī visas Stenlija kausa izcīņas beigām Talbots palika brīvs kā karogs vējā pie Krisa Osguda vārtiem (3:3).

Arī pagarinājuma pirmajā periodā laukumā saimniekoja detroitieši” (metieni 12 – 2), bet otrajā un trešajā pagarinājumā spēle ieguva līdzīgāku ritmu.

„Kaut ko stulbu es pateicu,” mēģināja atcerēties Sikora. ‘Veči, es vienus iemetīšu’ pēc otrā pagarinājuma ģērbtuvē izmetis čehs Sikora.

Ticiet vai nē, bet spēles 110. minūtē vairākumā Sikora izrāva fantastisku uzvaru „pingvīniem”, atvedot sēriju atpakaļ uz Pitsburgu. Turklāt, vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli piedalījās arī krievu aizsargs Gončars, kurš trešajā periodā iegūtās galvas traumas dēļ laukumu ne vien bija atstājis, bet arī pārģērbies ielas drēbēs.