Kategorijas | Jaunumi

Atslēgas vārdi: ,

Stenlija kauss Detroitai

Aizvadītajā naktī par Stenlija kausa ieguvējiem kļuva Detroitas „Red Wings” hokejisti, kas sestajā finālspēlē ar 3:2 Pitsburgā pārspēja vietējo „Penguins” vienību. Sērijā „Red Wings” uzvarēja ar 4 -2.

Niklasam Lidstrēmam šis ir jau ceturtais Stenlija kausa tituls.

„Pēdējās 40 sekundes bija haoss,” iesāka „Sarkano spārnu” vārtsargs Kriss Osguds. „Kaut gan 10 sekundes pirms spēles beigām izmetām ripu no zonas, viņi pamanījās izveidot lielisku uzbrukumu.” Jāpiezīmē, ka spēles izšķirošajā sekundē ripu nodancoja pa 34 gadus vecā Osguda sargāto vārtu līniju. Ja ripa būta ielikusi vārtos, rezultāts kļūtu 3:3 un sekotu pagarinājums…

Kas būtu, ja būtu, to var teikt arī par trešajiem “pingvīnu” zaudētajiem vārtiem. Trešajā periodā pēc Henrika Zeterberga metiena, kurš mērķēja starp Marka Andrē Flerī kājām, „pingvīnu” vārtsargs nepamanīja, ka ripa nav piespiedis, bet tā guļ aiz viņa muguras tikai tiesnešu pamanīta. Strauji atmuguriski laižoties virsū melnajam kaučukam, ripa ieskrēja vārtos un rezultāts kļuva 3:1 „Red Wings” labā.

Vārbūt tā bija veiksme. Varbūt tā vienkārši ir jaunība… “Pingvīniem” vien atliek noskatīties detroitiešu dzīrēs…

17 132 līdzjutēju piepildītajā Mellona arēnā Pitsburgā Braiens Rafaļskis (1:0) un Valteri Filpulla pirmos vadībā izvirzīja viesus no Detroitas (2:0). Mājinieki pirmos vārtus spēja gūt tikai spēles vidū (36.minūtē), kad pēc Sidnija Krosbija un slovāka Mariana Hosas piespēlēm savus pirmos vārtus NHL finālsērijā guva talantīgais krievu spēlētājs Jevgēņijs Malkins (2:1). Kā jau minēts, 48. minūtē Zeterbergs panāca 3:1, bet minūti un 27 sekundes pirms spēles beigām Krosbijs samazināja rezultāta starpību līdz 2:3.

Uzvarētāju vārtos Osgūds atvairīja 22 no 24 metieniem, bet pitsburgiešu vārtsargs Flerī tvēra 27 no 30 raidījumiem

Nacionālās Hokeja līgas vecākais spēlētājs Kriss Čelios finālsērijā gan nepiedalījās, taču konferences izšķirošajās cīņās ar Dalasas “Stars” 46 gadus vecā aizsarga spēles laiks sasniedza 17 minūtes. Lidstrēmam atliek vien uzsist Čeliosam pa mici.

„Mums bija laba visa regulārā sezona un mēs spējām spēles līmeni saglabāt arī Stenlija kausā, tāpēc esmu lepns par savu komandu,” sacīja Niklas Lidstrēms, kurš ir pirmais eiropietis NHL vēsturē, kuram kā komandas kapteinim izdevies aizvest savu vienību līdz Lorda Stenlija vārdā nosauktajai balvai.

„Tas bija smags zaudējums Anaheimai pagājušogad konferences finālā, taču daudziem spēlētājiem tas arī bija pirmais gads komandā. Viss jau ir aizmuguras, taču, domāju, mēs reabilitējušies par šo nelaimes gadījumu,” turpināja 38 gadus vecais Lidstrēms.

Cits Detroitas zviedrs Zeterbergs tika atzīts par Stenlija vērtīgāko spēlētāju un ieguva Kona Smita trofeju. Zeterbergs Stenlija kausā sakrāja 27 (13+14) rezultativitātes punktus.

„Red Wings” uzvarēja arī NHL regulārajā turnīrā, izcīnot Prezidenta balvu. Šis ir 11 izcīnītais Stenlija kauss „Red Wings” vēsturē, bet ceturtais pēdējo 11 gadu laikā.

Hokeja pilsētā svētki vēl priekšā – kauss jānogādā no Pitsburgas uz Detroitu.

Spēles trīs zvaigznes

1. Henriks Zeterbergs

2. Braiens Rafaļskis

3. Jevgēņijs Malkins

Stenlija kausa rezultatīvāki spēlētāji (vieta, vārds, komanda, spēles, vārti, piespēles, punkti)