Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


R.Ivanāns: „Tik agrā jaunībā uzvarēt Kaldera kausā tas ir ļoti, ļoti liels panākums.”

19 gadus vecais Artūrs Kulda aizvadītajā nedēļā kļuva par otro Latvijas hokejistu, kurš triumfējis Amerikas Hokeja līgā (AHL) jeb Kaldera kausa izcīņā.

2004. gadā tas pa spēkam bija arī Raitim Ivanānam, kad pasaulē slavenākais Latvijas kārtības sargs kopā ar Milvoku „Admirals” ar garu degunu atstāja tos pašus Skrentonas „Penguins”, fināla sērijā svinot uzvaru ar 4 – 0. Kā saka, vēsture nevis atkārtojas, bet iet pa spirāli.

„Tik agrā jaunībā uzvarēt Kaldera kausā tas Artūram ir ļo-ti, ļo-ti liels panākums un atspēriens viņa karjerā,” sacīja pirmais latvietis Kaldera kausa ieguvējs Raitis Ivanāns, kurš AHL uzvarēja 25 gadu vecumā. „Ja jāsalīdzina Kaldera kausa fināla līmenis ar Nacionālās Hokeja līgu, tad, protams, tas nav viens un tas pats, taču visos play off spēlētais hokejs ievērojami atšķiras no čempionāta regulārā turnīra un tomēr AHL ir augsts meistarības līmenis.”

Aizvadīto sezonu Kulda sāka Ontārio Hokeja līgas (OHL) vienības Pīterboro „Petes” sastāvā, kur ar 34 punktiem (7+27) kļuva par komandas otro rezultatīvāko aizsargu. Pateicoties veiksmīgajam startam OHL, marta beigās Kuldu izsauca uz Amerikas Hokeja līgas vienību Čikāgas „Wolves”. Taču aizvadītajās 22 spēlēs „Wolves” rindās (visas uzreiz play off) 1.88 metrus garais aizsargs mirdzēja gan ar kvalitatīvu spēli aizsardzībā, gan prasmi pieslēgties uzbrukumiem. 90 kilogramus smagā hokejista lēciens pa karjeras kāpnēm nebeidzās vien ar iekļūšanu „vilku” pirmajai maiņā — ne vienam vien atkārās žoklis ieraugot 12 plusus lietderības koeficienta ailītē iepretim Kuldas uzvārdam. Tostarp Artūrs pamanījās iekrāt sešus rezultativitātes punktus (1+5).

Pievēršoties pašam finālam, sērijā līdz četrām uzvarām Kuldas “Wolves” ātri pārkāpa suņa rumpi, izvirzotie vadībā ar 3 – 0. Taču izbrukumā gandrīz nepārvarama izrādījās pati aste – “pingvīni” atspēlējās līdz draudīgajai robežai, samazinot rezultāta starpību sērijā līdz 3 – 2.

„Protams, gribējās sēriju pabeigt ātrāk, taču mēs ne mirkli nešaubījāmies, ka uzvarēsim. Nav jau joks izbraukumā spēlēt trīs spēles pēc kārtas,” uz psiholoģisko nastu norādīja Kulda. „Mums Čikāgas komandā ir izveidojies ļoti draudzīgs kolektīvs un domāju tas arī finālā nospēlēja izšķirošo lomu.”

Pēc uzvaras turnīra izšķirošajā sestajā spēlē savā laukumā (5:2) un kausa saņemšanas nekādas lielās dzīres neesot bijušas. Uzreiz pēc spēles komanda kopā ar tuviniekiem un apkalpes personālu devās uz pilsētas restorānu, kur arī atzīmēts panākums. „Par tālākiem svinību plāniem konkrēti neko nezinu, taču ar komandu būs arī vēl citi pārtiji.”

Kaut gan Artūrs „Wolves” vienībā spēlē tikai pusotru mēnesi, viņam komandā ir izveidojušās labas attiecības ar gandrīz visiem spēlētājiem. Pats hokejists par plusu uzskata, ka daudzus partnerus iepazinis rudenī, pēdējā Atlantas „Thrashers” treniņnometnē.

„Vislabākās attiecības man ir ar Džoelu Kviatkovski, ar kuru izbraukumos dzīvoju vienā istabā.” Kulda atzīst, ka 31 gadu vecais kanādiešu aizsargs viņam iemācījis arī daudz taktisku viltību.

Pēc kāpumiem jārēķinās ar kritumiem, taču vai Kaldera kauss ir interesantāks par uzvaru Samsunglīgā? „Čikāgā Amerikas Hokeja līga ir ļoti populāra – uz mūsu spēlēm nāca 13 000 līdzjutēji. Spēles pārraidīja arī vietējā televīzijā un finālam sekoja līdz ļoti liels interesentu skaits.”

Laikam jau ir.


3 komentāri šim rakstam

 1. meele Saka:

  Paldies vechiem kas vismaz sho lapu uztur un var ko palasiit,citaadi hockey.lv jau laikam galiigi apspraadzis.Lai,chalji jums veicas!!!

 2. Papuass Saka:

  Vai gadījumā Herberts Vasiļjevs arī nav ieguvis Kaldera kausu?

 3. Papuass Saka:

  Pats atradu – Vasiļjevs ar Orlando Solar Bears ir paņēmis TÄ“rnera kausu.

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites