Kategorijas | Jaunumi

Atslēgas vārdi:

Vēl darba daudz

Veiksmīgi aizvadīta otrā trešdaļa ir galvenā panākumu atslēga, kāpēc “Dinamo” hokejistiem vakar izdevās atspēlēties no 0:2 un ar 3:2 pārbaudes mačā pārspēt Habarovskas “Amur” vienību. Vārtus guva Lauris Dārziņš, Aleksandrs Ņiživijs un Mārtiņš Cipulis. Pēc spēles notika “bullīšu” sacensībās, kurās, tāpat kā spēlē, uzvaru svinēja (2:1) “Dinamo” spēlētāji.

Foto: www.dinamoriga.eu, Nikon, Ilmārs Znotiņš

OTRO VĀRTU AUTORS. Rīdzinieku 17 numurs Aleksandrs Ņiživijs bija viena no mača redzamākajā figūrām.

Brāķis piespēlēs, daudz neizlēmīgu darbību un savstarpējas sapratnes trūkums raksturo Rīgas “Dinamo” un Krievijas superlīgas 16. spēcīgākās komandas “Amur” spēli. 22 miljonus lielajam Habarovska kluba budžetam bija maza nozīme – tā bija krievu pirmā spēle sezonā, turklāt nebūt ne labākajā sastāvā. Nozīme bija otrajam periodam, kas bija kā mirdzoša bāka uz vispārēja tumsonības fona. Hokejisti vēl tikai gatavojas sezonai, un prasīt no viņiem Nacionālās Hokeja līgas cienīgu sniegumu būtu stūrgalvīgi.

Lai gan pirmajās 20 minūtes aizritēja līdzīgā ritmā ar minimālu “Dinamo” pārsvaru, neveiksmīgi nospēlētas 30 sekundes perioda izskaņā rezultāta izteiksmē radīja gluži pretēju iespaidu.

Laukuma saimniekiem bija pāris lieliskas izdevības atklāt rezultātu, taču divas reizes rīdzinieki netrāpīja tukšos vārtos.

16. minūtē tiesnesis “Dinamo” vienību atstāja trīs vīru sastāvā. Soļa attālumā no Masaļska atbrīvojās Aleksandrs Krisanovs, kurš vieglu rokas kustību kā treniņa pārmeta ripu pāri Latvijas vārtsargam, realizējot vairākumu (0:1).

Pusminūti vēlāk Ignatuškins ar partneriem izmantoja dinamiešu atslābināšanos un pārsvaru dubultoja (2:0).

Savukārt pēc pārtraukuma “Amur” hokejisti izskatījās krietni uzvilkušies un otrajā periodā vairāk kārt meklēja kašķi, līdz ar to viesu uz noraidīto soliņiem netrūka. Te allaž uzdevuma augstumos bija “dinamiešu” kapteinis Aleksejs Širokovs, kurš pašaizliedzīgi metās savējos aizstāvēt.

Tanī pašā laikā spēles groži pilnībā pārgāja “Dinamo” rokās. Turklāt, vēl pāris noraidījumi no sodi puses uz mūsējo pārsvars atstarojās arīdzan uz tablo.

23. minūtē milzīgā ātrumā zonā ielidoja Dārziņš un filigrāni izlaida ripu cauri aizsarga kājām, kam sekoja precīzs metiens vārtu tīklā – 1:2.

Pēc mirkļa (24. minūtē) pretuzbrukumā jau aizskrēja Štāls un Ņiživijs. Pēc Štāla piespēles šķērsām laukuma Ņiživijs, neskatoties uz aizsarga pretestību, ar vienu pieskārienu rezultātu izlīdzināja (2:2).

Kad “Dinamo” stumtais vezums jau bija ieskrējies, otrās trešdaļas beigās pēc aizsarga tālšāviena ripu pielaboja Aleksejs Širokovs. Kaut gan brīnumainā kārtā melnais kaučuls sarkanajam četrstūrim aizleca secen, blakus vārtiem to savāca Cipulis un izmantoja krievu vārtsarga apjukumu – 3:2!

Jāpiezīmē, ka citā epizodē ripa nošķindināja habarovskiešu vārtu stabu.

Ja neskaita Marslea Hosa nerealizēto izdevību vārtu priekšā, tad pēdējās divdesmit minūtēs nekas elpu aizraujošs nenotika. Spēles laiks ritēja kā futbolā – gandrīz bez apstājas. Bez asuma spēlētāji slīdēja no viena laukuma gala uz otru.

Pēc spēles notikušajā simboliskajās “bullīšu” sacensībās, tāpat kā spēlē, labāki izrādījās “dinamieši”. Ņizivijs ar nūjas neērto eleganti nomānīja Sergeju Borisovu, bet Širokovs ietrieca ripu zem pārlikņa. Mača vērtīgākais spēlētājs Masaļskis vienīgo reizi kapitulēja pirmo vārtu autoram Ignatuškinam, kurš ar vienkāršu, bet precīzu metienu iemeta ripu vārtos. Spēlē 3:2, bullīšos – 2:1.

Rīgas “Dinamo” – Habarovskas “Amur” 3:2 (0:2, 3:0, 0:0).
Vārti: 17:50 0:1 Ignatuškins (Aksjoņenko), 18:18 0:2 Krisanovs (Gutovs, Turkovskijs), 23:40 Dārziņš (M. Rēdlihs, Sorokins), 24:23 2:2 Ņiživijs (Štāls, Galviņš), 37:53 3:2 Cipulis (Širokovs, Laviņš).


22 komentāri šim rakstam

 1. als Saka:

  Izskatās, ka vismaz vienu puspolicistu tieÅām vajadzÄ“ja… citādi tāds “Traktor” toĨ mÅ«sÄ“jos samals….

 2. huy Saka:

  Brencāns? Lavrenovs? :D

 3. pepperoni Saka:

  Te allaž uzdevuma augstumos bija ā€œdinamieÅuā€¯ kapteinis Aleksejs Å irokos, kurÅ paÅaizliedzÄ«gi metās savÄ“jos aizstāvÄ“t. ( Vajag Å irokovam uzvārdu palabot!)

  Cik noprotu bija labs hoÄ·is un gan jau džeki ieskriesies un spÄ“lÄ“s vÄ“l daudz labāk…

 4. kasagrande Saka:

  Minskas jaunais treneris HjÅ«zs kaut kā nepārliecina, ar NHL trenera pieredzi ļoti mazs sakars – tikai kaut kāds asistents darbam ar aizsargiem Bostonā ir bijis, pārsvarā pa studentu lÄ«gām un IHL, AHL ņēmies.

 5. Edgars Saka:

  Cik saprotu par spīti sestdienai un labam laikam pinķos skatītāju nav bijis pārāk daudz?

 6. als Saka:

  >Edgars
  Nav bijis daudz? A tur vispār vairāk par tiem ~1200 purniem var salÄ«st…? Liekas, ka nÄ“… bÅ«tu Piņķos tā halle ar 7-8 “tonnām” vietu ta varÄ“tu teikt, ka “nebija daudz”…

 7. huy Saka:

  als

  tas 1200 ir tāds nez no kurienes izvilkts cipars, lūk tev citāts no LA:
  “Stundas ceturksni pirms spÄ“les sākuma, saprotot, ka ”Inbox.lv” halle nebÅ«s piepildÄ«ta, RÄ«gas ”Dinamo” prezidents Viesturs Koziols domÄ«gi vaicāja: ko mÄ“s izdarÄ«jām nepareizi? Å…emot vÄ“rā lielo ažiotāžu ap komandu, varÄ“ja gaidÄ«t, ka hokeja cienÄ«tāji Piņķus gāzÄ«s kājām gaisā, tomÄ“r nekā. VarbÅ«t tāpÄ“c, ka sestdiena, varbÅ«t desmit latu par biļeti latvietim ir par daudz, bet varbÅ«t tauta naudu un emocijas krāj hokeja sezonai.”

  vēl viena interesanta vieta:
  “Diezgan dÄ«vaini, ka par komandas kapteini iecelts Aleksejs Å irokovs, kurÅ principiāli nerunā ar medijiem. Man nav nekas pret Alekseju, tomÄ“r kapteinis ir pirmais cilvÄ“ks komandā, kuram bÅ«tu jārunā ar žurnālistiem.”

 8. huy Saka:

  J.Matulis NRA

  “Komandas mājaslapā atrodam, ka 3:2 uzvaru pār Krievijas pÄ“rngada 16. labāko vienÄ«bu Habarovskas Amur noskatÄ«juÅies 1214 skatÄ«tāju. Man gluži tik daudz neÅÄ·ita, taĨu skaitÄ«jis netiku, un jātic Dinamo. “

 9. zzk Saka:

  Å irokovs vai tad nebija kapteinis arÄ« Žlobinā? VarbÅ«t viņam ir nevÄ“lÄ“Åanās runāt tieÅi ar Latvijas mÄ“dijiem, nevis vispār ar mÄ“dijiem kā tādiem? NebÅ«s jau pirmais tāds gadÄ«jums LV hokejā…

 10. kasagrande Saka:

  Korņila uz Ekstralīgu:)) WOWWWW!!:)) Žēl, ka tikai uz pārbaudes laiku:)

 11. als Saka:

  >zzk
  moÅ Åis vispār runāt nemāk…?! :D

 12. als Saka:

  >huy
  Ä€zis ieberzās ar saviem “10Ls pa biļeti”… ok, tauta ir izsalkusi pÄ“c laba hokeja, bet ne jau tik traki, lai maksātu par vÄ“l stipri vasarÄ«gu hokeju 10 Ls…. bÅ«tu nomestis pieĨuku iespÄ“jams ta jau gan halle bÅ«tu pilna! ;)

 13. kasagrande Saka:

  als, rādās, ka ArÄ“na bÅ«s tukÅa ar Åādām cenām

 14. huy Saka:

  als
  par pieĨuku toĨ bÅ«s pilna. es negāju jo likās ka bÅ«s pāÅvaks hokejs, dārga biļete un iespÄ“jams ka vÄ“l sÅ«dÄ«gā vietā trāpās…izlasot ka halle nebija pilna apsveru domu Åodien aiziet jo vvismaz cerÄ«ba no labas vietas spÄ“li redzÄ“t un ziņkāri apmierināt :)

 15. als Saka:

  >huy
  Å odien varÄ“tu bÅ«t vairāk tautas… kā nekā darbdiena… ;) BrÄ«vdienās tomÄ“r liela daļa tautas vairāk pa zaļumiem un Å«deņiem ganās….

 16. als Saka:

  >kasagrande
  Par to arÄ« Åabubos… viena lieta ir vasarÄ«gas pārbaudes spÄ“les (pa 10Ls) kur vÄ“l notiek paliela eksperimentÄ“sana un Åaubos vai visis spÄ“lÄ“ uz 100%… un otra lieta ir reg. sezonas spÄ“les ar Jāgoriem, Raduloviem, Emerijiem u.c. zvÄ“riem…. kad visi dabÅ«s rauties melnām mutÄ“m! ;) Tad tie 10Ls (vismaz man) vairs neliksies ka bÅ«tu pa daudz….. :)

 17. kasagrande Saka:

  als,
  bet ja nu tā spēle ar Jāgru būs Helsinkos?:)
  Tad jau redzēs, kā būs, drīz sāksies sezona un par visu pārliecināsiemies.

 18. als Saka:

  Helsinkos laikam (ja tic Dienai: http://www.diena.lv/lat/sports/hokejs/dinamo-pret-ak-bars-speles-somija) bÅ«s spÄ“le ar AK Barsu… par Jāgru (un Avangardu) gan nekas nav dzirdÄ“ts…. tā spÄ“le RÄ«gā bÅ«s tieÅi ZiemassvÄ“tkos, bet “kruÄ«zs” uz Helsinkiem bÅ«s oktobra beigās…..

 19. kasagrande Saka:

  als, Tu jau mums gudrs, zini kalendāru un klubus, kur spēlē Jāgrs, no galvas:)

 20. als Saka:

  Nu ka Jāgors pie mums ap ZiemassvÄ“tkiem atbrauks jau zināju pÄ“c KHL kalendāra publicÄ“Åanas…. tagad drÄ«zāk jāgaida “huy” atreferÄ“jums par Åisdienas spÄ“li un tur redzÄ“to… :) Cik sapratu ta Åis viņu taisijās aizbraukt…

 21. huy Saka:

  als

  nu kaut ko jau esportā pie saistÄ«tajiem rakstiem iespamoju, bet vispār neesmu Ĩakls atreferÄ“tājs, tapÄ“c ja vÄ“l kas konkrÄ“ts interesÄ“ jautā, kad bÅ«Åu netā atbildÄ“Åu

 22. als Saka:

  >huy
  Thanks! Jau palasijos… ;) hvz… jāsāk apsvÄ“rt iespÄ“ja treÅdien tomÄ“r aizkratÄ«ties uz Piņķiem…. :D

 • Jaunākie
 • Lasītākie
 • Komentētākie
 • Birkas
 • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites