Liepājas Metalurgam piektā uzvara Baltkrievijā

26. augustā Baltkrievijas atklātajā čempionātā tika aizvadītas kārtējās spēles:

Inbox.lv ledus hallē tikās Rīga-2000 un Minskas Junostj. Pirmajos divos periodos Minska raidīja ripu Edgara Lūsiņa sargātajos vārtos četras reizes un jāatzīmē, ka visi šie vārti tika gūti spēlējot vairākumā. Spēli beidzot rezultāts jau sasniedza (3:6) Minskas spēlētāju labā. Spēle bija samērā agresīva un tai likumsakarīgi arī 24 noraidījumi, ko visas spēles laikā sakrāja abas komandas, Rīgai (14:10) Minskai. No pretinieku komandas izcēlās Konstantīns Zaharovs, kurš divas reizes pārspēja Rīga-2000 vārtsargu un vēl guva rezultatīvu piespēli. Spēli viņš beidza ar lietderības koeficientu 0.

Savukārt Daugavpilī tikās Mogiļevas Himvolokno un Latgale Daugavpils. Rezultātu atklāja Latgale Daugavpils otrā perioda trešajā minūtē vairākumā pārspējot Mogiļevas vārtu vīru Aleksandru Kotovu. Latgalei trešajā periodā vajadzēja krietni iesvīst, bet tas nenesa kāroto uzvaru. Trešais periods beidzās ar rezultātu (2:2). Iemetienos spēcīgāki izrādījās Mogiļevas spēlētāji, spēlē beidzās (4:3), Mogiļevas Himvolokno svinēja godam nopelnīto uzvaru.

Vitebskā savus spēkus mēroja ASK Ogre un HC Vitebsk. Ogrei šī spēle nepavisam nevedās un spēlētāji likās bezspēcīgi pret Vitebskas spēcīgajiem uzbrukumiem. Skanot otrā perioda beigu signālam, rezultāts bija (0:5) par sliktu Ogrei. Trešo periodu ASK Ogre uzsāka mērķtiecīgi. Pēdējās trešdaļas vidū rezultāts bija (2:5), bet diemžēl ogrēniešiem nepietika spēka un spēle beidzās ar (2:6) Vitebskas labā. Jāatzīmē, ka Ogres pirmais vārtsargs Aleksejs Terentjevs no septiņiem pretinieku raidītajiem metieniem nosargāja trīs. Metieni pa vārtiem (22:41), Ogre meta gandrīz divas reizes vairāk, bet diemžēl tas nespēja satricināt Vitebskas vārtsargu Aleksandru Zarudniju.

Novopolockā tikās Liepājas Metalurgs un Himik-SKA Novopolock. Spēles rezultātu atklāja Liepājas uzbrucējs Edijs Brahmanis, mazākumā spēja raidīt ripu Novopolockas, jaunā 1988. gadā dzimušā, vārtsarga Vitālija Trusa vārtos. Otrā perioda otrajā pusē Novopolocka piedzīvoja īstu ripu lietu, Liepāja precīza bija četras reizes. Treknu punktu spēlei pielika Konstantīns Mihailovs, minūti pirms spēles beigām, raidot ripu Himik-SKA vārtos. Metienus vairāk veica Himik-SKA spēlētāji (34:24), bet mūsu Dmitrijs Žabotinskis bija savā vietā un atvairīja 32 no 34 Himik-SKA raidītajiem metieniem. Spēle noslēdzās ar rezultātu (6:2) Liepājas labā, Hokejs.lv redakcija sveic liepājnieku komandu. Liepājas Metalurgam šī bija piektā uzvara Baltkrievijas atklātajā čempionātā.