Kategorijas | Ziņas

Čempionu līgā aizvadītas pirmās spēles

Šodien tika aizvadīti pirmie mači jaunatklātajā čempionu līgā hokejā. No četrām spēlēm vispārliecinošāko uzvaru izcīnīja „Salavat Yulajev” komanda, kas uzveica „Mountfield” ar 7:1.

Atklāšanas mačs Ufā starp krievu un čehu vienībām pulcēja 8500 skatītāju. Atbalstītāji mājās negāja vīlušies. Jau no paša spēles sākuma „Salavat Yulajev” ieguva iniciatīvu. Pirmo nopietno uzbrukumu izveidoja krievi – Igors Šadilovs netrāpīja vārtos no tuva attāluma, bet Konstantīna Koltsova raidījumu atvairīja „Mountfield” vārtsargs Romans Tureks. Pagāja septiņas minūtes līdz viesi izveidoja uzbrukumu. Petrs Gregoreks veica metienu no zilās līnijas, bet ripu ķērājcimdā tvēra Aleksandrs Jeremenko. Tomēr ufieši tempu nemazināja, liekot čehiem spēlēt bez ripas. Lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Kirilam Koltsovam, taču Tureks glāba komandu. Mača 12. minūtē „Salavat Yulajev” centieni beidzot atmaksājās – Konstantīns Koltsovs izmantoja vairākumu pēc lieliskas Vladimira Antipova piespēles.

Otrā perioda sākumā rezultātu dubultoja Ruslans Nurtdinovs. Tiesa, šeit neiztika bez veiksmes – Miroslava Blataka raidījums bija neprecīzs, ripa atsitās pret „bortu” un nokļuva tieši pie Nurtdinova nūjas. Krievi turpināja apgrūtināt 38 gadus veco Tureku, bet viņš turējās godam, atvairot vairākus metienus. Sešas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām čehu aizsardzība „uzdāvināja” vārtu gūšanas iespēju Aleksandram Perežoginam, kuru viņš arī izmantoja, skaisti apspēlējot vārtu vīru. Viss „Mountfield” klubam kļuva vēl trakāk, kad no tuva attāluma 4:0 panāca Igors Grigorenko.

Arī trešajā periodā krievi kļūdas nepieļāva. Iesākumā Leoss Čermaks pārsteidza savus tautiešu palielinot Ufas kluba pārsvaru jau par pieciem vārtiem. Tad Perežogins un Koltsovs iemeta savus otros vārtus mačā. Tiesa gan, arī čehi bez goda vārtiem nepalika – tos iemeta Tomašs Kurka.

Arī Prāgas „Slavia” izcīnīja uzvaru mājas spēlē – 4:2 pret „Linkoping”. Prāgas O2 arēnā pulcējās divas cilvēku grupas – sarkanā tērpušies vietējā kluba atbalstītāji un 54 zviedru komandas atbalstītāji, kas pulcējās aiz sava kluba vārtiem, cenšoties atbalstīt, cik vien var. Uz ledus pārākums bija līdzīgs, īpaši brīdī, kad „Slavia” ieguva divu vīru vairākumu. Taču, pateicoties Danielam Henriksonam, kurš atvairīja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, „Linkoping” izdevās izturēt mazākumu. Par pārsteigumu, arī pirmos vārtus guva viesi, kad ar precīzu metienu izcēlās Johans Fransons. Zviedri teju spēli bija ievirzījuši savās sliedēs, bet Mihals Vondrka izlīdzināja rezultātu – apslidojot vārtus, viņš pārspēja vārtsargu. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Prāgas vienība atkal bija vairākumā. Šoreiz izmantoja. Josefs Beraneks pilnīgi brīvu ieraudzīja Romānu Cervenku, kura raidītais metiens lidoja tieši vārtos. Otrajā periodā „Linkoping” izdevās panākt neizšķirtu – visu noorganizēja Jaroslavs Hlinka, kurš atņēma ripu, ieslidoja pretinieku zonā un tad to raidīja uz otru laukuma malu Pontusam Peterstromam, kurš bija nekļūdīgs. Vietējie skatītāji bija neapmierināti un izsvilpa zviedrus, tomēr viss mainījās divu minūšu laikā, jo trešos vārtus guva „Slavia” hokejisti, precīzs atkal bija Cervenka. Punktu spēlei pielika Jaroslava Bednara gūtie vārti – 4:2.

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē turpretim sacentās vietējais „Eisbaren” klubs ar somu čempioniem „Karpat”. Arī šajā duelī uzvarēja mājinieki – 3:2. Abas komandas spēli uzsāka nervozi, kas varēja būt iemesls ļoti ātri gūtiem vārtiem. Jau 95. sekundē vāciešus vadībā izvirzīja Taisons Muloks. Ripa ielidoja tieši zem vārtsarga nūjas. Piektajā minūtē tablo vēstīja 1:1. Vairākumu izmantoja Ilka Mikkola. Atlikušajās 15 minūtēs labu sniegumu rādīja vārtsargi Zeps un Koivisto, noturot vārtus neskartus. Gluži kā pirmajā periodā, arī šoreiz mājinieki izvirzījās vadībā agri, 51. sekundē precīzs metiens Andrē Rankelam. „Tā jau viņiem tāda tradīcina,” nosmēja kāds skatītājs, kad trešā perioda 20. sekdundē 3:1 panāca berlīnietis Deniss Pedersons. Oulu komandas pārstāvji neko vairāk par rezultāta samazināšanu līdz vienu vārtu pārsvaram nespēja. Pēdējo ripu Zepam iemeta Tonijs Koivisto.

Dienas noslēdzošajā spēlē panākumu guva Jonkopingas „HV71” spēlētāji, kas ar 6:2 uzveica Bernes spēlētājus. Perioda beigās atvērās gan rezultāts, gan Tēmu Laine – pusotru minūti pirms trešdaļas beigām viņš izvirzīja vadībā Jonkopingu. Sajutis vārtu garšu, arī otrajā periodā viņš turpināja iesākto, palielinot savas komandas pārsvaru uz 2:0. Pēc divām minūtēm viņam piebiedrojās Matiass Tedenbijs. Lai arī ļoti aktīvi bija iesākusies šī trešdaļa, turpinājumā vārti netika gūti. Pēdējās divdesmitminūtes laikā hokejisti izcēlās piecas reizes! Trīs no tām „HV71” (Martins Tornbergs, Johans Lindstroms, Bjorns Melins) un atlikušās divas viesi (Sebastians Bordeleau un Kristians Dubē).

Interesanti, ka čempionu līga ir ļoti pieprasīta Ufā uz maču pret Jonkopingu biļetes nu vairs dabūjamas tikai no spekulantiem. Arī Berlīnē gaida pilnu arēnu – no 13000 biļetēm palicis vien pēdējais tūkstotis. Mačus translē vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijā (TV6). Nākamā spēļu kārta paredzēta 22. oktobrī.