Pirmais Rīgas “Dinamo” zaudējums savā laukumā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē, Rīgas “Dinamo” savā laukumā spēlējot pret Sanktpēterburgas ”SKA” zaudēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0,0:1 ).

Spēli komandas sāka uzmanīgi, rūpējoties par savu vārtu drošībai. Vienīgais bīstamais moments pirmajās desmit minūtēs bija Hosas metiens, ko ”SKA” vārtsargs Roberts Ešs uztvēra. Arī izspēlējot pirmos divus skaitliskos vairākumus, Rīgas “Dinamo” briesmas pie viesu vārtiem nespēja radīt, taču tūlīt pēc tam divreiz Ešs glāba komandu pēc Vestkota un Hartigana metieniem. Pēc Ronalda Petrovicka noraidījums trešā perioda izskaņā palīdzēja ”SKA” saasināt savu spēles gaitu, un diemžēl 17.minūtē Nila Ekmana precīzais metiens izvirzīja vadībā Sanktpēterburgas ”SKA”. Trešdaļas pēdējās minūtes ”SKA” ilgstoši kontrolēja ripu mājinieku soda laukumā, un periods beidzās ar viesu pārsvaru – 1:0.

Otrā perioda sākumā rīzinieki atkal nespēja realizēt divu minūšu skaitlisko pārākumu, kaut šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem mēģinājumiem Robertam Ešam bija daudz vairāk darāmā. Mača turpinājumā iniciatīva pārņēma Sanktpēterburgas ”SKA” klubs, kas izveidoja vairākus bīstamus momentus pie “Dinamo” vārtiem, taču lieliski darbojās Sergejs Naumovs, kas vairākas reizes glāba komandu. Otrās trešdaļas pēdējā minūtē aiz ”SKA” vārtiem par ripu labi cīnijās Aleksandrs Ņiživijs, kas pamanījās izdarīt labu piespēli Hartiganam, kas ar spēcīgu metienu no zilās līnijas raidīja ripu vārtu augšējā stūrī panākot 1:1. Trešdaļas pēdējās sekundēs laba izdevība bija Miķelim Rēdliham, tomēr ripa lidoja gar vārtu stabiņu.

Spēles pēdējā trešdaļa iesākās ar abu komandu abpusēji bīstamiem uzbrukumiem, viesiem bija iespēja viens pret vienu ar Sergeju Naumovu, bet neveiksmīgi. Pakāpeniski teritoriālo pārsvaru atkal nostiprināja Sanktpēterburgas ”SKA”, rīdzinieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Radās savstarpēji asumi un tiesnešiem arvien biežāk nācās pārtraukt spēli. Divas minūtes pirms spēles beigām tika noraidīts Mets Elisons. Lielo „SKA” komandas spiedienu izdevās izturēt un kļuva skaidrs,ka būs nepieciešams pagarinājums lai noskaidrotu spēles uzvarētājs.

Papildus piecu minūšu laikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, tādēļ “Dinamo” nācās piedzīvot pirmo pēcspēles metienu sēriju savā laukumā. Pirmie četri abu komandu metienu izpildījumi bija neprecīzi, bet piektajā reizē izšķirošos vārtus viesiem guva Maksims Sušinskis.

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti Naumovs un Igors Misjko.

2 komentāri šim rakstam

1. sensenmans Saka:

ja godÄ«gi, tad spÄ“le man nepatika, jo izskatÄ«jās, ka Dinamo ir noguruÅi vai pārpÅ«lÄ“juÅies trenniņos, bet viņi neskrÄ“ja ar retiem izņēmumiem (Å…iživijs un RÄ“dlihs) to extra jÅ«dzi, lai vispār cÄ«nÄ«tos par ripu, lÄ«dz ar to vienkārÅi nododot iniciatÄ«vu ska. Pavisam ÅÄ·ita nepareiza tiesneÅu darbÄ«ba. Neatbalstu tos idiņus, kas kaut ko meta uz laukuma, bet tas, ka tiesnesis bija garām, tas visiem bija skaidrs. Bet ir arÄ« pozitÄ«vs moments, un tas ir Naumovs. ViņÅ, manuprāt, nospÄ“lÄ“ja fantastiski un ja nebÅ«tu viņa, tad pat vienu punktu dinamo nesavāktu.

2. par saveejiem... Saka:

speele bija interesanta…pat ljoti!!!
    vieniigi zjeel ka 1 reizi mees zaudeejaam maajaas!!
    bet kaadreiz tachu arii ir jaazaudee..un manupraat mees to izdariijaam ar godu..
    jo visi tie stulbie tiesneshu noraidiijumi un ska spiediens uz mums zoonaa apgruutinaaja speeli…
    turklaat ska vaartos staveeja EÅÅ…un tas jau visu izsaka..
    bet dinamo ir leliskākais ko esmu savā dziivee redzeejusi!!!