Kategorijas | Ziņas

Latvieši ārzemēs bez rezultativitātes

Vakar vakarā trīs Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi aizvadīja spēles nacionālajos čempionātos, diemžēl neviens no mūsējiem ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

Jāņa Andersona pārstāvētā komanda „Ocelari” Čehijas ekstralīgā guva uzvaru tikai papildlaikā. Pirmajā periodā vārti gūti netika, un likās, ka arī noraidījumu būs visai maz, taču pēdējo 15 sekunžu laikā uz sodīto soliņa sēdās veseli trīs hokejisti. Nospēlējot tikai divas minūtes otrajā trešdaļā, rezultāts bija jau 2:0 par labu Trsinecas kluba – precīzi metieni Dāvidam Moravecam un Jirži Hašekam. Turnīra tabulas līderi (pirms šī mača) „Vitkovice Steel” spēja vienus vārtus atgūt, ripu vārtos raidīja Viktors Ujčiks, bet trešajā periodā Ļubomiram Korhonam – arī izlīdzināt rezultātu. Tā kā pamatlaiks beidzās neizšķirti, uzvarētāju nācās noskaidrot papildlaikā. Izveicīgāki izrādījās mājinieki, un Dāvids Ketons atnesa „Ocelari” nozīmīgu uzvaru. Andersons atzīmējās tik vien kā ar negatīvu lietderības koeficentu -1. Trsinecas komanda atrodas 12. vietā 14 komandu konkurencē.

Oskara Cibuļska komanda Zalcburgas „Red Bull” izcīnīja uzvaru pret „Pasut VSV”. Spēli ieradās noskatīties 2500 atbalstītāju. Zalcburgieši saviem skatītājiem arī nelika vilties, jau pirmajā periodā izvirzoties vadībā. Pārspēt Bernardu Starkbaumu izdevās Tomasam Koham. Šis pats hokejists dubultoja pārsvaru otrā perioda sākumā. Kamēr Mihaels Siklenka atradās uz noraidīto soliņa, vienus vārtus atguva Tomass Raffls. Taču ilgi nebija jāgaida līdz mājinieku komanda atjauno divu vārtu pārsvaru – precīzi ripu raidīja Valters Lī Svīts. Noteikti jāpiemin, ka šajā divdesmitminūtē ļoti bieži tika pārkāpti noteikumi – kopumā septiņas reizes. Trešajā periodā kalnu pilsētas pārstāvji pat panāca trīs vārtu pārsvaru. Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām Cibuļskis nopelnīja noraidījumu, un momentāli „Pasut” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Džonatans Ferlands izmantoja vairākumu un astoņas sekundes pirms fināltaures pat samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču laika bija par maz.

Vācijas DEL līgas vienība „Grizzly Adams” ar Arvīdu Reķi sastāvā piedzīvoja zaudējumu 3000 skatītāju priekšā pret „ERC Ingolstadt”. „Audi” pilsētas pārstāvji guva divus vārtus – vieni Džeisona Holanda, bet otri Jakuba Ficeneča rēķinā. Džastins Papineao guva goda vārtus „Grizzly Adams” vienībā. Arvīds Reķis atzīmējās ar četrām soda minūtēm un vienu metienu.