Kategorijas | Ziņas

Pie visa vainīgs Hartigans

“Mark, kā gan Tu tā varēji… kā gan Tu varēji atstāt savu komandu vienu tādā nozīmīgā brīdī… kā gan Tu varēji gūt to sasodīto pēdas savainojumu, dēļ kā šodien nepiedalījies cīņā pret Severstaļ, kur mūsējie zaudēji…”

Tādus un līdzīgus izsaucienus HOKEJS.LV korespondents dzirdēja šodien pēc spēles Rīgas “Dinamo” – Čerepovecas “Severstaļ” Arēnā Rīga. Pie tam līdzjutēju balss intonācija mainījās no skumju un nožēlu pilnas līdz pat agresīvai emociju izlādei. Un kā galvenais zaudējuma vaininieks tika piesaukts kanādiešu uzbrucējs Marks Hartigans, kurš dēļ pagājušajā spēlē gūtā savainojuma, šodienas cīņā nepiedalījās. Atstāsim emocijas līdzjutēju ziņā un vēlēsim Markam drīzu izveseļošanos.

Bet nu par spēli. Pirmā perioda pārskats.

Spēcīgs Čerepovecas komandas pārsvars — viesiem īpaši palīdzēja daudzie Dinamo komandas noraidījumi. Severstaļ visai prasmīgi iegāja uzbrukuma zonā, spēlējot pieci pret četriem, un lielākā daļa viņu izspēļu noslēdzās ar labi sagatavotiem metieniem no zilās līnijas. Naumovs lieliski veica savu darbu. Tomēr 16. minūtē tikt galā ar Jurija Trubačova metienu viņam nebija nekādu izredžu — 0:1.

Otrā perioda pārskats.

Pēc pārtraukuma laukuma saimnieki palika uzticīgi savai taktikai — spēlei ar otro numuru. Severstaļ pilnā mērā izmantoja šo piedāvāto scenāriju, daudz uzbruka, labi kombinēja pretinieka zonā. Viņiem atlika vien atrisināt Naumova jautājumu — vārtsargs veterāns veica vienu mazu varoņdarbu pēc otra. Jūliusa Šuplera komanda atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, kuri bija ne mazāk bīstami kā pozicionālie Severstaļ uzbrukumi.

Rīdzinieku atbildes vārti sākās ar Atvara Tribuncova noraidījumu. Dinamo kapteinis Aleksejs Širokovs rada iespēju uzbrukt mazākumā. Viņa pārdomāto piespēli Stanas vārtu tuvajā „devītniekā” tehniski novirzīja Duvijs Vestkots.

Trešā perioda pārskats

Nākamos vārtus skatītājiem nācās gaidīt 27 minūtes. Tomēr tie nekādu prieku „Arēnā Rīga” neradīja — šie vārti atnesa uzvaru Severstaļ. Ātrajā uzbrukumā Trubačovs izmantoja to, ka viņa sedzējs bija pazudis — 1:2.

Vienīgo noraidījumu viesi saņēma 57. minūtē. Šī iespēja palika neizmantota un Dinamo savās mājās piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas.

Šajā spēlē tika arī pirmo reizi pieteikts jaunais zviedru vārtsargs Daniels Sperle.

Kas attiecas uz komandas kopējo sniegumu, tad ir jau izskanējušas runas, ka daži no Rīgas “Dinamo” komandas varētu pārceļot atpakaļ uz Rīga-2000. Pastāv bažas, ka šīs runas it kā varētu attiekties tieši uz Atvaru Tribuncovu.

“Dinamo” Rīga – “Severstaļ” (Čerepoveca) – 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)